Potrzebny tłumacz z terlikowskiego na polski

Taki oto tekst popełnił Terlikowski:

http://ksiazki.wp.pl/tytul,Lze-prorok-Polakow,wid,21645,wiadomosc.html?ticaid=117275

Przeczytałem 1/3 i zaniechałem. Nic nie rozumiem. O co się przyperdala Terlikowski do Wieszcza ?

Komentarz

• Judeochrześcijaństwo. Normalnie, monopol na wykład Ewangelii (po żydowsku, dodajmy) ma Terlik. Tomasz "chrześcijaństwo to dziczka w winnym szczepie judaizmu" Terlikowski.
  • Takie tam brawarystyczne odkrywanie Ameryki. Rymon jest nietzscheanistą, kiedyś tak się chyba określił. Nie oczekuje też chyba (w odróżnieniu od Terlika) że jego słowa będziemy odczytywać jak prawdę objawioną z ambony.
  • Rymon tym niczeanizmem obrósł wraz z zestawem marxismusa-leninismusa, którym został ukąszony za młodu, tak Brzoście?
  • Przecież streszcza już na początku ;):
    Rymkiewiczowski system wartości nawet nie jest oparty na chrześcijaństwie. To że jego wnioski co do losów Polski są zbieżne z odczuciami wielu patriotyczncyh katolików nie zmienia faktu, że wypływają one z różnych źródeł. Reszta to tylko uzasadnianie tej tezy.
  • Eden napisal(a):
    Rymon tym niczeanizmem obrósł wraz z zestawem marxismusa-leninismusa, którym został ukąszony za młodu, tak Brzoście?
    Nie wiem, kiedy obrósł. Nietscheanizm z marxismusem-leninismusem tak lekkopółśrednio daje się pogodzić. Albo "Wola Mocy" albo "jednostka zerem jednostka bzdurą".
  • No tak "Triumf woli" i narodowy socjalismus. W tym antruazu nasz Rymon chyba by się czuł najlepiej...
  • Narodowy socjalizmus też za bardzo się nie wczytywał w Niczego, tylko wrzucił na sztandary parę chwytliwych haseł bez zrozumienia.
  • edytowano June 2016
    Aha. Czyli, z tego co czytam, zgodnie z modą na merytoryczne i skomplikowane wywody, Terlikowski po prostu napisał, że nie lubię tego dziada, tak ?
  • JORGE napisal(a):
    Aha. Czyli, z tego co czytam, zgodnie z modą na merytoryczne i skomplikowane wywody, Terlikowski po prostu napisał, że nie lubię tego dziada, tak ?
    Także uzasadnił to faktem iż dany dziad nie jest klechitą.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.