#dobrazmiana Koniec pieniądza w gotówce!

takie dwa njusy znalazłem w sieci

1. plany nowej loterii (kiedyś paragonowa): płacenia kartami płatniczymi i do wygrania byłaby gotówka - 10.000.000 !!!
Jak tłumaczy dalej dla Money.pl wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński:
Gotówka nic nie wnosi do gospodarki. To wręcz hamulec. Pieniądz w obrocie bezgotówkowym pracuje dużo bardziej efektywnie niż wtedy, kiedy leży bezczynnie w portfelu. Mamy 180 mld zł w banknotach. To kwota zbliżona do trzykrotności deficytu państwa, z którą nic się nie dzieje. Na rachunkach bankowych pieniądz ten zacznie dla obywateli pracować. Banki udzielą pożyczek, zwiększy się bezpieczeństwo systemu.
http://antyweb.pl/nowa-loteria-do-wygrania-nawet-10-mln-zl/

2. darmowe konta bankowe dla tych, co ich wciąż nie mają
Podstawowy rachunek płatniczy będzie prosty w obsłudze, aby mogli go założyć obywatele, którzy nigdy nie mieli takiego rachunku. Chodzi o dotarcie z ofertą do osób przekonanych, że mają zbyt niskie dochody, aby założyć konto osobiste. Podmioty zobowiązane do prowadzenia podstawowego rachunku płatniczego nie będą mogły ograniczać w żaden sposób dostępu do nowego typu konta w zależności np. od obywatelstwa, miejsca zamieszkania czy poziomu dochodów klienta. W ten sposób zostanie zapewniony niedyskryminacyjny dostęp do podstawowych usług płatniczych.
http://antyweb.pl/darmowe-konto-bankowe/

To plany, ale ciekawie wyglądają... Np. Mój teść do dziś odbiera emeryturę (górniczą, całkiem fajną) przez... okno, od listonosza!
Otagowano:

Komentarz

• Jak masz firmę, to gotówkę dostajesz od razu do ręki. A pieniądze z terminala karty jakoś niekoniecznie od razu lądują na koncie...

Najbardziej mnie śmieszyło, gdy przy awarii elektryczności w wiejskim spożywczaku w pierwszej kolejności do prądu podpinano nie lodówki ani witryny chłodnicze, lecz... kasę fiskalną.
  • ad. 2. Nieno, take nowinki dla Prezesa?!
  • edytowano July 2016
    qiz napisal(a):
    Jak masz firmę, to gotówkę dostajesz od razu do ręki. A pieniądze z terminala karty jakoś niekoniecznie od razu lądują na koncie...

Najbardziej mnie śmieszyło, gdy przy awarii elektryczności w wiejskim spożywczaku w pierwszej kolejności do prądu podpinano nie lodówki ani witryny chłodnicze, lecz... kasę fiskalną.
    No właśnie dziwne. Bo ratOOje się dobytek a nie kamień u szyi :)

• fatuswombatus napisal(a):
    qiz napisal(a):
    Jak masz firmę, to gotówkę dostajesz od razu do ręki. A pieniądze z terminala karty jakoś niekoniecznie od razu lądują na koncie...

No właśnie dziwne. Bo ratOOje się dobytek a nie kamień u szyi :)

tak wygląda państwo gdzie nadwłaścicielem firmy jest policja skarbowa. Życie albo dobytek!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.