nowy przewodniczący KNF Marek Chrzanowski

Losie - co o nim wiadomo ? dobrze czy źle ? czyj człeń?
Otagowano:

Komentarz

• Pan nikt. Pewnie likwidator.
  • likwidator KNF?
  • Przekaże do NBP do Szałamachy. Praktyka rządów PiS pokazuje jednak, że z likwidatorami bywają problemy. No chyba że on z rekomendacji Pana Matreusza.
  • t_obi napisal(a):
    likwidator KNF?
    Ano. Ma przejść do NBP.
  • Wiewiórki ćwiąkają, że przydupny Glapińskiego. I tyle, proste wytłumaczenia są zwykle prawdziwe.
  • Ok, czyli Glapiński podporządkował sobie KNF, ale czy planuje realne prowadzenie nadzoru czy kontynuowanie pozoranctwa?
  • Sze zobaczi. Ja od Glapińskiego bym za wiele nie oczekiwał ze względu na wiek. A koncepcja właściwa.
  • No gdybym był cyniczny to bym powiedział, że ani były KNF dotychczas ani Glapiński od pojutrza pozoranctwa nie uprawiali i uprawiać nie będą. Inaczej rozłożą akcenty. Znaczy różny będzie przedmiot aktywności i zaniechań. KNF Jakubiaka był niezmiernie aktywny kontrolnie wobec np Skoków, a jako mało ważne lub wręcz poza swoim zakresem uznał piramidy finansowe oraz firmy pożyczkowe. Wnikliwie i szczegółowo badał raporty bieżące niektórych spółek, a mniej dużych banków (filii jak chce los) zagranicznych. Z Glapińskim pewnie będzie na odwrót i to będzie postęp.
  • los napisal(a):
    t_obi napisal(a):
    likwidator KNF?
    Ano. Ma przejść do NBP.
    los napisal(a):
    Sze zobaczi. Ja od Glapińskiego bym za wiele nie oczekiwał ze względu na wiek. A koncepcja właściwa.
    To po co ustawą z 2006 r. nadzór bankowy został wyprowadzony spod NBP do KNF?
  • To dłuższy temat.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    los napisal(a):
    t_obi napisal(a):
    likwidator KNF?
    Ano. Ma przejść do NBP.
    los napisal(a):
    Sze zobaczi. Ja od Glapińskiego bym za wiele nie oczekiwał ze względu na wiek. A koncepcja właściwa.
    To po co ustawą z 2006 r. nadzór bankowy został wyprowadzony spod NBP do KNF?
    kontekst jest zgrabnie wytłomaczony przez senatora Biereckiego wew wPolityce
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.