Postępy postępu

2»

Komentarz

 • rzekłbym Jezus tańczący
 • Zgadza się, szokująca, sensacyjna i przepełniona przemocą.

  A co to jest Fejsik?
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  Fejsik w Wielki Piątek zabanował reklamkę Franciszkańskiego Uniwersytetu Steubenville. Powód? Była szokująca, sensacyjna i przepełniona przemocą. Zresztą - oceńcież sami!

  image
  - szokująca: TAK! Do dziś ta śmierć szokuje!
  - sensacyjna: TAK! No, ówczesne Faktonety, Pudelki i Gazownie miały lidy i zdjęcia przez całą oktawę tylko o tych wydarzeniach! I nic się nie zmieniło do dziś...
  - przepełniona przemocą: TAK! Nawet film Gibsona się samoocenzurował do jakiś 10 % maksymalnego przepełnienia.
 • bluźnierstwem dla żydów i głupstwem dla pogan
 • Dobrze tak chrześcijanom. Po co pozakładali tam konta i nabijają kabzę niewiernym?
 • Pamiętacie sprawę piekarza z Kolorado, co nie chciał pedrylom upiec tortu na pedalski ślub, mówiąc że za bardzo gejoski, a homoseksualizm jest nie za bardzo zgodny z jego religią? SN klepnął, że miał chłop jednak rację, i to 7:2!

  http://www.foxnews.com/politics/2018/06/04/supreme-court-sides-with-colorado-baker-who-refused-to-make-wedding-cake-for-same-sex-couple.html
 • W Polsce podobnie - gość (i jego drukarnia) co nie chcial wydrukować gayom "tęczowych" plakatów.
 • edytowano June 5
  TSUE orzekł dziś (C-673/16), że - ogólnie rzecz biorąc - państwa członkowskie muszą uznawać "małżeństwa jednopłciowe" zawarte w innych krajach członkowskich!
 • A czy my przypadkiem nie podpisywaliśmy w Lizbonie jakiejś-tam deklaracji w myśl której mamy takie uroszczenia w tzw. głębokim poważaniu?
 • Tak, protokół brytyjski to się zdaje się potocznie nazywa.
  Zresztą, nawet konstytuta Sztoltzmana-Mazowieckiego stanowi, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, choć są tacy, którzy twierdzą, że wcale tak nie stanowi.

 • Rose Eilene Gottemoeller (born March 24, 1953) is an American diplomat who is the current Deputy Secretary General of NATO, serving under Secretary General Jens Stoltenberg. She formerly served in her own country as Under Secretary of State for Arms Control and International Security at the U.S. State Department.
  image
 • Co im tak z tym pedalizmem głowizny przeorało? Serio serio, myślałem że wchodzimy do paktu wojskowego, a pedałowie jak zwykle zaszli nas od tyłu.
 • Może to sztandar wojsk rowerowych...
 • edytowano June 7
  peterman napisal(a):
  Może to sztandar wojsk rowerowych...
  Leże i pokwikuję, na przyszłość pukornie proszsz oszczegać.

 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  Pamiętacie sprawę piekarza z Kolorado, co nie chciał pedrylom upiec tortu na pedalski ślub, mówiąc że za bardzo gejoski, a homoseksualizm jest nie za bardzo zgodny z jego religią? SN klepnął, że miał chłop jednak rację, i to 7:2!

  http://www.foxnews.com/politics/2018/06/04/supreme-court-sides-with-colorado-baker-who-refused-to-make-wedding-cake-for-same-sex-couple.html
  Ponoć nie dlatego mu odpuszczono, że miał rację, tylko że ktoś go nazwał nazistą co było błędne.

 • Nie nazistą tylko okazał się być twórcą, tzn. jego crime nie na tym polegał, że odmówił wydania jednego z wielu tortów z lady, ale że odmówił stworzenia wyspecyfikowanego dzieła a to zdaniem 7 z 9 sędziów Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych nie jest (jeszcze) zabronione.
 • extraneus napisal(a):
  Nie nazistą tylko okazał się być twórcą, tzn. jego crime nie na tym polegał, że odmówił wydania jednego z wielu tortów z lady, ale że odmówił stworzenia wyspecyfikowanego dzieła a to zdaniem 7 z 9 sędziów Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych nie jest (jeszcze) zabronione.
  No właśnie, "nie umiem."
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  Co im tak z tym pedalizmem głowizny przeorało? Serio serio, myślałem że wchodzimy do paktu wojskowego, a pedałowie jak zwykle zaszli nas od tyłu.
  Nie tylko od tylu.
  https://mobile.twitter.com/batmar14/status/1005381106911326210/photo/1
 • edytowano June 10
  "Niezniszczalna"tecze nam HGW zainstalowala.
 • krzychol66 napisal(a):
  A czy my przypadkiem nie podpisywaliśmy w Lizbonie jakiejś-tam deklaracji w myśl której mamy takie uroszczenia w tzw. głębokim poważaniu?
  Protokół brytyjski dotyczy Karty Praw Podstawowych, a orzeczenie TSUE, jak się można domyślać (całości nie czytałem) oparto o prawa z traktatów i ew. prawa wtórnego.

  W ogóle, mam wrażenie, do niektórych ostatnio dopiero zaczęło docierać czym jest UE i na jakich zasadach się opiera. Np. jakież to było oburzenie, że jakąś ustawę nasi zmienili "bo tak im powiedzieli w Brukseli". Przecież o to właśnie chodzi w UE! Że po pierwsze prawo UE jest ważniejsze niż krajowe, nawet niż krajowe konstytucje, a po drugie, że stosowne instytucje UE (a nie np. państwa członkowskie) same wyznaczają, co jest objęte prawem UE, a co nie. Wynikało to z niekwestionowanego orzecznictwa ETS jeszcze grubo przed 2004 r. Jeśli ktoś uważa, że funkcjonowanie w takim "środowisku prawnym" oznacza faktyczną utratę niepodległości (a nie ukrywam argumenty są przekonujące), to nastąpiła ona w 2004 r., a w nie w 2018 r.
 • edytowano June 11
  Oprócz prawa, a nawet ponad nim, liczy się wola społeczeństw przekształcana w siłę. No właśnie czyją siłę? Ano państw siłę bo siłę NGOsów to można sobie na chodniku kredkami narysować. Widać wyraźnie że ta wola jest przeciw obecnym prawom UE, jeśli są takie jak Kolega podaje. I dlatego z taką furią establishment europejski walczy z Polską, a od dziesiątków lat z państwami narodowymi i w ogólności państwami. Bo państwa są najbardziej skuteczną formą przeciwstawienia się społeczeństw temu establishmentowi i zmiany europejskich praw. I dla tego establishmentu lepiej aby to nastąpiło pokojową drogą poprzez porozumienie państw, a nie poprzez społeczne tumulty i wojny.
 • rozum.von.keikobad napisal(a):
  prawo UE jest ważniejsze niż krajowe, nawet niż krajowe konstytucje,
  Nie zapomnijmy dodać, że oczywiście nie dotyczy to konstytucji niemieckiej!

  https://en.wikipedia.org/wiki/Internationale_Handelsgesellschaft_mbH_v_Einfuhr-_und_Vorratsstelle_für_Getreide_und_Futtermittel

 • No właśnie. I powoduje to, że w praktyce możliwa jest sytuacja, że eneref przeforsowuje na forum unii rozwiązanie, które u siebie potem blokuje, bo wicie rozumicie, grundgezec. Oczywiście póki co, jak pokazuje cała ta awantura z wpuszczeniem bezprizornych włóczęgów z trzeciego świata, nawet tak wyrafinowana gra nie jest potrzebna, wystarczy sam befehl kancleriny.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.