Izrael - Polska - konfrontacja

15678911»

Komentarz

 • Pani ambasador Mosbacher daje rade od lat!

  pono jest tak:
  do trudnych krajów wysyłają USAńce zawodowych dyplomatów, a do takich trochę mniej trudnych donatorów kampanji wyborczych, którzy nie chcą wsparcia swego biznesu albo lobbowanej branży
 • edytowano June 6
  Na tym zdjęciu w artykule wygląda jak Joker.
 • Może już przeznaczmy te 3% PKB na wojsko i będziemy mieli w dupie pogróżki Moskwy, a tym samym - rude Amerykanki, Żydów i to całe wielkoszejtanstwo zzaoceaniczne.

  Doprawdy, drogo kosztuje nas obecność tych kilkuset uzbrojonych murzynów z Alabamy.
 • qiz napisal(a):
  Jest jeszcze inna kwestia, kluczowa w całej sprawie- Żydów nikt nie lubi. Więc dobre rozegranie tych szachów może być naprawdę skokiem w przód.
  I nie mówię tu tylko o Europie, ale o Afryce i przede wszystkim- Azji.
  O, takie odwrócenie narracji:
  - No dobra, dobra, umiemy mordować, robiliśmy to, a może chcecie żebyśmy znów zaczęli, hę?
  Albo:
  - Co prawda nie było polskich obozów, ale skoro tak nalegacie...

  Trochę śmieszne, trochę straszne :(
 • Kuba_ napisal(a):
  No dobra, dobra, umiemy mordować, robiliśmy to, a może chcecie żebyśmy znów zaczęli, hę?
  Nasze problemy w zasadzie si e sprowadzają do tego, że tę umiejętność straciliśmy. Nawet po mordzie dać nie umiemy, o czym przekonałem się sam.

 • los napisal(a):
  Kuba_ napisal(a):
  No dobra, dobra, umiemy mordować, robiliśmy to, a może chcecie żebyśmy znów zaczęli, hę?
  Nasze problemy w zasadzie si e sprowadzają do tego, że tę umiejętność straciliśmy. Nawet po mordzie dać nie umiemy, o czym przekonałem się sam.

  He he. Autodemaskacja psychologiczna.

  Kulega rozciąga swoje słabosci na milijony.

  I potem cierpi za milijony.
 • Inni mu też nie dali po pysku, nie tylko ja.
 • edytowano June 8
  Ciągłość w kwestiach podstawowych znamionuje państwa poważne :>
 • Izrael - Izrael konfrontacja

  image
 • Odgrzewany kotlet ,ale ciekawe.
  Jeden z czołowych izraelskich duchownych porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych
  Rabin Owadia Josef to nie tylko powszechnie szanowany kapłan, ale także polityk. Jest duchowym przywódcą religijnej partii Szas wchodzącej w skład obecnej koalicji rządzącej. Rabin znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi, jednak tym razem – zdaniem większości Żydów – grubo przesadził. – Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie – powiedział Josef podczas wystąpienia w synagodze. – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie – podkreślił. Potem porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych. – Tak jak każda osoba goje muszą oczywiście umrzeć, ale Bóg daje im długowieczność – stwierdził 90-letni Owadia Josef. Dlaczego? – Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda.
  CFO Strategy & Innovation Summit 2018
  12 czerwca, hotel Marriott
  Spotkanie liderów świata finansów
  Jego słowa zostały nagrane ukrytym mikrofonem i wyemitowane przez izraelską telewizję Channel 10. Wywołały zdumienie i oburzenie w Izraelu. – To, co wygaduje Josef, podpada pod ustawę o zakazie szerzenia rasizmu. Od tego człowieka zależy jednak istnienie rządu. Dlatego władze nie kiwną palcem – powiedział „Rz” Uri Huppert, specjalista ds. judaizmu z Jerozolimy.
  http://www.rp.pl/artykul/552823-Rabin--goje-zyja-po-to-by-sluzyc-Zydom.html

  Za tvn24
  Żydzi stracili jednego z najmądrzejszych ludzi tego pokolenia" 07 października 2013, 21:28
  Rabin Owadia Josef, były sefardyjski naczelny rabin Izraela, zmarł w Jerozolimie w wieku 93 lat po wielu tygodniach choroby. - Rabin Owadia był halachicznym i biblijnym gigantem, i mentorem dla dziesiątek tysięcy ludzi. Był przepełniony miłością dla Tory i dla ludzi. Bardzo doceniałem jego serdeczną osobowość i bezpośrednie kontakty. Podczas naszych wspólnych spotkań zawsze wiele się od niego uczyłem. Żydzi stracili jednego z najmądrzejszych ludzi tego pokolenia - powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu, przekazując kondolencje rodzinie i uczniom zmarłego.

  Rzeczywiscie "wiele sie od niego nauczyl".
 • Ciekawe dlaczego od jakiegoś czasu Wpolityce ma wyłączona komentarze pod artykułami.
 • Przecież to już dawno postanowione.
  Nawet Ziobro zwęszył, skąd wieje wiatr, który mógłby go zdmuchnąć, i już jakiś czas temu złożył (jako PG) do TK opinię o sprzeczności części ustawy z Okrągłym Stołem i Polin.
 • edytowano June 9
  Znać, że PJK zdrowieje.

  To znaczy jego noga.
 • No bo się leczył na nogi.
 • Swoją drogą to Gajcy ze Stankiewiczem najprawdopodobniej pisali prawdę o baniku, jaki w Białym Domu miała podłapać Polska.
 • Za wiki
  August Hlond (ur. 5 lipca 1881 w Brzęczkowicach, zm. 22 października 1948 w Warszawie) – polski duchowny rzymskokatolicki, salezjanin, biskup diecezjalny katowicki w 1926, arcybiskup metropolita gnieźnieński i poznański w latach 1926–1946, arcybiskup metropolita gnieźnieński i warszawski w latach 1946–1948, prymas Polski w latach 1926–1948, kardynał prezbiter od 1927, Czcigodny Sługa Boży Kościoła katolickiego.

  Stosunek do Żydów Edytuj
  Wobec potęgujących się nastrojów antysemickich w Polsce drugiej połowy lat 30. wystosował 29 lutego 1936 list pasterski do wiernych odczytany w całej Polsce. W liście tym potępił stosowanie wszelkich form przemocy, wezwał do traktowania Żydów jak bliźnich i sąsiadów[16]. Zarzucił jednocześnie części Żydów: propagowanie ruchu bolszewickiego, pornografii, dopuszczanie się oszustw, lichwy i handlu żywym towarem oraz wywieranie negatywnego wpływu na młodzież katolicką[17]. Stwierdzał, że Żydzi są „awangardą bezbożnictwa, ruchu bolszewickiego i akcji wywrotowej”, toczą wojnę z Kościołem katolickim i w związku z tym należy trzymać się z daleka od ich „antychrześcijańskiej kultury”[18]

  W 1946 po pogromie kieleckim odmówił wyraźnego potępienia zajść, ale jednocześnie wystosował list, w którym potępił morderstwa wszelkiego rodzaju. Podkreślił w nim postawę Polaków, którzy ratowali Żydów z narażeniem życia, a za psucie dobrych stosunków obarczył odpowiedzialnością żydowskich komunistów. Gdy biskup Teodor Kubina w sposób jednoznaczny potępił pogrom kielecki, kardynał Hlond był jednym z inicjatorów odezwy episkopatu, która go za to pośrednio skrytykowała[19][20].

  Proces beatyfikacyjny Edytuj
  Proces beatyfikacyjny Augusta Hlonda rozpoczął się w 1992, prowadzony był głównie przez archidiecezję warszawską. Na szczeblu diecezjalnym zakończył się w 1996, następnie akta zostały przesłane do Watykanu[21]. W 2008 opracowano positio, które w 2017 Komisja Teologiczna Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zaopiniowała pozytywnie[22], a w 2018 uczynili to kardynałowie i biskupi z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych[23]. 19 maja 2018 papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót kard. Hlonda[24]. Przysługuje mu odtąd tytuł Czcigodnego Sługi Bożego.


  AJC Questions Papal Decree to Canonize Polish Cardinal Hlond
  https://www.ajc.org/news/ajc-questions-papal-decree-to-canonize-polish-cardinal-hlond
 • Noji prosz, czyli że Hlond Honorowy Forumkowicz!
 • Ciekawe, kiedy w rewanżu my poćwiczymy sobie zajmowanie jakiegoś żydowskiego lotniska wojskowego?
  image
 • Mamy prożydowski rząd od od 2015 roku, więc wypadałoby się przyzwyczaić.
 • Przymiotnik "prożydowski" zaczyna występować juz wymiennie z "antypolski", niestety...
 • DMC napisal(a):
  Mamy prożydowski rząd od od 2015 roku, więc wypadałoby się przyzwyczaić.
  Chce Kolega powiedzieć, że przed 2015 mieliśmy rządy antysemitów?
 • Przed 2015 mieliśmy tu namiestnictwo pruskie, a politykie względem zydostwa prowadziła zentrala w Berlinie.
 • Może smutna prawda jest taka, że jedynymi realnymi wyborami geopolitycznymi są albo okupacja izraelsko-usańska, albo rusko-niemiecka.
 • Tak se pomyślałem że jakby Ruscy mieli olej w głowie to by postawili na nas i Ukrów, a nie na Niemców. Oczywiście pod amerykańskim patronatem. Wtedy półwysep na zachód od laby mógłby zostać jednym wielkim skansenem historycznym i ośrodkiem turystyczno-rozrywkowym.
 • U Ruskich podoba mi się to, że oni wszyscy bez wyjątku czują geopolitykę:
 • extraneus napisal(a):
  Ciekawe, kiedy w rewanżu my poćwiczymy sobie zajmowanie jakiegoś żydowskiego lotniska wojskowego?
  image
  Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
  i co? zdobyli?
  Mierosławiec pisze się podobnie jak MogaDiszu, może to był powód ?
 • Może.

  Tymczasem w Polin...
  Ambasada Izraela‏Konto zweryfikowane @IsraelinPoland · 16 min.16 minut temu

  Ambasador Azari podczas konferencji z min. @JEmilewicz: Jesteśmy w przededniu wyjazdu #PociągInnowacji. W 3 specjalnych wagonach będziemy prezentować izraelskie firmy, będzie też miejsce na spotkania B2B. Pociąg to dobra metafora innowacyjności, bo jesteśmy w ruchu.

 • Desant?
 • Pociąg przyjaźni, jak słusznie zauważyła koleżanka Notto :)
 • edytowano June 13
  Meanwhile in Polin ^:)^
  image
  image
 • Pociąg bez Miska Kaminskiego sie nie liczy.
 • To mają być Żydzi? Podrobieni
  Szajlok napisal(a):
  Będę z wami rozmawiać, będę z wami handlować, spacerować i tak dalej. Ale nie będę jeść z wami, pic z wami ani z wami się modlić.
  I wice wersa
 • Panowie świata - i taka nędza na stole? Aha, nie miał im kto zafundować, a oni strasznie nie lubią za swoje żreć. I czemu tacy brzydcy z urody...
 • Nie mogą się normalnie spotkać w jakimś lokalu, tylko pakują Polaczków do wagonów?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.