sao Antonio de Lisboa! z wczoraj na dziś wielka feta w Lisbonie ku czci św. Antoniego, syna Lizbony

dziś dzień narodzin dla nieba sao Antonio de Lisboa, nazywanego też niekiedy padewskim
w od mętach internetu zaginął mój wątek ku jego czci z rebelyi, tag wię odnawiam, zakładam na nowo

Komentarz

• edytowano June 13
    Portugalia Salazara trzymała się na trzech gwoździach
    Fado, Fatima Football

królową fado była Amalia Rodrigues, tu jej piosenka Noc św. Antoniego

i tu na męski głos

zwróćcie uwagę na śpiew bez mikrofonu, na całą knajpę, bo fado to knajpiane piosenki, do kotleta, a może bardziej do sardynek i dorsza
  • już są nagrania parady, otwierał burmistrz , jakże by inaczej
  • Byłem kiedyś w Lizbonie w Niedzielę Palmową. Palmy z lawendy w jego - Świętego Antoniego kościele parafialnym. Zaraz obok nieco zaniedbana postmauretańska Alfama. Chłopcy grający w piłkę na kamienistym placyku. Tramwaje jak z XIX wieku. Pięknie. Jeśli miałbym gdzieś indziej mieszkać to w Portugalii albo Chorwacji - ludzie, historia, klimat, krajobrazy.
  • christoph napisal(a):zwróćcie uwagę na śpiew bez mikrofonu, na całą knajpę, bo fado to knajpiane piosenki, do kotleta, a może bardziej do sardynek i dorsza
    Sam śpiewałem
  • los napisal(a):
    christoph napisal(a):zwróćcie uwagę na śpiew bez mikrofonu, na całą knajpę, bo fado to knajpiane piosenki, do kotleta, a może bardziej do sardynek i dorsza
    Sam śpiewałem
    dali kolację pozwolili sprzedać parę płytek CD?

chapeau!
    obyć się bez mikrofonu potrafią teraz tylko nieliczni kaznodzieje i oficerowie unitarek ;-)
  • Jako chórek. Chyba każdy potrafi powtarzać "nunca mas", czyż nie?
  • Ja bym się trochę obawiał, przynajmniej głośno. Przy moich zdolnościach wokalnych mogliby mnie wywalić za drzwi.
  • i nie pomogl sw. Antoni. a ja tak kocham Portugalie:(
  • Rafał napisal(a):
    Byłem kiedyś w Lizbonie w Niedzielę Palmową. Palmy z lawendy w jego - Świętego Antoniego kościele parafialnym. Zaraz obok nieco zaniedbana postmauretańska Alfama. Chłopcy grający w piłkę na kamienistym placyku. Tramwaje jak z XIX wieku. Pięknie. Jeśli miałbym gdzieś indziej mieszkać to w Portugalii albo Chorwacji - ludzie, historia, klimat, krajobrazy.
    absolutnie. ludzie sie ze mnie smieja, ze ja podwoojna PO: POlska i POrtugalia:)
    to moje dwie milosci…
    ale portugalski nijak do glowy wejsc mnie chce...
  • balbina napisal(a):
    R
    ale portugalski nijak do glowy wejsc mnie chce...
    też tak mam ;-)
    fakt, radio leci cały czas, ale jak szum, nie rozumiem

:x
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.