Losowanie sędziów

Rusza: https://wpolityce.pl/polityka/362503-rusza-program-losowego-przydzialu-spraw-ziobro-ten-system-jest-przygotowany-z-mysla-o-zwyklych-polakach-konczy-sie-mozliwosc-manipulowania-skladem-orzekajacym

Bardzo dobrze, ale to nie jest imponujące tempo. Ustawa z 12 lipca ogłoszona 28 lipca. Minęło już dwa i pół miesiąca i mamy pilotaż. Trochę to niepoważnie wygląda zważywszy lamenty i krytykę pod adresem Prezydenta w sprawie hamowania zmian.

Zapowiedzi Ministra z konferencji prasowej że to likwiduje jakiekolwiek możliwości nacisków i manipulacji itp są buńczuczne i pozbawione solidnych podstaw. Te losowania mocno ograniczają możliwości manipulowania składem sędziowskim. Nie bardzo jednak wiadomo jak by miały uniemożliwić wpływanie na już wylosowany skład.

Komentarz

 • Tak się składało, że sprawy stricte polityczne często prowadził sędzia Łączewski.
  Co do tempa do dodam, że w tzw międzyczasie skazana została młoda artystka (4 miesiące bez "zawiasów" plus 10 tys nawiązki) z miasta zwanego "Czerwoną Hajnówką".
 • No więc tym bardziej trzeba się spieszyć z losowaniem. A za co została skazana artystka?

  Co do samego losowania to sędzia Łączewski też będzie losowany i czasem coś dostanie do rozstrzygnięcia. Takie wyskoki jak jego są do utemperowania raczej poprzez izbę dyscyplinarną, bo dopuszczanie go do orzekania o czymkolwiek jest ryzykowne.
 • Rafał napisal(a):
  No więc tym bardziej trzeba się spieszyć z losowaniem. A za co została skazana artystka?

  Co do samego losowania to sędzia Łączewski też będzie losowany i czasem coś dostanie do rozstrzygnięcia. Takie wyskoki jak jego są do utemperowania raczej poprzez izbę dyscyplinarną, bo dopuszczanie go do orzekania o czymkolwiek jest ryzykowne.
  Niestety sędzia Łączewski orzeka nadal (tylko został odsunięty od spraw karnych) i nie tak dawno stwierdził, że nie uznaje bodajże pełnomocnictw bo ... nie podoba mu się TK. Żeby było jasne odsunęli go od spraw karnych nie ze względu na łatwe do przewidzenia wyroki tylko dlatego, ze bardzo chciał doradzać jak atakować ten rząd. A przyłapany zachował się jak rasowy przestępca- "jak cię złapią za rekę to mów, ze to nie twoja ręka".
  Osoba skazana przez niego na pół roku bezwzględnego więzienia byłaby juz po odsiadce (bo dziwnym trafem niemal od razu -dzien przed świętami dostała nakaz stawienia się w ZK). Niedawno została uniewinniona. Pozwolę sobie podkreślić- nie ułaskawiona tylko uniewinniona. Sędzia za ten wyrok nie poniósł żadnych konsekwencji. Natomiast broniący oskarżonego pro publico bono adwokat jest czołgany przez radę adwokacką bo powiedział prawdę o przedziwnym i oburzającym zachowaniu sędziego ...
  Co do kolejnej ofiary kasty nadzwyczajnych ludzi to jak to często bywa w takich przypadkach skazano ją za ...
  atak na policjanta. Problemy mają tez osoby, które wrzuciły do sieci filmy swiadczące o niewinności skazanej.
  Bo ... naruszyły wizerunek policji.
  PS Ten człowiek w pierwszej instancji także został skazany za atak na policjanta:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.