Rezolucja antypolska - o co chodzi eurokratom?

edytowano November 2017 w Forum ogólne
Jak w tytule - o co im chodzi?

Moja hipoteza jest taka, że na obecnym etapie chodzi im coraz bardziej o skuteczne i pełne odizolowanie nas od reszty UE. To zmiana bo dotychczas chodziło im o zdyscyplinowanie nas.

Najpierw zlekceważyli Węgry. Uznali że małe, peryferyjne, może nawet dobrze że się pobuntują bo będzie się można z nich powyśmiewać dla przykładu i uciechy, aż sami odpuszczą.

Nie docenili powagi sytuacji i Polska poszła śladem Węgier. Sprawa poważna bo Polska duża, już druga w tej samej okolicy i znana z niej nieustępliwa buntownica. Polskę potraktowali poważnie. Wsparli zmasowanym ogniem medialnym i kasą oraz organizacją i doradztwem powstanie opozycji totalnej i serię akcji dywersyjnych w celu szybkiego obalenia wrażego rządu. Nie udało się.
Nie docenili potencjału rządu i buntowników. Nie spodziewali się szybkiego usprawnienia państwa, przywrócenia mu sterowności oraz, co najważniejsze, radykalnego wzrostu przychodów podatkowych i sfinansowania istotnych programów społecznych i idącego za poprawą wzrostu poparcia nowych władz.

Sytuacja wymknęła się spod kontroli i stała się krytyczna. Przykład Polski i Węgier zaczął być zaraźliwy regionalnie i wyśmiewane oraz lekceważone Międzymorze stało się realne. Równocześnie przykład zaczął być głośny medialnie i obserwowany również w innych krajach, w tym Starej UE. Narastający zawiniony kryzys imigracyjny, stagnacja ekonomiczna, deficyt demokracji i zagrożenia terrorem coraz bardziej kontrastowały z bezpieczeństwem, wzrostem, zaangażowaniem obywatelskim i prospołeczną polityką rządów buntowniczych.To już realnie zagraża rozprzestrzenieniem zarazy nawet do jądra UE w pobliże Niemiec i Francji. Na leczenie za późno więc pozostaje izolacja ogniska zarazy.Może wygaśnie i zasuszy się. Kapitał ucieknie, ludzie wyjadą albo się zbuntują.

Rachuby na izolację i wypalenie się zarazy też stają się mało realne. Ratingi rosną, prognozy finansowe też coraz lepsze i kapitał nadal przypływa.Pozostaje więc kolejna metoda - odrzucenie nowego szczepu lub amputacja. I temu służą obecne akcje. Zamiar jest taki aby tak obrzydzić życie Polakom i ich rządowi, aby sami wyszli z UE jak UK albo popełnili pod naciskiem takie błędy które ułatwią pozbawienie wpływu i głosów, obrzydzą w oczach opinii publicznej na Zachodzie i ułatwią wyrzucenie z UE. To się nikomu nie opłaci finansowo ale stawka jest wysoka - przetrwanie elit polityczno - medialnych u władzy. Biznes nie jest zachwycony tym co się w Polsce dzieje, ale biznes to zaakceptuje. Nie lubi tego ale potrafi przystosować się do zmiany modelu gospodarczego z kolonialnego na rozwojowy. Politycy i media na Zachodzie nie potrafią bo obecny garnitur jest przystosowany tylko do modelu kolonialnego. Do modelu rozwoju peryferii potrzeba innej idei i innych elit politycznych i medialnych.

Będzie więc ciekawie i niebezpiecznie.Moim zdaniem nie powinniśmy sami wychodzić.Powinniśmy też nie pozwalać się wyrzucić. Powinniśmy przejść do kontrataku. Będą się starali z nas zrobić czubków, ale przy odrobinie szczęścia i mądrości przetrwamy to i wpłyniemy na losy UE, na jej zmianę. Trzeba więc głośno i publicznie wypracować pozwy o reparacje wojenne ze strony Niemiec, trzeba oskarżać i skazywać potwarców w rodzaju Verhofstadda i słać za nimi europejskie nakazy, trzeba samemu zgłaszać rezolucje i trzeba wysuwać propozycje reformy UE. Rzucą się na nas i będą nieustannie opisywać w mediach. W ten sposób sami dadzą nam możliwość dotarcia do ich opinii publicznej.Nie ma sensu siedzieć cicho jak Grecy, Portugalczycy czy Włosi. Najwyżej nas wyrzucą co i tak zamierzają.Chodzi o to aby nie zdążyli i aby to ich wyrzucili ich wyborcy.

Komentarz

 • Ale którym im? Z tego co wiem, kompetencje PE są niewielkie, poważne decyzje zapadają na styku KE i RE. Czy nie jest tak, że bycie w Parlamencie Europejskim to taka wygodna synekura/emerytura i mamy tam wielką reprezentację baranów pobekujących za unijne pieniądze? Gdyby ktoś rozumny tym sterował, to czy dopuściłby do zgłoszenia tej komicznej poprawki o prześladowaniu komunistów?
  W sumie szkoda, że nie przeszła, byłby jeszcze lepszy ubaw. Ale i tak jest tam darmowa antykoncepcja i blokowanie granicy z Białorusią (próbowałem wyguglać o co chodzi, znalazłem tylko info o jakiejś Czeczence z dziećmi od ośmiu miesięcy próbującej się dostać do Polski - być może niesympatyczna sprawa, ale żeby od razu rezolucję robić?).
 • Gorlias_Fitzgorgon napisal(a):
  Ale którym im? Z tego co wiem, kompetencje PE są niewielkie, poważne decyzje zapadają na styku KE i RE.
  To się zmieniło od czasów Traktatu Lezbońskiego, podpisanego zdradziecko przez PiS. Od tej pory domyślną procedurą Wujni jest współdecydowanie przez Radę i Parlament właśnie.

  Oczywiście, że dotąd to była synekura i wolna trybuna dla oszołomów - i nadal tak trochę jest. Ale ze wskazaniem na trochę i że to się jednak zmienia. Parlament ma trochę realnej władzy i, oczywiście, walczy o więcej.
 • Co zaś idzie o rozszerzanie się zarazy w przeróżnych Grenadach, to zwracam uwagę, że pierwsza była jednak Austria, w której do rządu weszła FPO, z miejscową chadecją - OVP. To się udało zadeptać - Haidera wypchnęli, a potem zamordowali - ale ziarno nie umarło.

  Dziś znowu stoimy w obliczu koalicji OVP-FPO.

  I jeszcze jedno, nie lekceważyłbym Sebastiana Kurza mimo jego młody wiek. To nie jest miś z pudełka wyciągnięty z zaskoczenia przez banxterów jak Macron. To jest człowiek, który całe dorosłe życie spędził w polityce. Baroneria OVP proponowała mu prezesostwo partii, ale on odpowiedział, że nie interesuje go prezesostwo malowane. Że on ma o wszystkim decydować - w tym o obsadzie list wyborczych! - być wodzem absolutnym i że ma go wybrać nie zdegenerowana i skorumpowana baroneria, a zdrowy lud OVP-owski. Tak więc zorganizowali kongres partyjny, który wybrał go na wodzusia większością prawdziwie koreańską, bo 98,7%.

  Czytam, że nie jest to typowy chadecki mydłek, ale taki solidny. Tu ałtor strasznie słodzi panu Kurzu: http://www.e-wpis.pl/pl/triumf-mlodej-prawicy

  Więc może tej siły już nie powstrzymają?
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  Tu ałtor strasznie słodzi panu Kurzu: http://www.e-wpis.pl/pl/triumf-mlodej-prawicy

  Jest tam też mowa o pani Elisabeth Köstinger, coś mi się majaczy, że o niej na którymś członie wieloforumku też była jakaś pozytywna wzmianka.
 • Coryllus od początku twierdzi że pan Kurz jest politykiem poważnym i jak tak dalej pójdzie to równie poważnie zostanie mianowany wodzusiem Nowej Europy.
 • A co do eurokratów to miałem na myśli szerokie spectrum tylko akurat przy okazji rezolucji parlamentu, który zresztą parlamentem nie jest tak jak i KE nie jest rządem chociaż oba ciała tak by chciały i tak się zachowują jakby były.
 • peterman napisal(a):
  Coryllus od początku twierdzi że pan Kurz jest politykiem poważnym i jak tak dalej pójdzie to równie poważnie zostanie mianowany wodzusiem Nowej Europy.
  Jak można być poważnym w wieku 30 lat? I za co?
 • Bonaparte i Aleksander Romanow byli trzydziestolatkami kiedy przyszło im kłaść na szale miliony istnień ludzkich.

  Nu ale imć Krótki nie jest z podobnej gliny i czasy mamy inne.
 • O panu Krótkim nic nie wiem natomiast czasy są ciągle te same.
 • randolph napisal(a):
  Nu ale imć Krótki nie jest z podobnej gliny i czasy mamy inne.
  Skąd ten pogląd? Całą swoją partię rozstawił po kątach jak, nie przymierzając - albo i przymierzając, co mi tam!, Kaczyński czy Tusk swoją.
 • Pewnie z racji wieku nie przepadam za młodymi pistoletami u władzy.
  Jak Bonaparte i Romanow zostawali władcami średnia długość życia pewnie wynosiła około 40 lat. Aleksander macedoński jak zaczynał był jeszcze młodszy. Zresztą to byli rzeźnicy, którzy powinni być w podręcznikach historii potępiani, a nie wychwalani.
 • moze nie dokładnie w temacie ale kto wie czy nie?

  http://dzieje.pl/aktualnosci/publikacja-sugerujaca-zbrodnie-polakow-na-zydach-ksiazka-roku-w-portugalii

  i to nazwisko - Coelho, rodzina?
 • W temacie. Jakem napisał - tropić, reagować, skarżyć. Niemcy swoją kłamliwą narrację prowadzą coraz intensywniej, a zaczęli co najmniej kilkanaście lat temu. Środowiska żydowskie, szczególnie z USA prowadzą ja już lat kilkadziesiąt.To wymaga czasu.Jest wiele do odrobienia. Trzeba mocno i zapewne długo.
 • Co temu fajfusowi znów odbija? Btw - wpis na poziomie gimbazy.

  image
 • Może Ryży Wuj trollując żebrze o zakaz wjazdu do Polski, żeby nie musieć przyjeżdżać na smoleńskie procesy?
 • Może. Emeryturę będzie miał dużą, już mieszka w ojczyźnie lub blisko niej więc pozostaje mu tylko spacyfikować procesy i europejski nakaz aresztowania.
 • Może. Emeryturę będzie miał dużą, już mieszka w ojczyźnie lub blisko niej więc pozostaje mu tylko spacyfikować procesy i europejski nakaz aresztowania.
 • Patrioty
 • Może być, ale jak Tusk jest przeciw to USA mają kolejny dowód że trzeba je wysłać do Polski.
 • Mania napisal(a):


  image
  Piłeś - nie forumkuj!
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  Mania napisal(a):


  image
  Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
  Piłeś - nie forumkuj!
  :)
  Czysty alko-tweet?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.