Premier Morawiecki powoła ministra do walki ze smokiem

loslos
edytowano December 2017 w Forum ogólne
https://wpolityce.pl/polityka/373174-powstanie-nowe-stanowisko-w-kprm-rmf-premier-morawiecki-powola-wkrotce-nowego-ministra-do-walki-ze-smogiem

image

Mnie tak od pewnego czasu po głowie chodziło, że pan Mateusz jest po prostu idiotą. Przed wyrażeniem tego poglądu powstrzymywała mnie powszechna opinia, że idioci nie robią kariery. Ale przecież wiemy, że to przesąd.
«1

Komentarz

 • Myślę, że on raczej ma plan z nas robić idiotów.
 • To oznaka że pogłoski o likwidacji MinŚrod nie są takie bezpodstawne :-(
 • Ty Brzostu doszukujesz się racjonalności, celowości, związków przyczynowo-skutkowych etc. Przecież to nie tak działa. Pan Mateusz rzuca hasła, które nie mają odbicia w rzeczywistości. Tak przecież działały polski samochód elektryczny, przeprowadzka London City nad Wisłę, polski Nobel i innowacyjna gospodarka.

  Wydawałoby się, że w kraju Nikodema Dyzmy powinniśmy być wyczuleni na takich koleżków, ale przecież historia uczy nas, że historia niczego nas nie uczy.
 • Ze smokiem faktycznie trzeba walczyć, i być może ta walka powinna być koordynowana, na szczeblu jakiegoś wiceministra w resorcie środowiska czy energetyki czy coś.

  Ale to działanie trochę przypomina ten dowcip, że co się zbiera w razie klęski nieurodzaju w rolnictwie ?

  Zbiera się plenum partii.

 • los napisal(a):
  Ty Brzostu doszukujesz się racjonalności, celowości, związków przyczynowo-skutkowych etc. Przecież to nie tak działa. Pan Mateusz rzuca hasła, które nie mają odbicia w rzeczywistości. Tak przecież działały polski samochód elektryczny, przeprowadzka London City nad Wisłę, polski Nobel i innowacyjna gospodarka.

  Wydawałoby się, że w kraju Nikodema Dyzmy powinniśmy być wyczuleni na takich koleżków, ale przecież historia uczy nas, że historia niczego nas nie uczy.
  No przecież Tusk robił to samo (rzucał jakieś haslo, robił szum, a za miesiąc i tak nikt nie pamietal o co chodzilo) i przez wiele lat działało, widać MM uczy się od najlepszych.
 • Tusk oszukał mniejszość, przed panem Mateuszem ocalały jednostki.
 • A gdzie zasada że komentować będziemy projekt a nie zapowiedzi? Pomysł jest bardzo dobry, jest robota dla koordynatora takich działań. W Warszawie nie robiło się remontów kamienic bo kamienice czekały na reprywatyzację, w Krakowie pewnie podobnie.
 • loslos
  edytowano December 2017
  Przemko napisal(a):
  Pomysł jest bardzo dobry.
  A gdzie ministerstwo do spraw spodni przecierających się w kroku? Mnie to dokucza dużo bardziej niż wszystkie smoki świata.

 • Marketingowo chyba jednak dobry ruch bo temat jest przynajmniej od roku, dwóch grzany niemiłosiernie i jest juz nośny politycznie.
 • edytowano December 2017
  Dyzio_znowu napisal(a):
  Marketingowo chyba jednak dobry ruch bo temat jest przynajmniej od roku, dwóch grzany niemiłosiernie i jest juz nośny politycznie.
  Stawiam, że będą próbowali usadzić na tym stolcu Antoniego.
 • Byłem za odwołaniem Macierewicza rok temu ale teraz już myślę, czy nie polityczniej go już zostawić. Ostatnio Kownacki powiedział Amerykanom, że cena Patriotów jest nie do przyjęcia. Na drugi dzień Macierewicz w radio uspokaja bratni sojusz militarno-przemysłowy: " Spoko, na pewno kupimy Kownacki powiedział tak bo to taka część negocjacji..."
 • los napisal(a):Wydawałoby się, że w kraju Nikodema Dyzmy powinniśmy być wyczuleni na takich koleżków, ale przecież historia uczy nas, że historia niczego nas nie uczy.
  Ja tylko przypomnę, że w scenie finałowej, kiedy do Dyzmy przyjeżdża specjalny wysłannik prezydenta i proponuje mu premierostwo, pan Nikodem jednak dokonuje introspekcji i wymięka.

  Nadto, stanę jednak w obronie Nikodema Dyzmy. Gdyż w zasadzie jego jedyną wadą było niskie pochodzenie społeczne i brak formalnego wykształcenia. Był to jednak człowiek inteligentny, obdarzony refleksem. Szybko się uczył, ciężko pracował, miał dobrą rękę do ludzi, potrafił chwytać w lot dobre pomysły i je realizować. I nawet umiał się zatrzymać przed osiągnięciem szczebla niekompetencji. Super kolo!
 • Zdaje się tylko kilka osób zamordował i okradł ale nie spierajmy się o szczegóły, też się zgadzam, że kompetencjami przewyższał pana Mateusza. Raczej należałoby się powołać na inną postać z polskiej literatury - Chance'a Gardinera.
 • edytowano December 2017
  los napisal(a):
  Zdaje się tylko kilka osób zamordował i okradł ale nie spierajmy się o szczegóły, też się zgadzam, że kompetencjami przewyższał pana Mateusza. Raczej należałoby się powołać na inną postać z polskiej literatury - Chance'a Gardinera.
  Pan Ogrodnik był jednak bardziej sympatyczny i ludzki, mniej zaś zimny i technokratyczny niż PMM. Przynajmniej w filmowej interpretacji Petera Sellersa.
 • los napisal(a):
  A gdzie ministerstwo do spraw spodni przecierających się w kroku? Mnie to dokucza dużo bardziej niż wszystkie smoki świata.

  Pszykro mie słyszeć isz nawet wspaniali gacie szyci na miare nie so wolni od dokunczliwych słabostków.

 • Drobnych uwieranek
  Żekłbym
 • edytowano December 2017
  Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  Nadto, stanę jednak w obronie Nikodema Dyzmy.
  +pińć

  Osobisto somdze isz to najbardzi postponany pozytywnysz wzur osobowy wew naszem pićmienictwie.

  Bierno ciepło klucho zespewnościo nie beł.

 • los napisal(a):
  Zdaje się tylko kilka osób zamordował i okradł
  Pomówienia. I wypadki przy pracy.
 • loslos
  edytowano December 2017
  Nie chciał. Znaczy mordować nie chciał, bo co do kradzieży to z ochotą.
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  los napisal(a):Wydawałoby się, że w kraju Nikodema Dyzmy powinniśmy być wyczuleni na takich koleżków, ale przecież historia uczy nas, że historia niczego nas nie uczy.
  Ja tylko przypomnę, że w scenie finałowej, kiedy do Dyzmy przyjeżdża specjalny wysłannik prezydenta i proponuje mu premierostwo, pan Nikodem jednak dokonuje introspekcji i wymięka.

  Nadto, stanę jednak w obronie Nikodema Dyzmy. Gdyż w zasadzie jego jedyną wadą było niskie pochodzenie społeczne i brak formalnego wykształcenia. Był to jednak człowiek inteligentny, obdarzony refleksem. Szybko się uczył, ciężko pracował, miał dobrą rękę do ludzi, potrafił chwytać w lot dobre pomysły i je realizować. I nawet umiał się zatrzymać przed osiągnięciem szczebla niekompetencji. Super kolo!
  a Bank Zbożowy został zaimplementowany przez odrodzoną ojczyznę w całości.
  Obrona Nikodema Dyzmy +5.

 • Na ministra do walki ze smokiem Szewczyk Drateffka, może być von Schefczyk #-o
 • Co z naszym Losem będzie?!  [-X
 • Połknie tego ministra i nawet mu się nie odbije. To przecież jakaś tania propaganda jest.
 • Rafał napisal(a):
  Połknie tego ministra i nawet mu się nie odbije. To przecież jakaś tania propaganda jest.
  Taki wigilijny wpis o możliwościach spożywczych.
  Passus o odbijaniu swietny
 • PR-owo ruch dobry, ale sam smog nie jest wymyślonym problemem, niestety. Mieszkam na granicy Bemowa, próba pójścia z dziećmi na zimowy spacer w stronę Bliznego czy Babic to gwarantowany atak kaszlu od gryzącego dymu :(
 • A uwierające spodnie to nie problem? Spróbuj w takich pójść na spacer, w dowolną stronę.
 • losu losu
  założyć spódnicę
  to może byc pomysł MM na smoga
 • Jest to iście chestertonowskie rozwiązanie problemu uwierających spodni. Jednak takimi spodniami dogodziłem sobie sam, doskwierają użytkownikowi, więc radzę sobie sam. A choćbym chodził po okolicznych wsiach z prośbami i groźbami, to trucicieli nie wytępię. Chociaż może warto włączyć tryb społecznika i nie czekać na M&Msa
 • wroclaw.gosc.pl/doc/4357190.Biskupi-o-smogu-nie-zabijaj

  W najbliższym czasie w kościołach archidiecezji wrocławskiej, diecezji legnickiej i diecezji świdnickiej zostanie odczytane słowo biskupów metropolii wrocławskiej w sprawie troski o jakość powietrza. List jeszcze dziś zostanie wysłany do wszystkich parafii.

  Szczegóły listu zostały omówione podczas briefingu prasowego. W spotkaniu wziął udział prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Łukasz Kasztelowicz i ks. Rafał Kowalski.

  Rzecznik metropolity wrocławskiego podkreślił, że biskupi - abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz legnicki i bp Ignacy Dec, ordynariusz świdnicki - zabrali głos w kontekście informacji o zanieczyszczeniach związanych ze smogiem, odwołując się do odpowiedzialnego postępowania mieszkańców Dolnego Śląska. - Biskupi proszą, by zanim powietrze zostanie oczyszczone poprzez działania prawne i nowe technologie, abyśmy oczyścili to powietrze z własnej lekkomyślności. To właśnie ta lekkomyślność pozwala aby spalać w piecach odpady, śmieci, materiały plastikowe - wyjaśnia.

  Podkreśla też, że uzasadnienie nie jest oparte tylko na encyklice papieża Franciszka "Laudato si", ale na zdrowym rozsądku, by nie robić sobie nawzajem krzywdy. - Tłumaczą to jasno, że każdego z nas, ludzi wierzących, obowiązuje przykazanie "Nie zabijaj!". Jeśli ktoś decyduje się wrzucić do pieca śmieci, to w jakimś sensie, jak mówią badania naukowe, zagraża zdrowiu i życiu tych, obok których mieszka, czyli zabija drugiego człowieka - popełnia grzech.

  Ks. Kowalski odwołał się też konkretnie do encykliki papieża Pisze w niej o tym, że ludzie, którzy sprawili , iż dane miejsce na ziemi stało się pustynią, sami w sercach mają pustynię. - To można trochę przetransponować na smog. Jeżeli ktoś dla swoich korzyści, którymi może być choćby ciepło w mieszkaniu, pozwala sobie na spalenie materiałów, które bardzo mocno trują środowisko, to znaczy, że coś jest nie tak z jego sercem. Wierzymy, że ten apel, który trafi do wszystkich parafii na Dolnym Śląsku i zostanie odczytany z ambony, zaowocuje.

  Ksiądz rzecznik zwrócił uwagę, że wystarczą niewielkie rzeczy, które wydają się nam bardzo błahe - korzystanie z komunikacji miejskiej, zaprzestanie palenia w piecach śmieciami, czy skręcenie trochę kaloryfera i cieplejsze ubranie się w domu. - Jeśli weźmiemy pod uwagę, że 75 proc. katolików w Polsce przejęłoby się tymi wskazaniami, i tyle samo zaczęło nimi żyć, jestem przekonany, że efekt byłby widoczny bardzo szybko. Okazałoby się, że mamy czym oddychać i powietrze byłoby o wiele lepsze.

  Łukasz Kasztelowicz zaznaczył, że WFOŚ we Wrocławiu we współpracy z różnymi instytucjami i związkami wyznaniowymi che rozpocząć dyskusję na temat edukacji. - Wychodzimy na przeciw tym wyzwaniom i uruchomi specjalny program edukacyjny. Pokaźna suma pieniędzy zostanie przekazana na wszelkie akcje, które będą promowały wszelki przekaz antysmogowy. To od działania każdego z nas zależy czy ten problem smogu będzie występował czy nie - mówił.

  Przyznał, że problem smogu to przede wszystkim palenie w kominkach nie tym, co trzeba. - Jeżeli człowiek zmieniłby swoje zachowania, to problem smogu zostałby w praktycznie całości wyeliminowany - dodał. Zwrócił też uwagę, iż zdecydowana większość badań potwierdza, że smog nie jest związany z przemysłem, czy z zanieczyszczeniami emitowanymi przez samochody, ale ze złymi zachowaniami ludzkimi.

  Prezes WFOŚ we Wrocławiu zaznaczył, że Kościół może wzmocnić przekaz edukacyjny.

  _______________________________________________________________________

  Wbrew powszechnemu pierdoleniu smog jest realnym problemem i należy z nim walczyć.
  Gdybym był antyklerykalną władzą, to po takim liście biskupów, kontrolę jakości spalanych paliw zacząłbym od nieruchomości należących do Kościoła.

  A dziwne jest, że PMM chce powołać ministra ds. smogu; w jego stylu bardziej byłoby zrobienie prezentacji o planach budowy Centralnej Elektrociepłowni i Narodowego Programu Podłączenia Wszystkich Nieruchomości do Centralnej Elektrociepłowni.
 • CEP centralna elektrociePlownia
  Dobre
  Kogeneracja
  Ale rozproszona
  Cos jak wielki 60 osobowy duet mieszany żeński ( za J. Dobrowolskim)
 • Nie podpowiadać!
 • EC

  ElenktroCiempownia
 • ExC = ekstraciepłownia
 • Na razie cała akcja antysmogowa łączy się z seansami nienawiści do najbiedniejszych Polaków. Jeśli państwo zdoła poprawić jakość powietrza nie kosztem najbiedniejszych, to ok. W innym przypadku - rzyg.
 • Tymczasem tatulek otrzymał odpowiedź w sprawie Smoleńska:
  http://www.fronda.pl/a/mon-ostro-odpowiada-morawieckiemu-ws-odpowiedzialnosci-rosjan-za-tragedie-smolenska,104599.html

  Smoleńsk jest bezbłędnym wykrywaczem opcji antypolskiej. Niestety.
 • @KAnia
  jeden z komentarzy słusznie zauważa, że Totalna Opozycja jakby ucichła, miała po świętach wytoczyć najcięższe działa, a po zmianie na MM - jakby już tylko wewnętrzne spory.

  Coś tu śmierdzi i nie o tego smoga chodzi....
 • Był pomysł na małe elektrownie atomowe, gdzie ciepło powstałe przy okazji służyło do ogrzewana domów

  Japoński pomysł dla Alaski chyba. Można wykorzystać reaktory ze starych okretow
 • romeck napisal(a):
  @KAnia
  jeden z komentarzy słusznie zauważa, że Totalna Opozycja jakby ucichła, miała po świętach wytoczyć najcięższe działa, a po zmianie na MM - jakby już tylko wewnętrzne spory.

  Coś tu śmierdzi i nie o tego smoga chodzi....
  Już stosunkowo mała wiocha w okrąglaku podczas drugiego procedowania ustaw o SN i KRS mnie również wybuchła w uszach ostrzegawczym granatem.
 • Moze każdy myśli ze morawiecki jest bardziej jego niż Szydło ?
  Poza tem JK było przykro jak rak ffszysko leciało na PBS. wiec ja zdjął
 • edytowano December 2017
  peterman napisal(a):
  romeck napisal(a):
  @KAnia
  jeden z komentarzy słusznie zauważa, że Totalna Opozycja jakby ucichła, miała po świętach wytoczyć najcięższe działa, a po zmianie na MM - jakby już tylko wewnętrzne spory.

  Coś tu śmierdzi i nie o tego smoga chodzi....
  Już stosunkowo mała wiocha w okrąglaku podczas drugiego procedowania ustaw o SN i KRS mnie również wybuchła w uszach ostrzegawczym granatem.
  Robili to co zawsze, po prostu przywykliśmy, problemem może być art. 7, ale tu dopiero ładunek podłożony, to wybuchnie dopiero wiosną.

 • Dobrze by było, by odpalili paragraf 7. Otoczenie przez wrogów Izrael wzmacnia, wiedzą, że albo wóz albo przewóz, albo oni zajebią wrogów albo wrogowie ich, nic pośrodku i wszystkie humanitarne pierdółki to tylko pusty śmiech. Tej świadomości Polacy potrzebują jak powietrza.
 • edytowano December 2017
  Właściwie to racja. Ja w tej łunii nie znajdzie się 5 państw które zagłosują za zostawieniem nas w spokoju od tych giętych oskarżeń to nie warto w niej być.
 • Jakoś nie zauważyłem na forum dyskusji o projekcie odpłatnego wjazdu do centrów miast - a ów może spowodować spory wkurw w społeczeństwie, jeśli zostałby wprowadzony w obecnej formie i globalnie.
 • Pan Mateusz jest zdolny to wprowadzić. Nie ma za grosz empatii, zupełnie nie wyczuwa, który z jego genialnych pomysłów może wywołać masowy wkurw. Nie nadaje się do polityki.
 • Exspectans napisal(a):
  Jakoś nie zauważyłem na forum dyskusji o projekcie odpłatnego wjazdu do centrów miast - a ów może spowodować spory wkurw w społeczeństwie, jeśli zostałby wprowadzony w obecnej formie i globalnie.
  Przecież nie ma takiego projektu, jest umożliwiający gminom pobieranie opłat. Dla mnie bomba, Gronkiewicz wprowadzi opłaty, pisoski prezydent zniesie. Oczywiście ludzie szybko zapominają takie oczywistości, jak to że Lech Kaczyński zlikwidowal bilety na bagaż oraz umożliwił wożenie rowerów bez biletu.
 • Exspectans napisal(a):
  Jakoś nie zauważyłem na forum dyskusji o projekcie odpłatnego wjazdu do centrów miast - a ów może spowodować spory wkurw w społeczeństwie, jeśli zostałby wprowadzony w obecnej formie i globalnie.
  przecież to samorządy wprowadzą i zbiorą należne podziękowania, jeżeli
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.