apple spowalnia stare telefony- ruszył proces konsumencki we Francji

W grudniu 2017 roku Apple przyznało, że spowalniało starsze modele iPhone'ów za pomocą aktualizacji oprogramowania. Oświadczenie firmy ukazało się w odpowiedzi na wiele doniesień ze strony rozgniewanych klientów firmy, którzy informowali o swoich problemach w internecie.

W ostatnich tygodniach grudnia problem spowalniania starszych modeli smartfonów produkowanych przez firmę Apple na nowo zagościł na forach internetowych, a nawet w mediach. Problem poruszył m.in. brytyjski "Guardian", a wśród komentarzy klientów Apple pojawiły się głosy, że spowalnianie starszych iPhone'ów to celowe działanie firmy, mające przymusić użytkowników do wymiany swoich urządzeń na nowszy model.

PAP - mini

czy w ramach Unii poprawi się i w Polsce?

Komentarz

 • Nie zaposiadywę pimpona. Nualesz syszełę isz w Jagularach skura na siedzeniu troszkie skrzypa. Mniło tesz poczyteć isz znowusz ktuś sie struł nieświeżo ostrygo.
 • edytowano January 10
  To nie prawda że Apple spowalniało telefony, wydłużało czas pracy na zużytej baterii. Ale parę groszy wyciągnąć od bogatego grubasa zawsze spoko.
 • To przykre kiedy rządowa agencja prasowa cygani , tzn. kłamie
  Dzieki Przemku
 • Grubas bogaty, ale podatków nie płaci, i to jest spoko.

  Apple wydłużało czas pracy na baterii spowalniając telefony, tak że ten tego.
 • To wydłużanie czasu pracy rzeczywiście wiąże się z przełączeniem procesora w tryb energooszczędny co czasem może zaowocować odczuciem spowolnienia działania. Ale ideą było wydłużenie czasu pracy na baterii która już nie trzyma parametrów. Taką decyzję podjęło Apple, słuszna czy nie - będzie chryja bo bez pytania. Natomiast dla równowagi dodam, że literalnie wszystkie firmy androidowe były przyłapywane na manipulowaniu benchmarkami, tzn. ukrywały w oprogramowaniu dynksy które przełączały telefon w tryb podkręcony po wykryciu że uruchomiono program do testowania wydajności.
 • Andrutowe wały to rzeczywiście beczka śmiechu jest.
 • Teraz mam starą 4 i wolne zwłaszcza przy internecie załadowanie strony z 6 sekund. A bateria nawet nie na 1 dzien
 • Przemko napisal(a):
  - To nie prawda że Apple spowalniało telefony,
  - wydłużało czas pracy na zużytej baterii.
  - Towaru nie będzie, traktor się popsuł.
  - Jak to "się popsuł"?
  - Koło się popsuło.
  - A ile traktor ma kół?
  - Cztery.
  - To ile działa?
  - Trzy.
  - To nie lepiej tak powiedzieć: "Są trzy dobre!"?
  :)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.