Słoniocy! Kradną troje dzieci

Szanowna Zbiorowości!
Taki dostałem cynk, że PCPR Pruszków zbiera się ukraść troje dzieci biednej matce i oddać je tzw. rodzinie zastępczej w postaci kobiety, która doszła do wniosku, że fajnie byłoby mieć dzieci.
Sytuacja jest nieprosta, bo tę matkę właśnie wywalają z domu samotnej matki - przesiedziała w nim pół roku i starczy. Skutek? Mają hipotetycznie trafić do ojca-narkomana.
Jest trochę smaczków, np. to że pani zastępcza dostanie od Państwa 3x 1200 zł na te dzieci. Prawdziwa matka liczyć na to nie może, bo po co.
Co prawda za Beatki wprowadzili ustawowy zakaz kradzieży dzieci z powodu biedy, więc może sąd rodzinny tę matkę obroni przed PCPR, no ale kto by w takie hocki wierzył.
Uprzedzając dobre rady, telefon interwencyjny Elbanowskich działa 4x w tygodniu po 2 godziny, ale choć dziś miał działać, to nie działa.
Co robić?
Może jakiś fundusz ochrony prawnej? Zrzucić się i wynająć adwokata, który jej tam w Pruszkowie pomoże?
No, pomocy! Radźcież!

Komentarz

 • Dom Samotnej Matki na Białołęce przy Czajce (stowarzyszenie Wspólnymi Siłami)- może przynajmniej lokum byliby jej w stanie zapewnić...

  Swoją drogą jest to miejsce, które polecam uwadze szanownych celem dobroczynów.
 • loslos
  edytowano July 2018
  Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  Jest trochę smaczków, np. to że pani zastępcza dostanie od Państwa 3x 1200 zł na te dzieci. Prawdziwa matka liczyć na to nie może, bo po co.
  Ciągle tak jest? Jak to fajnie być patryjotą...

  Państwo, które nie potrafi powiesić zdrajców, zwykle torturuje i zabija dzieci.
 • Jest decyzja o przyznaniu opieki zastępczej tej pani zastępczej. Dzieci zabierają matce w poniedziałek.
 • edytowano July 2018
  W jakim domu przesiedziała?
  Mam stały kontakt z domem w Łodzi (Fundacja Nadzieja) i pierwsze słyszę, żeby jakąś matkę wyrzucali. Może po prostu niech szuka najpierw pomocy właśnie w innym domu. Jeśli tam jej nie pomogą, przestanę być ich fundatorką.
  http://www.csr.org.pl/dom-samotnej-matki/aktualnosci#page
  Co prawda Dom jest przeznaczony dla matek z województwa łódzkiego, ale w sytuacji kryzysowej nie powinni odmówić pomocy. Poza tym świadczą pomoc prawną i tym również powinny się zajmować wszystkie takie placówki.
  Niezłą pomoc prawną oferowała również Kuria Praska, z tym, że Pruszków to ta strona Wisły, na której mało się znam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.