Sobota 10 XI, wieczór - Różaniec za Ojczyznę


Różaniec w intencji ojczyzny. Wierni uczczą stulecie odzyskania niepodległości

Celem wiernych jest też „otoczenie modlitwą współczesnej Polski”

W sobotę, w wigilię Święta Niepodległości, w parafiach w całej Polsce wierni będą modlić się na różańcu w intencji ojczyzny – informuje „Nasz Dziennik”.


Inicjatywa modlitewnego czuwania powstała podczas podsumowania pierwszego powojennego Kongresu Różańcowego, który odbył się we wrześniu ubiegłego roku na Jasnej Górze. W akcję włączył się nie tylko Żywy Różaniec, ale wszystkie środowiska różańcowe obecne na kongresie.

Wspólnoty Żywego Różańca obecne są niemal w każdej parafii w Polsce i należy do nich ponad 2 mln osób. 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczczą różańcem – modlitwą, która towarzyszy im codziennie – wskazuje dziennik.

Do włączenia się w akcję zaproszeni są nie tylko członkowie wspólnot, lecz wszyscy – także osoby, które z różnych względów, np. zdrowotnych, nie będą mogły przyjść tego dnia do kościoła; mogą one „ofiarować tego dnia w intencji ojczyzny swoje cierpienia”.

Modlitwa różańcowa 10 listopada będzie dziękczynieniem za to, że przed stu laty Polska odzyskała niepodległość. Drugim celem będzie „otoczeniem modlitwą współczesnej Polski”.

Czuwania odbędą się w sobotę od godz. 18 do 21.
Program opracowany przez krajowego moderatora Żywego Różańca ks. Szymona Muchę został przekazany do wszystkich parafii. Znalazła się w nim msza św. w intencji ojczyzny, modlitwa różańcowa, adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski.

– Podczas gdy wiele uroczystości dopiero będzie przygotowywanych, my niejako na drugim planie, z dala od zgiełku, w ciszy kościołów przed Najświętszym Sakramentem będziemy otaczać Polskę modlitwą i polecać ją Bogu – tłumaczy sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła ks. Maciej Będziński.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.