Get in get out?

Pytanie niepolityczne, czy w obecnej sytuacji taśmowej należy jak najszybciej wycofać aktywa czy można spokojnie czekać np. na przejęcie przez inny bank? Uprzedzając bluzgi, to był bank, który przyciągał np. sporą rzeszę emerytów mając najwyżej oprocentowane standardowe lokaty poza promocjami. Inna sprawa, z jakiego powodu miał najwyższe to oprocentowanie, bo pewnie inne banki nie chciały mu pożyczać...
«1

Komentarz

• Chyba za późno na get out. Jutro się posypie. I to celowo się posypie aby zrobić rządowi kłopot.
  • Jeśli poniżej 100.000 ełro, to chyba nie ma się co martwić.
  • Ja się martwię o BFG i opłaty bankowe w związku z twórczością Pana Czarneckiego.
  • Pan zapłaci, pani zapłaci, społeczeństwo zapłaci!
  • loslos
    edytowano November 13
    Pan zapłaci, pani zapłaci, społeczeństwo zapłaci za twe stracone depozyty ale to potrwa. Get out póki się da.
  • los napisal(a):
    Pan zapłaci, pani zapłaci, społeczeństwo zapłaci za twe stracone depozyty ale to potrwa. Get out.
    Jak się zrobi 'run' to może być lekko trudno...

• loslos
    edytowano November 13
    W tej końkurencji kto pierwszy ten lepszy.
  • los napisal(a):
    W tej końkurencji kto pierwszy ten lepszy.
    Sugerujesz, że sypnie się tak po całości?

• Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jeśli poniżej 100.000 ełro, to chyba nie ma się co martwić.
    Dlatego się nie martwię :D Ale moja mama dziś mówiła, że stała dzie
    siąta w kolejce, w środku dnia, wszystkie stanowiska obsadzone, co rzadko się obecnie w placówkach zdarza.
  • Pozwolę sobie zacytować Jeremy Irons z filmu o banksterach: If you're first out the door, that's not called panicking.
  • Znaczy że LC niesłusznie odrzucił hojną ofertę odkupienia jego śmietnika za 1 ełro?
  • Wygląda jakby LC był pawian, ze jego śmietnik jest za duży zeby upaść, a robiąc zamieszanie z nagraniem sprzed pol roku, przeniósł do nowego etapu swoje uporczywe negocjacje warunków pomocy państwa.
  • System internetowy działa, ale bardzo muli. Pewnie duży ruch. Zrobiłem przelew i w pierwszej chwili napisało mi, że jest oczekujący, ale teraz pokazuje że zrealizowany.
    Znaczy że LC niesłusznie odrzucił hojną ofertę odkupienia jego śmietnika za 1 ełro?
    Zdecydowanie.
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Znaczy że LC niesłusznie odrzucił hojną ofertę odkupienia jego śmietnika za 1 ełro?
    Zdecydowanie.
    Ciekawe123 czy powtórzy się sytuacja z Nordea i PKO BP?

• Nie wiem. Umiem przewidywać tylko racjonalne zachowania.
  • Ciekawe ile trzeba będzie czekać na wyjazd Czarneckiego na dalekie nurkowania do kraju bez umowy ekstradycyjnej z Polską. Czy to już przed Bożym Narodzeniem? Czy zdąży przed zakazem opuszczania kraju?
  • bardziej bym sie martwił o Plus Bank
  • Co to za bank? Od dawna nie interesuje się mapą polskiej bankowości.
  • Lepiej plus bank niż minus bank
  • A mnie się przypomniało, jak do mnie w 2009 zadzwonił Toyota Bank i stręczył swoje usługi. Jednym z argumentów pani telefonistki było, że to nie jest jakiś tam bank, tylko że stoi za nim prawdziwa Toyoda. Paczpan, a kiedyś się mówiło "Pewne jak w banku".
  • Rafał napisal(a):
    Co to za bank? Od dawna nie interesuje się mapą polskiej bankowości.
    Bank, który TW Zegarek 'utworzył' aby mu TW Ernest do portfela krajowego zbyt nachalnie nie zaglądał ;)

• ms.wygnaniec napisal(a):Bank, który TW Zegarek 'utworzył' aby mu TW Ernest do portfela krajowego zbyt nachalnie nie zaglądał
    I tu mojej osobie powraca na myśl natrętne pitanko - jak to jest, że taki jeden czy drugi TW może sobie w moim państwie założyć bank, a moje państwo ma takie problema z repolonizacją banków? Czy zamiast repolonizować, nie mogłoby po prostu zakładać innych i przebijając ofertą, ściągać klientów w swoje progi? Czy moja osoba jest całkiem durna?!
  • A po co państwu polskiemu więcej banków?
  • Plusk Bank ma pełen portfel straconych kredytów. I w zarządzie znajomego p. Chrzanowskiego. Pewnie przypadek.
  • tu kompletnie nie na temat i apropo i nie a rebus
  • Skoro już o Plus Bąku mowa, to przypomnę zabawną anegdotkę, w której też jest sporo o kamieni kupie:

https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/administrator-torepublic-przyznaje-sie-do-wlamania-do-plus-banku/
  • Mastodonci napisal(a):
    Plusk Bank ma pełen portfel straconych kredytów. I w zarządzie znajomego p. Chrzanowskiego. Pewnie przypadek.
    Wołacz?
  • albo cel-ownik
  • Teraz już tylko jajecznica.
  • Podobnież z powodu tego, że od dłuższego czasu trwają prace nad zwiększeniem nadzoru KNF poprzez decyzyjność przy łączeniu banków, TW Ernest postanowił postawić na ratowanie jednego z banków kosztem drugiego (GB kosztem IB). W IB i GB od jakiegoś czasu są problemy (utopienie hajsu w nieudanych inwestycjach na wschodzie, wyroki dotyczące franków, masa zwolnień głównie w IB, ale też w pozostałych spółkach – GB, OF, HB – w zeszłym roku, sprzedaż LC Corp plus Get Back). Krok LC był ponoć desperacki i zwlekał z nim do ostatniej chwili. Artykuł do GazWybu był rzekomo przygotowany już od tygodnia, ale czekali z opublikowaniem do momentu, aż IB zostanie wpisane na listę ostrzeżeń (tzn. kolejność wypadków była inna – najpierw taśmy, potem lista – ale pewnie wiedzieli, że tego dnia IB wpisany będzie). Logika jest taka, że IB już jest spisany na straty (więc stamtąd warto się ewakuować), natomiast trwa walka o GB (co nie zmienia faktu, że chyba też warto się ewakuować, profilaktycznie). W chwili obecnej TW Ernest wygrywa wizerunkowo – jeśli KNF doprowadzi do przejęcia GB, to będzie to wyglądało na "zemstę rządu" to raz, a dwa – udało mu się pozbyć nieprzychylnego mu człowieka z KNF. Zatem rzekomo stworzył sobie, poprzez publikację taśm, swoistego rodzaju "dupochron".
  • Źle skończy.
  • PiS wykończy biznes w Polsce.

Czarnecki to przesladowany przez panstwo przedsiebiorca
  • uhrr napisal(a):
    Czarnecki to przesladowany przez panstwo przedsiebiorca
    Jo.
    Jakże mi go żaaaal. I jego żonki, suodkiej Jolusi :D
  • no to się dzieje
    Rzecznik Solorza: To szef KNF rekomendował Grzegorza Kowalczyka do rady nadzorczej Plus Banku
  • Nad truchłem każdy się pastwi.
  • No ten skromny radca prawny z Częstochowy ma (miał?) wielkie wzięcie wśród prywatnych bankierów, szczególnie z esbecką przeszłością. Rozumiem że zawdzięczał je referencjom od Przewodniczącego KNF z nadania Dobrej Zmiany. Niech Opatrzność czuwa nad Polską bo polityka kadrową Dobrej Zmiany najwyraźniej Zły kieruje. A to niebezpieczne dlatego że polityka kadrowa, czyli nominacje po uważaniu, a potem ręczne sterowanie sprawami przez nominatów, to główne techniki organizacyjne Dobrej Zmiany.
  • Tak na marginesie, uwaga natury estetyczno-odczuciowej: fenotypem i "imidżowo" LC nie pasuje mi do nikogo bardziej niż do Wielkiego Postnika Pierogowego.
  • Ta sama sztanca odciska podobne kształty.
  • qiz napisal(a):
    Tak na marginesie, uwaga natury estetyczno-odczuciowej: fenotypem i "imidżowo" LC nie pasuje mi do nikogo bardziej niż do Wielkiego Postnika Pierogowego.
    #mamtaksamo
  • Trochę podobnie, ale jednak są istotne różnice. LC to klasyczne zachowania postesbeckiej, a ściślej tej szkolonej i obytej wsiowej agentury. Postnik to, wedle nomenklatury losa, korporacyjny blob.
  • No więc z powodu utraty przez byłego szefa KNF nazwiska (ostał mu się ino Ch.) człowiek nie posiadający sali balowej powinien poczuć się mocno niepewnie, bo najczęściej nazwisko traci się wespół w zespół.
  • Aby mieć obraz dlaczego tak się to potoczyło polecam ostatnie czasopismo rybackie oraz książkę Łowcy z Kotłowni.
    Jak się to poskłada w całość, to rodzi się pytanie dla kogo pan Ch. pracował przez ostatnie 2 lata?
  • Nie wiem dla kogo ten Ch. pracował, ale wiem kto mi płakał w mankiet, że kerownik KNF zarabia miesięcznie dwie dychy, co jest kwotą śmieszną jak na człowienia, który odpowiada za cały system finansowy w dużym a bahatym kraju.

Dodam, że słuchałem ostatnio wywiadu z jedną panią związkówą z LOT, która płakała, że pilotom obniżyli pensją z 24 koła do zarzyganych 15, a zaś Wizzair płaci 40 k, taysze chińscy zaś - 100 tysięcy złotych miesięcznie.
    (...) taysze chińscy zaś - 100 tysięcy złotych miesięcznie
    Mają gest te Chińczyki.

• taa
    czytałem, że w Chinach płacą blądynkom za siedzenie przy oknie w knajpie, bo to podnosi prestige lokalu
  • Exspectans napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    (...) taysze chińscy zaś - 100 tysięcy złotych miesięcznie
    Mają gest te Chińczyki.

Pytanie, które jest ciekawe123 dlaczego, ach dlaczego nasi piloci natentychmiast siem tam nie przenoszą?
    A co do merituma, to też należy sobie przypomnieć pewne 'kredyty' i pewne wyborcze obietnice...

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.