polska sztuka użytkowa - książki dla dzieci i komiksy

https://live.artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/komiks-i-ilustracja?page=1
komu nie szkoda trochę grosza na wspomnienia
mamy raczkujący rynek sztuki
dziś wyjątkowa recz - aukcja ilustracji z książek na których część z nas się wychowała
piękne
wzruszony jestem (nie zmięszany)
indżoj

pozdrowienia dla @notto

Komentarz

• I Filutek :)
  • Dzięki!! Cudeńka. :-*
    image
  • Zadziwiająco niskie ceny dla Szarloty. Tylko Tytus szaleje
  • Nisko też Mikulski, choć godzien wyższej ceny, polski Margitte, prekursor Olbinskiego, piękne akty sur real
  • kolejna aukcja, tem razem komiks,
    w USA to kopalnia złota
    u nas dopiero początek drogi
    warto nabyć, bo to jescze ręczna robota
    https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/komiks-suberbohaterowie
    nieustająco pozdrowienia dla @notto
    image
    estymacja 4- 6 ooo
    są i tańsze
  • Ma kolczyk. Czyli pedał.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ma kolczyk. Czyli pedał.
    YMMD!
  • Albo pirat.
    Ma kolczyk. Czyli pedał.
    na ktorym uchu pedał czyli kolczyk?
  • edytowano June 2
    O tak.

Szkoda że komiks jako zjawisko masowe umiera właśnie w USA. Kino, tv i streaming osłabiały go latami, a ostatecznie dobił masowy napływ postępaków na wszystkich szczeblach decyzyjnych i wśród autorów. Teraz doszedł jeszcze wirus i upadek branży sklepowej z tym asortymentem.

Gdy opadnie kurz, być może na placu boju zostaną tylko artyści z droższymi albumami, rozprowadzanymi bezpośrednio, w ofercie crowdfundingowej.
  • next generation spojrzało przez ramię i twierdzi, że komiksy może umierają, ale webtoons górują
  • KazioToJa napisal(a):
    next generation spojrzało przez ramię i twierdzi, że komiksy może umierają, ale webtoons górują
    Webtoons i komiksy cyfrowe. Rękodzieło traci rację bytu.
  • peterman napisal(a):
    O tak.

Szkoda że komiks jako zjawisko masowe umiera właśnie w USA. Kino, tv i streaming osłabiały go latami, a ostatecznie dobił masowy napływ postępaków na wszystkich szczeblach decyzyjnych i wśród autorów. Teraz doszedł jeszcze wirus i upadek branży sklepowej z tym asortymentem.

Gdy opadnie kurz, być może na placu boju zostaną tylko artyści z droższymi albumami, rozprowadzanymi bezpośrednio, w ofercie crowdfundingowej.
    Niekoniecznie. Komiks jest tani. To powoduje, że może go wykonać i wydać byle Nawet na papierze, bo czarno-biały druk jest tani. Underground zawsze był czarno-biały.

To wielkie wytwórnie pierwsze stracą rację bytu. Im się wydaje, że mają wielką wajchę i mogą dzięki niej srać ludziom do głowy. Ale to tak nie działa. Komiks jest albo dobry albo zły, i tylko za dobry lud zapłaci.

Natomiast film jest z konieczności drogi, i to bardzo. Film kosztuje setki milionów dolków, więc mogą go zrobić tylko wielkie wytwórnie.

Istnieje taki biznes model: kolo wydaje zeszyty komiksowe i albo coś chwyta albo nie. Jak nie, to mała strata. Ale jeśli komiks serio chwyci, to jest to realna podstawa do zbierania hajsiwa na film, który ma szansę chwycić.
  • los napisal(a):
    Albo pirat.
    Czytałem, że marynarski obyczaj noszenia złotego kolczyka ma takie uzasadnienie, że kto znajdzie ciało na plaży, ma moralny obowiązek zapewnić chrześcijański pochówek, a w zamian może zatrzymać złoto.
    los napisal(a):
    Albo pirat.
    Czytałem, że marynarski obyczaj noszenia złotego kolczyka ma takie uzasadnienie, że kto znajdzie ciało na plaży, ma moralny obowiązek zapewnić chrześcijański pochówek, a w zamian może zatrzymać złoto.
    amen!
    trudno trzymać w takiej pracy obola w ustach
  • @Ignac

Stęże baza kliencka dla taniego masowego komiksu się kurczy, z powodów które wyłuszczyłem. Rozbicie tradycyjnego modelu konsumenckiego "nowy zeszyt w każdą środę", co jest zasługą pospołu wirusa i niekompetencji Diamond Distribution (mafijnego dystrybutora-monopolisty na rynku) też obrotom nie posłuży.
  • peterman napisal(a):
    @Ignac

Stęże baza kliencka dla taniego masowego komiksu się kurczy, z powodów które wyłuszczyłem. Rozbicie tradycyjnego modelu konsumenckiego "nowy zeszyt w każdą środę", co jest zasługą pospołu wirusa i niekompetencji Diamond Distribution (mafijnego dystrybutora-monopolisty na rynku) też obrotom nie posłuży.
    No to za karę będą mieli komiksy o pedziach i śnieżynkach.
    image
    https://www.marvel.com/articles/comics/introducing-the-new-new-warriors
  • To jakiś sajens ficktshyn
  • edytowano June 2
    Eee tam.. popierdułki. . W uniwersum Ratmana (Niewiadomski, Nowa Fantastyka) to był nawet człowiek-wódka.
    los napisal(a):
    Albo pirat.
    A jeśli ciało jest nadal żywe choć obolałe, kolczyk zapewni mu wikt, opierunek i opiekę medyczną do powrotu do pełnej formy.
  • edytowano June 2
    christoph napisal(a):
    To jakiś sajens ficktshyn
    Premiera tej katastrofy została właśnie przełożona po raz czwarty. Jej trailer jest jednym z najbardziej znienawidzonych filmów w historii YouTube: 237.000 łapek w dół (na dziś).

• Ale szajs.
  • Snołflejki, grubasy, internet dżunkies to się nie może udać.
    Z tym się nie można identyfikować jak z Funky Kovalem.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Snołflejki, grubasy, internet dżunkies to się nie może udać.
    Z tym się nie można identyfikować jak z Funky Kovalem.
    No nie, właśnie problem jest taki, że z tym się każdy grubas, pojeb i internetowy zjeb identyfikuje wprost.

Natomiast z Funkim Kowalem każdy identyfikuje się aspiracyjnie, i dlatego z drżeniem rossskoszy oczekuje następnego epizodu swoich przygód w udoskonalonym wydaniu. Swoje przygody jako spasionego zjeba to ja mam na co dzień i przyjmuję pigułki antykoncepcyjne, żeby to wogle znieść.
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    Albo pirat.
    A jeśli ciało jest nadal żywe choć obolałe, kolczyk zapewni mu wikt, opierunek i opiekę medyczną do powrotu do pełnej formy.
    A nie nie, kolczyk rzecz święta. Lepiej odpękać parę dni na wodzie z kałuży i kradzionych kurach niż przeputać kolczyk. First things first. Choć może raczej last things first, as all things should be.
  • Kocham Pana, Panie Sułku!
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Eee tam.. popierdułki. . W uniwersum Ratmana (Niewiadomski, Nowa Fantastyka) to był nawet człowiek-wódka.
    I butny Butman, i Mad Marx. Eh to byli prawdziwi bohaterowie!
  • The New New Warriors po cichu zdjęci z oferty przedsprzedażowej. Na razie brak oficjalnego potwierdzenia, że październikowa data premiery nie zostanie dotrzymana, ale i tak jest śmiesznie.

• Teraz będzie inny superhiroł
    image
  • Widziałem to i padłem ze śmiechu, ale nie odważyłem podać dalej na Twitterze. Amerykanie nie są na to jeszcze gotowi. No chyba że sami czarni puszczą.
  • A od czego jest pasta do butów?
  • los napisal(a):
    A od czego jest pasta do butów?
    To się nazywa blackface i jest zbrodnią gorszą niż pedofilia. Komuś wyciągnęli, że se oblicze pociągnął szuwaksem 20 lat temu i go dzisiej czołgają.
  • Widać jakich marek trzeba unikać.
  • Jacek Hugo Bader?

image
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Widać jakich marek trzeba unikać.
    A propolis marek - pouczający przejazd centrumem Manhattanu.

https://mobile.twitter.com/stillgray/status/1268791034990833666
  • peterman napisal(a):
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Widać jakich marek trzeba unikać.
    A propolis marek - pouczający przejazd centrumem Manhattanu.

https://mobile.twitter.com/stillgray/status/1268791034990833666
    No, to samo rok temu żółte kamizelki w Paryżu robiły. Ameryka rok do tyłu.
  • W Paryżewie to były raczej beżowe kamizelki...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.