Polska pod krzyżem.

edytowano August 24 w ŻRFF - modlitewnik
14 września na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem odbędzie się spotkanie określane jako modlitwa narodowa.
Przewidziana jest modlitwa różańcowa, Msza Św, konferencje, świadectwa, Adoracja i całonocne czuwanie. Każdy może wybrać coś dla siebie i jednocześnie dać świadectwo swojej wiary.

"W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego."

Ostatnie wydarzenia w naszym kraju to jasny sygnał że jesteśmy w samym centrum tej walki, że Polska stała się celem ataków środowisk wrogich nie tylko KK ale tradycyjnej rodzinie, stylowi życia i zasadom znanym od wieków. Wystarczy wspomnieć marsze równości z profanacjami Mszy świętych, Adoracji i samej Matki Bożej.

image
«1

Komentarz

• edytowano August 24
    Wydarzenie rozpoczyna się 14 września o godzinie 11:00. Wszystkich uczestników prosimy o jak najwcześniejsze przybywanie. Podróż na miejsce może mieć charakter pielgrzymki. Trwają bardzo intesywne prace nad szczegółowym programem godzinowym. Wydarzenie składa się zasadniczo z dwóch części. W sobotę poprzez: sakrament spowiedzi, Mszę Świętą, konferencję, świadectwa z pomocą obrazów, muzyki i światła idziemy pod Krzyż. Wieczorem rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu. Druga część to całonocne czuwanie trwające do niedzielnego poranka w święto Matki Bożej Bolesnej.

PROGRAM
    09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.
    10:45 Zawiązanie wspólnoty.
    11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.
    11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.
    13:00 Przerwa na posiłek.
    15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.
    17:30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.
    18:30 Przerwa.
    19:30 Droga Krzyżowa.
    21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry.
    21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
    03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli(Święto Matki Bożej Bolesnej)

Więcej tu
    https://polskapodkrzyzem.pl
  • Trochę prywaty.
    Planuje jechać cała rodzinką. Pytanie: czy jest na forum ktoś z Włocławka lub okolic?
    Potrzebuje jakichś dobrych namiarów na nocleg. Proszę o info tutaj lub na priv
    Dziękuję.
  • Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w spotkaniu mogą zarejestrować się na stronie polskapodkrzyzem.pl. Do zarejestrowanych osób zostaną rozesłane emailem bezpłatne wejściówki uprawniające do wzięcia udziału w wydarzeniu. Dotychczas zapisało się ponad 20 tys. uczestników. Na stronie zamieszczona jest również mapka, na której zaznaczone są miejsca, w których zorganizowana zostanie modlitwa w łączności ze spotkaniem na lotnisku pod Włocławkiem.
    Organizatorzy zachęcają również do modlitwy, ofiarowania Mszy św., postu lub cierpienia w intencji tego wydarzenia.
    Organizatorami modlitwy narodowej „Polska pod Krzyżem” jest diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, zaangażowana wcześniej w inicjatywy takie jak „Wielka Pokuta” czy „Różaniec do granic”.

https://ekai.pl/polska-pod-krzyzem-modlitwa-msza-sw-konferencje-swiadectwa/
  • http://www.agrofarma.pl/

Pod Włocławkiem taki dość duży weselno-agroturystyczny ośrodek, cisza, spokój (chiba że wesele akurat) Pokoje akceptowalne, kuchnia bardzo dobra
  • @marniok.
    Z Łodzi do Włocławka 110 km - niecała godzina autostradą. W razie potrzeby zapraszam. Kontakt priv.
  • edytowano August 24
    booking. com
    spróbuj marnioku! i np. mniejsze miejscowości pod włocławkiem (+20 km)
  • xffxff
    edytowano August 24
    marniok napisal(a):

Ciekawe... Ponoć zmarł w 1970 :o)))
  • romeck napisal(a):
    booking. com
    spróbuj marnioku! i np. mniejsze miejscowości pod włocławkiem (+20 km)
    Tak, wiem. Już sprawdzałem. Ale wpis był z tych koleżeńsko-zaczepnych w dobrym tego słowa znaczeniu. A nuż uda się z kimś spotkać....
  • @Rafal, dziękuję bardzo. Mam pewien pomysł aby wykorzystać twoja gościnność. Szczegóły napisze wkrótce na priv.
  • xff napisal(a):
    marniok napisal(a):

Ciekawe... Ponoć zmarł w 1970 :o)))
    Tak, śmieszne. Kopiuj-wklej.
    Zapewne chodziło o konferencje na temat przesłania ks. Dolindo. Błąd w tekście. Chyba...
  • Marku, mail svp.
  • @Rafal poszedł priv.
  • Niestety, koliduje mi to z wcześniejszymi planami. Ale będę w tym czasie w innym miejscu, gdzie ludzie również się modlą, więc może nie będzie to dezercja.
  • Oczywiście że nie ma konieczności rzucać wszystkiego i do Włocławka przybywać. Ja w sumie tylko planuje i może się zdarzyć cokolwiek co uniemożliwi wyjazd. Mam na myśli przede wszystkim kwestie zdrowotne dzieci.
  • @Rafał -> prive svp.
  • Łomatko! Jak mogłam nie zauważyć tego wątku i założyć drugi... Sorry Marniok! :\">
    Skasuję swój.
  • Mania napisal(a):
    Łomatko! Jak mogłam nie zauważyć tego wątku i założyć drugi... Sorry Marniok! :\">
    Skasuję swój.
    Może nie kasuj, a przenieś tu.
  • Mania napisal(a):
    Łomatko! Jak mogłam nie zauważyć tego wątku i założyć drugi... Sorry Marniok! :\">
    Skasuję swój.
    Nic to.
    Więcej ich będzie, wiecej osób zajrzy.... ;)
  • KOMUNIKAT METROPOLITY KRAKOWSKIEGO W ZWIĄZKU
    Z AKCJĄ “POLSKA POD KRZYŻEM”

"Dziś, gdy tyle sił duchowego zła uderza w Kościół i w ludzi wierzących, dajmy się zaprowadzić Maryi pod
    krzyż Chrystusa." - pisze arcybiskup Marek Jędraszewski w komunikacie zachęcającym wiernych archidiecezji krakowskiej do duchowego udziału w akcji ewangelizacyjnej "Polska pod krzyżem"
    organizowanej 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w Kruszynie pod Włocławkiem.
    Komunikat był odczytany we wszystkich kościołach i parafiach archidiecezji w niedzielę 8 września.
    Publikujemy pełną treść komunikatu:

“Kraków, dnia 6 września 2019 r.
    Umiłowani Archidiecezjanie!
    14 września br., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w
    Kruszynie pod Włocławkiem – czyli w tym miejscu, gdzie 7 czerwca 1991 roku Jan Paweł II sprawował
    Mszę świętą dla tysięcy pielgrzymów – odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne „Polska pod krzyżem”.
    Organizatorem tego spotkania modlitewnego – obok katolików świeckich, od których wyszła inicjatywa i pomysł – jest także diecezja włocławska. Podczas wielogodzinnej modlitwy zebrani będą prosić Pana Boga
    o potrzebne łaski dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów, nieznajomych oraz dla naszej Ojczyzny. W programie modlitewnym zaplanowano m.in. konferencje duchowe, świadectwa oraz Mszę świętą pod
    przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa.
    Umiłowani bracia i siostry w Chrystusie, umiłowani bracia kapłani!
    Z oczywistych względów tylko nieliczni z waszych parafii pojadą do Włocławka, by wziąć udział w tej wielkiej modlitwie. Dlatego proszę Was, dołóżcie wszelkich starań, aby w tegoroczne święto Podwyższenia
    Krzyża Świętego w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej zostało zorganizowane czuwanie modlitewne,
    w którego planie znajdzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej lub adoracja krzyża (taka, jak w Wielki Piątek)
    oraz Msza święta z adoracją Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wszystko to uczyńcie w
    duchu miłości do Jezusa Chrystusa, naszego Pana, który odkupił nas przez dobrowolną mękę na krzyżu.
    Nam, chrześcijanom, znak krzyża przypomina o Jego nieskończonej miłości do każdego człowieka. Jednakże
    krzyż wskazuje również na to, że ta Nieskończona Miłość jest ciągle blisko nas. Jezus zmartwychwstały,
    który umarł na krzyżu z miłości do nas, jest obecny w naszych świątyniach w Eucharysmi – z całym swoim
    bóstwem i majestatem, prawdziwie i rzeczywiście. Nie możemy być obojętni na taką Miłość. Tylko zbliżenie
    się do Niej da każdemu z nas siłę i pokój ducha.
    Dziś, gdy tyle sił duchowego zła uderza w Kościół i w ludzi wierzących, dajmy się zaprowadzić Maryi pod
    krzyż Chrystusa. Ona stamtąd poprowadzi nas do naszych świątyń, gdzie Jej Syn, a nasz Pan i Bóg cierpliwie
    na nas czeka.
    Z pasterskim błogosławieństwem
    + Marek Jędraszewski
    Arcybiskup Metropolita Krakowski
  • Będę zajęty do wczesnego popołudnia. Zastanawiam się, czy jeśli zdecyduję się dojechać tylko na część wieczorno-nocną, to muszę się rejestrować na stronie?
  • edytowano September 12
    Nie, nie trzeba. Ja się w każdym bądź razie ie rejestrowałem. Piszą że każdy chętny będzie miał wstęp (albo mało chętnych albo już taki tłum że nie wyrabiają z wejsciówkami ;) Są opłaty za parking 20 PLN za osobowy samochód. Na miejscu można zjeść posiłek za 10 PLN.
  • Brzost napisal(a):
    Będę zajęty do wczesnego popołudnia. Zastanawiam się, czy jeśli zdecyduję się dojechać tylko na część wieczorno-nocną, to muszę się rejestrować na stronie?
    Może lepiej zarejestruj się. To nie o mus chodzi, a o określenie w miarę rzeczywistej liczby uczestników zgromadzenia. Po co ją zaniżać?

• Dla tych, co nie jadą

image
  • Pozdrowienia dla wszystkich excathedrantów z Kruszyna. Pogoda wspaniała, ludzi tłumy ale będzie zapewne więcej. Czy jest ktoś z forum na miejscu?
  • Liczę na Twoją relację.
    No i wracajcie szczęśliwie.
    +
  • marniok napisal(a):
    Pozdrowienia dla wszystkich excathedrantów z Kruszyna. Pogoda wspaniała, ludzi tłumy ale będzie zapewne więcej. Czy jest ktoś z forum na miejscu?
    wychodzę wsłanie (na nockę) do pracy!

ale fajnie że pojechałeś (z dziećmi? z małą żonką??
  • marniok napisal(a):
    Pozdrowienia dla wszystkich excathedrantów z Kruszyna. Pogoda wspaniała, ludzi tłumy ale będzie zapewne więcej. Czy jest ktoś z forum na miejscu?
    Jako zapowiadałem - będę na Drodze Krzyżowej. Pozdrawiam z IC Kujawiak między Sochaczewem a Łowiczem.
  • edytowano September 14
    Muszę przyznać, że wieczorne nabożeństwa/uroczystości, odprawiane pod gołym niebem, mają ogromne oddziaływanie.

Transmisja w TVP1.
  • Piękna Droga Krzyżowa.
    +
  • edytowano September 14
    Retransmisja na Trwam. Teraz.
    Naprawdę warto przeżyć tę Drogę. W stylu jakby Neońska, ale świadectwa są bardzo mocne. Jedna stacja "smoleńska".
    Z serca polecam.
  • Noooo
    Moooocne
  • Świadectwa wstrząsające.
    Transmisja znakomita.
    image
    image
    image
  • edytowano September 14
    Tak. Oglądam/przeżywam ponownie.
    Chcę ponownie przeżyć obwołanie Chrystusa Królem Polski.
  • Znakomita transmisja.
    +++
  • edytowano September 15
    Rzeczywiście, wstrząsające. Uczestniczyłem w niej razem z moim przyjacielem Pawłem, którego spotkałem na miejscu. Tylko zdziwiło nas, że urwała się na XII Stacji.
  • Brzost napisal(a):
    Rzeczywiście, wstrząsająca. Uczestniczyłem w niej razem z moim przyjacielem Pawłem, którego spotkałem na miejscu. Tylko zdziwiło nas, że urwała się na XII Stacji.
    Od którejś stacji świadectwa zaczęły ze stacji na stację mieć coraz większy ciężar. Rodzina ofiary katastrofy pod Smoleńskiem, później matka nastoletniej córki zgwałconej i zabitej pod domem, kobieta która zabiła własne dziecko, później ofiara księdza pedofila, z pooraną psychiką Pomyślałem wtedy, ja pierdziele co będzie następna - zabójca ? I był zabójca. Ale co dalej !!! I tu drogę krzyżową zakończono. Chyba coś w stylu, to nie koniec, są jeszcze inne krzyże, jeszcze cięższe, których sobie nawet może nie wyobrażamy, ale są i ludzi je niosą. Tak to widzę.

Kazania JP2 byłp strzałem w 10. Generalnie JPII jest problemem i wydaje mi się, że to kwestia czasu kiedy mejnstrim go zaatakuje z furią.
  • AnnaE napisal(a):
    Ponownie, a kiedy było pierwszy raz ? Przyznam, że te przyrzeczenia ruszyły mnie najbardziej. Były mocne i wymagające, jest gdzieś powtórka, skrót, co przyrzekaliśmy wczoraj ?
  • edytowano September 15
    JORGE napisal(a):
    AnnaE napisal(a):
    Ponownie, a kiedy było pierwszy raz ? Przyznam, że te przyrzeczenia ruszyły mnie najbardziej. Były mocne i wymagające, jest gdzieś powtórka, skrót, co przyrzekaliśmy wczoraj ?
    Zachęcałam powyżej.
    Transmitowała na żywo TVP1. W Trwam była retransmisja.
    Już jest na YT Droga krzyżowa i homilie z całego dnia.
    Tu Droga:

• AnnaE napisal(a):
    Liczę na Twoją relację.
    No i wracajcie szczęśliwie.
    +
    Ralcja będzie, i owszem, ale niestety krótka. Jako że byliśmy wszyscy, w szóstkę, wszystkie nasze poczynania były filtrowanie przez najmłodszą osobę w naszej rodzinie.
    Na miejscu byliśmy spóźnieni, ok godziny 13 tej. Olbrzymia przestrzeń lotniska powodowała że początkowo tłum wydawał się niewielki. Po dojściu na miejsce z parkingu (około 1km) okazało się że ludzi jest naprawdę dużo mimo wczesnej pory. Zresztą wnosząc po ilości samochodów i autokarów na parkingu nie można się było spodziewać niczego innego.
    W momencie przybycia na miejsce że sceny przemawiał Lech Dokowicz dając swoje świadectwo wiary i dzieląc się swoimi doświadczeniami w tej kwestii.
    Duża część przestrzeni zajmowały stanowiska na których można było zakupić filmy i książki religijne.
    Mnóstwo stanowisk żywieniowych zapewniały możliwość kupna ciepłego posilku.
    Zapewne relacja telewizyjna była lepsza niż nasza perspektywa ale uboższa o bezpośredni kontakt z ludźmi uczestniczących w dzisiejszym spotkaniu. Naprawdę dużo ludzi młodych, dużo osób z małymi dziećmi, nawet tak jak my z wózkiem.
    Jak wspomniałem na początku ograniczały nas w jakiś sposób dzieci, zwłaszcza najmłodsza Emilka. Siłą rzeczy nie mogliśmy być na całości wydarzenia i na najważniejszych jej punktach. Dodatkowo silny wiatr na płaskiej przestrzeni dość mocno dawał się we znaki małym marniokom.
    We własnym zakresie, poza oficjalnymi modlitwami, wspominałem Was wszystkich tutaj obecnych z rodzinami oraz członków ŻRFF z najbliższymi w modlitwie pod Krzyżem, tam na lotnisku w Kruszynie.
    Na placu zgromadzenia co i rusz spotykaliśmy ludzi spowadajacych się. Były grupy modlitewne z całej Polski, a tablice rejestracyjne samochodów na parkingu tyko to potwierdzały. Byli rycerze natankowi i przedstawiciele wielu parafii z całej Polski.

Chciałbym tutaj przy okazji gorąco podziękować Pani trepowej i samemu @trepowi za gościnę i umożliwienie spokojnego dojazdu i powrotu do domu spod Włocławka. Przy okazji pozdrawiam @Rafala. Dziękuję Wam za mile spędzony czas.
  • To my dziękujemy, że mogliśmy Waszą Rodzinę i Rafała gościć (-:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.