"Polacy" - główna nagroda SDP

Pierwsza, Główna Nagroda Wolności Słowa trafiła, po raz drugi w historii, w ręce
Marii Dłużewskiej
. W tym roku jury SDP doceniło reżyserkę za film "Polacy", który opowiada o naukowcach polskiego pochodzenia. Starają się oni własnymi siłami i na własnę rękę wyjaśnić przyczyny tragedii smoleńskiej.
Wyróżnienie dostał też Pyza za "Efekt wybuchu"
Kompletne informacje tutaj.
Z ciekawostek to w głownej kategorii wyróżnienie dostał
The author has edited this post (w 30.01.2015)

Komentarz

 • "Polacy" to naprawdę doskonały, momentami wzruszający,  film o wspaniałych ludziach, z których mozemy być dumni. Młodzież szukająca autorytetów może tu znaleźć wzory postępowania.

  Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
 • Tak, to znakomity film. Obejrzałam go dwa dni temu, więc wrażenia mam bardzo świeże. Cieszę się ogromnie z tej nagrody. Gratulacje dla pani reżyser, dla całego zespołu, ale również dla bohaterów filmu, którzy w bardzo naturalny sposób wystąpili przed kamerami. Jednak co klasa, to klasa.
  I jeszcze ciekawy wywiad z Marią Dłużewską
  http://www.sdp.pl/wywiady/10815,nagroda-glowna-wolnosci-slowa-o-elitarnych-widzach-i-zyciowej-odwadze-z-maria-dluzewska-rozmawia-magdalena-uchaniuk,1422635560
  The author has edited this post (w 31.01.2015)
 • Mania
  "Polacy" to naprawdę doskonały, momentami wzruszający,  film o wspaniałych ludziach, z których mozemy być dumni. Młodzież szukająca autorytetów może tu znaleźć wzory postępowania.
  Młodzież ogląda "Grę o tron".
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.