Niebezpieczne związki

Zdrowe odżywianie: tych produktów nie łącz, jeśli chcesz być zdrowy!

Przedstawiam kilka połączeń produktów żywnościowych, które nie powinny być stosowane. Rozumiem, że oddzielne ich spożywanie może być kłopotliwe, ale chyba warto? Bardziej kłopotliwe jest chyba chodzenie od lekarza do lekarza, od szpitala do szpitala i branie 20 tabletek dziennie na kilka chorób cywilizacyjnych, w wieku 40 lat, nie? A to obecnie jest standardem. Organizmy dzisiejszych 20, 30 latków, w wieku 40, 50 lat będą w środku podziurawionymi i na wpół-zgniłymi wrakami.
1. Herbata i cytryna.
Cytryna zawiera kwas cytrynowy, który łączy się z zawartym w listach herbaty glinem (aluminium). W ten sposób powstaje bardzo łatwo przyswajalny cytrynian glinu, który odkłada się w mózgu i powoduje chorobę Alzheimera. Glin jest metalem ciężkim, toksycznym, który w bardzo łatwo przyswajalnej formie znajduje się w szczepionkach. Glin powoduje także upośledzenie funkcji umysłowych i psychicznych. Każda jego ilość jest szkodliwa.
2. Ciasto drożdżowe i herbata.
Herbata ma w składzie garbniki które upośledzają przyswajanie witaminy B1. Zawierają je drożdże z ciasta, podpiwku, suplementów i wyciągów z drożdży itp. Witamina B1 podwyższa próg bólu co sprawia, że stajemy się bardziej odporni na ból, i działa korzystnie na system nerwowy / mózg.
Ważne by ciasto drożdżowe było upieczone z mąki i proszku do pieczenia bez glutenu!
>>> Przeczytaj też w temacie zbóż i glutenu na mojej stronie:
-
Produkty zbożowe są trucizną, ludzie nie powinni ich jeść! Poznaj fakty
-
Prawda o zbożach i glutenie: ten niepozorny składnik diety powoduje, że przedwcześnie umieramy!
-
“Buszujący w pszenicy” – globalna zmowa wokół glutenu
-
Gluten może Cię zabijać, a Ty o tym nie wiesz..
-
Gluten pszenny zabija Cię na raty.. Czas na rewolucję!
3. Pomidor, papryka, cebula, cykoria, pietruszka, sałata – z ogórkiem.
Ogórek ma w składzie enzym, który niszczy witaminę C zawartą w innych warzywach.
4. Pomidor i biały ser.
Zawarty w białym serze wapń wejdzie w reakcję z kwasami z pomidora, tworząc szkodliwe, nierozpuszczalne kryształki. Potem kryształki te przenoszone są do stawów, powodując ich blokady i bóle w trakcie ruchu.
5. Produkty mleczne z kawą bądź herbatą.
Wapń z produktów mlecznych wchodzi w reakcję chemiczną z kwasem szczawiowym z herbaty bądź kawy. W wyniku tej reakcji powstają nierozpuszczalne kryształki – szczawiany – które później osadzają się w drogach moczowych. Powoduje to powstawanie kamieni nerkowych.
6. Ryby i niektóre warzywa.
Ryby morskie to źródło jodu. Nie można ich łączyć z niektórymi warzywami (brukselka, kapusta, kalafior, brokuł) gdyż sprawiają, że wchłonięcie jodu przez organizm staje się niemożliwe.
7. Olej rafinowany (przemysłowy) z rybami.
Oleju produkowanego przemysłowo nie należy spożywać w ogóle. On nadaje się jedynie do niektórych silników Diesla a nie do przygotowywania żywności! Tego rodzaju oleje mają głównie kwasy omega-6 i toksyczne (trujące) tłuszcze trans. To sprawia, że działanie życiodajnych kwasów omega-3 z ryb zostaje zaburzone.
>>> Przeczytaj też o oleju rafinowanym (przemysłowym) na mojej stronie:
-
Olej ze sklepu powinien być stosowany do silników, nie do jedzenia! To trucizna!
8. Mięso i czerwone wino.
Mięsa nie powinniśmy jeść w ogóle, a gdy dodatkowo jemy je popijając winem – uniemożliwiamy wchłonięcie zawartego tam żelaza. Dzieje się tak dlatego, bo wino, kawa, herbata – zawierają garbniki. Dlatego nie powinniśmy w ogóle popijać jedzenia winem, kawą ani herbatą! Tylko odczekać 30 – 60 minut, by żołądek wstępnie strawił jedzenie, i dopiero potem popić sokiem, wodą, itp.
>>> Przeczytaj też w temacie jedzenia mięsa, wegetarianizmu i zdrowego odżywiania na mojej stronie:
-
Toksyczne antybiotyki są obecne także w naszym mięsie. “Są stosowane na ogromną skalę”
-
Wstrząsające fakty o produkcji mięsa. Zobacz, o ile dasz radę! [+18]
-
Poznaj fakty i mity na temat spożywania mięsa. Wegetarianizm to jedyna możliwość zapewnienia sobie zdrowia!
-
Wegetarianizm: te argumenty są nie do obalenia. Spożywanie mięsa jest bardzo bliskie praktykom kanibalistycznym!
-
Jedzenie mięsa znacznie skraca czas trwania naszego życia i obniża jego jakość
-
Bez mięsa można żyć!
9. Posiłki i napoje.
Gdy łączymy żywność z napojami – sprawiamy, że żołądek nie może w całości przetrawić spożytej żywności. Tym samym, nie wszystkie cenne składniki odżywcze z posiłku zostaną wchłonięte. Pamiętajmy: napój około 30 do 60 minut po posiłku!
10. Sok grejpfrutowy z lekarstwami.
O tym mówi się od dawna. Sok Grejpfrutowy hamuje na jakiś czas aktywność enzymów wątrobowych które metabolizują lekarstwa. To sprawia, że łącząc część lekarstw z tym sokiem, ich poziom we krwi niebezpiecznie wzrasta. Tak było np z lekiem na alergię – astemizolem – który spowodował wiele ciężkich reakcji i zgonów po popiciu go sokiem z grejpfrutów. W konsekwencji, około 2004 roku został w Polsce wycofany z obrotu.
Nie popijamy grejpfrutem także: kofeiny, środków uspokajających, narkotyków, aminokwasów, itp.
Część informacji wzięta z:
Prawda XLX Pl
Autor,
poza wyraźnie zaznaczonymi cytatami:
Jarek Kefir
Możesz mnie wspomóc. Pomoc Was, Czytelników jest kluczowa jeśli chodzi o niezależność stron takich jak moja.
Dotacje są całkowicie dobrowolne i nieobowiązkowe, w przeciwieństwie do różnych gadzinówek typu GW czy Rzeczpospolita, gdzie za dostęp do artykułów w internecie trzeba wykupić abonament.
Szczegóły podałem poniżej, w linku zaznaczonym na niebiesko. Serdeczne dzięki!
http://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/
O szkodliwym łączeniu herbaty z cytryną słyszałam, ale że nabiał z pomidorami nie ok...???

Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.

Komentarz

 • Lepiej późno niż wcale. Dowiedzieć się
  :)
  Nadziwiłam się, że ho, ho!
  The author has edited this post (w 07.02.2014)

  *
  "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
  Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia
 • Czysto teoretycznie jakiś sens to ma, praktycznego żadnego, każdy punkt należałoby uściślić bo bez uściślenia jest zwyczajnie nieprawdziwy. A zatem masa roboty na darmo, lepiej po prostu przyjąć że to wszystko bzdury i jeść jak nasi dziadkowie, wtedy na pewno wszystko będzie dobrze. Przydałoby się też pracować jak nasi dziadkowie, ale w zamian można jakiś sport włączyć, wystarczą codzienne spacery.
  To z olejem jest najmniej nieprawdziwe, olej musi być tłoczony (więc odpada np. kukurydziany) nie produkowany przy pomocy chemicznej syntezy, i przechowywany w ciemności. Stąd dobre oleje poznajemy po butelce z ciemnego szkła.
  Popijanie leków sokiem... witki opadają, nieprzypadkiem wtłaczano nam od dziecka że leki tylko wodą, prawda? Ze względu na niepożądane reakcje, po co zaprzątać sobie głowę informacjami typu "grejfrutowym nie" jak reguła "leki tylko wodą" jest prostsza i skuteczniejsza?
  The author has edited this post (w 07.02.2014)
 • Smażona rybka bez surówki z kapusty? To juz nie to
  :(

  Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
 • E, mity i prze-wy-olbrzymienia.
  ad.1 co do tego,
  proszę
  :
  ... herbata zawiera glin. Jednakże jest on praktycznie w całości związany przez taninę w herbacie. Jest to forma nieprzyswajalna dla organizmu. Jednakże dodatek kwasów zmienia tę postać w rozpuszczalne sole glinu, które są już przyswajalne dla  organizmu.
  Ale diabeł tkwi w szczegółach. ...
  Jeśli zaparzymy herbatę
  i potem po wyjęciu torebki
  użyjemy cytryny, to nasz organizm przyjmie taką samą ilość glinu jak gdybyśmy nie użyli cytryny, bo kwas cytrynowy rozpuszcza glin zawarty w liściach i powoduje jego przechodzenie do naparu. Przypominam, że
  do czystej wody glin z liści herbaty prawie nie przechodzi.
  A co się stanie, jeśli do parzonej akurat herbaty dodamy soku z cytryny lub innego kwaśnego soku? Wtedy kwas zacznie wypłukiwać glin z liści herbaty i ilość glinu w herbacie wielokrotnie wzrośnie.
  I w tylko w tym przypadku herbata staje się niezdrowa.
  W linku: pięc razy więcej takstu.
  źródło naukowe (Czesi!):
  Total content and speciation of aluminium in tea leaves and tea infusions
  (praca kosztuje 36 dolarów)
  Nałogowy pijacz (pijus!) czarnej haerbaty*,
  mieszanej, nie wstrząśniętej
  :)
  *Kupionej na Wyspie tylko
  ==
  Resztę Faktów i Mitów przerobię w wolnej chwili.
  The author has edited this post (w 07.02.2014)
 • Jarek Kefir

  Mięsa nie powinniśmy jeść w ogóle,

  Nie lubię gdy mnie ktoś stresuje odbierając przyjemność jedzenia
  ;)
 • romeck
  Resztę Faktów i Mitów przerobię w wolnej chwili.
  Przerób, przerób.
  Panikować nie ma sensu. Rozchodzi się o najlepszą przyswajalność przez organizm tego, co w pokarmach najwartościowsze.
  Wiele zalezy od stężenia substancji. Herbata "siekiera" rózni się zasadniczo od mocno rozcieńczonego naparu. I nie wydaje misię by popijanie drożdżowego ciasta słabą herbatką niszczyło w nim wit. B.

  Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
 • Tekst o mięsie w ogóle dyskwalifikuje autora. Witamina C jest dodawana do wszystkiego, jakie to ma znaczenie że odrobina jej zostanie tu czy tam niewchłonięta? A ciasto drożdżowe popija się mlekiem.
  Z tymi szczawianami trochę na rzeczy jest, ale znowu - zachowując równowagę w żywieniu nic nam nie grozi. Na kamienie dobrze jest od czasu do czasu siorbnąć piwa i już.
  Najlepszą przyswajalność osiąga się jedząc prosto i nie za dużo oraz pracując fizycznie. Kiedyś czytałem o dietetykach badających mnichów z Shaolin, dziwili się że mają takie osiągnięcia w sporcie bez opieki farmakologicznej i dietetycznej, i że jedzą monotonnie bo tylko ryż, ryż i ryż (podstawa wyżywienia, nawet na deser jest ryż z owocami). Wyszło im że jakimś magicznym sposobem przyswajają z pożywienia znacznie więcej niż Europejczycy o Amerykanach nie wspominając, nawet bez suplementów diety wyciągają z pożywienia więcej substancji wartościowych. Po prostu - jedzą tak od wieków, dużo się ruszają, dużo modlą, ot i cała tajemnica.
  The author has edited this post (w 07.02.2014)
 • OT z bloga zalinkowanego przeze mnie wyżej
  ps do postu o kwasie mlekowym:
  "PS2 Niemal równo 10 lat temu miałem okazję rozmawiać z producentem m.i.
  zakwasu na żurek.
  Przyszła do niego propozycja produkcji zakwasu dla pewnego popularnego dyskontu spożywczego, którego nazwy tutaj nie podam. Ponieważ zamówienie obejmowało stałe i duże dostawy, to obniżył cenę, bo i tak dobrze na tym wychodził. Ale dla sieci handlowej nadal za drogo było, wiec im przedstawił kosztorys: butelka dopuszczona do kontaktu z żywnością kosztuje 23 grosze a mąka tyle i taniej się nie da. Na to otrzymał poprawiony  kosztorys z dyskontu: butelka na chemikalia po 8 groszy i siedmioletnia mąka paszowa z Niemiec z obecnymi w niej szkodnikami. I wychodziło znacznie taniej. Ze względu na uczciwość, nie wszedł w interes z tym dyskontem."
  :)
  czy
  image
 • Ano właśnie, cały ten tekst powinien być opatrzony klauzulą że jakieś 90% tego co w sklepach nie nadaje się do jedzenia, po co się rozdrabniać.
  W tygodniu widziałem niusa że w Chinach znaleziono sprzedawcę suszonych kurzych łapek wyprodukowanych w... nie zgadniecie, latach 60-tych! Bez konserwantów i się nie zepsuło, czyli można.
  :)
 • To wegetarianin. Ja mu nie wierzę
  :D

  *
  "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
  Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia
 • AnnaE
  To wegetarianin. Ja mu nie wierzę
  :D
  Siedem lat nie jadłem mięsa!
  :)
 • Najlepiej nie jeść czegokolwiek i żywić się aurą
  :)
  Nirvana i takie tam..........
  Ja mam tak samo jak Anna. Jak ktoś potępia jedzenie mięsa to mu nie wierzę.
  The author has edited this post (w 08.02.2014)

  “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

  “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
 • gdyby to z ogorcem i pomidorami prawda byla, to narod grecki, ze swoja sztandarowa salatka grecka, powinien dawno wymrzec.
  mleka w ogole nie pijam ale herbaty bez cytryny tez nie...
  The author has edited this post (w 08.02.2014)

  "Nie myslcie, ze przynioslem na ziemie pokoj. Nie, ale miecz."
  Pan Jezus
 • "
  1. Herbata i cytryna.
  Cytryna zawiera kwas cytrynowy, który łączy się z zawartym w listach herbaty glinem (aluminium). W ten sposób powstaje bardzo łatwo przyswajalny cytrynian glinu, który odkłada się w mózgu i powoduje chorobę Alzheimera. Glin jest metalem ciężkim, toksycznym, który w bardzo łatwo przyswajalnej formie znajduje się w szczepionkach. Glin powoduje także upośledzenie funkcji umysłowych i psychicznych. Każda jego ilość jest szkodliwa."
  Czytałam o tym artykuł na Smakerze. Herbata z cytryną jest faktycznie szkodliwa, jak się cytrynę wrzuci do herbaty liściastej albo kiedy w niej jest torebka. Kiedy się torebkę wcześniej wyciągnie, podobno ma nie szkodzić.
 • Właśnie piję herbatę z cytryną
  :)
  Babcia taką piła, dożyła 93 lat w pełni władz umyslowych i niezłym zdrowiu.

  Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.