Generał Tatiana ANODINA "uciekła" do Francji

Taki tytuł daje Michnik na gazeta.pl.
Na stronie internetowej magazyn, powołując się na dwa źródła - biznesmena i urzędnika federalnego, napisał, że małżonkowie wyjechali z kraju kilka miesięcy temu, ale od czasu do czasu bywają w Rosji. Dołączyła do nich Tatiana Anodina i, jak przekazało inne źródło, z kręgów inwestycyjno-bankowych, rodzina obecnie mieszka we Francji.

We wrześniu 2015 roku uzgodniono zakup 75 proc. plus jednej akcji Transaero przez Aerofłot. Umowa została zerwana na początku października. 20 października podpisano porozumienie o sprzedaży co najmniej 51 proc. akcji Transaero linii S7, aby "za wszelką cenę uniknąć bankructwa". Niemniej 26 października w związku z anulowaniem przez Federalną Agencję Transportu Lotniczego (Rosawiacja) certyfikatu dla Transaero przewoźnik zakończył działalność.

Do Tatiany Anodiny należy 3 proc. akcji linii założonych przez jej syna.

W czwartek MAK oznajmił, że wstrzymuje certyfikat dla samolotów Boeing 737 w Rosji do czasu otrzymania wspólnego zawiadomienia ze strony rosyjskiej Federalnej Agencji Transportu Powietrznego (Rosawiacja) i amerykańskiego Federalnego Zarządu Lotnictwa (FAA), że stan tych samolotów zapewnia bezpieczną ich eksploatację. Według dokumentu MAK niezbędne było dopracowanie systemu manipulowania sterem wysokości Boeingów typu 737. Było, bo po zaledwie 48 godzinach MAK wycofał pismo w sprawie odwołania certyfikatu.

Jednocześnie źródła gazety "Wiedomosti" oceniają, że czwartkowa decyzja MAK o odwołaniu certyfikatu eksploatowanych przez rosyjskich przewoźników samolotów pasażerskich Boeing 737 jest zemstą ze strony udziałowców Transaero. Gdyby tak się nie stało, oznaczałoby to całkowity paraliż ruchu lotniczego w Rosji, który w dużej mierze realizowany jest samolotami koncernu Boeing.
Rosjanie...

Na marginesie chciałbym zauważyć, co następuje:
We wrześniu 2013 roku Tatiana Anodina została odznaczona Orderem Legii Honorowej, nadanym jej przez prezydenta Francji Francois Hollande'a za wkład w budowę systemu bezpieczeństwa lotniczego i rozwój francusko-rosyjskich kontaktów w sferze lotnictwa.
Francuzi...
Otagowano:

Komentarz

 • Nie liczyłbym, że pałkownik Anodina wypuści choć chmurkę z paszczy na tomat smoleński. To nie jest głupia baba i nie życzy sobie niezapowiedzianej wizyty w pewien weekendowy późny wieczór w kurorcie Saint-Tropez załóżmy...
 • Eden napisal(a):
  Nie liczyłbym, że pałkownik Anodina wypuści choć chmurkę z paszczy na tomat smoleński. To nie jest głupia baba i nie życzy sobie niezapowiedzianej wizyty w pewien weekendowy późny wieczór w kurorcie Saint-Tropez załóżmy...
  Co i tak może nie powstrzymać oddziału prewencyjnego.
 • a tego wykluczyć nie można, że tak czy siak niespodziewana wizyta panią pałkownik czeka
 • edytowano November 2015
  To winna być wizyta cichych wielbicieli z Polszy. Rosjanie szanują takich wizytatorów, a już najbardziej ich mocodawców. Trzeba zacząć wysyłać właściwe i zrozumiałe sygnały dyplomatyczne.
 • Jeżeli nie jest głupia, to u zaufanego człowieka trzyma materiały na ubezpieczenie
 • raste napisal(a):
  Jeżeli nie jest głupia, to u zaufanego człowieka trzyma materiały na ubezpieczenie
  Przesz Pani Gienerał to nie oficyjer operacyjny, żeby dysponować polisą ubezpieczeniową w postaci kompramatów na ten przykład
 • Tusku musisz.... się pakować. Szczoteczka do zębów, zapasowa bielizna, no i zapas cebuli przeciw szkorbutowi.
 • Podobno nie żyje
 • Źródło Kulega podaje i to natentychmiast!
 • Na Twitterze cwierkali. Czekam czy się potwierdzi. To było przed zamachami, a zamachy wymiotly inne tematy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.