IV Konferencja Smoleńska

Pięciu polskich naukowców stworzyło raport na temat katastrofy smoleńskiej. Jego główny wniosek brzmi: „Przyczyną katastrofy samolotu Tu-154M w Smoleńsku mogły być tylko wybuchy wewnątrz konstrukcji”.
http://telewizjarepublika.pl/wybuch-przyczyna-katastrofy-naukowcy-przygotowali-raport-nt-10-kwietnia-2010,26128.html#.VkiMzQO1iYk.facebook

Komentarz

 • No właśnie, śledził ktoś?
  Paryż wszystko przykrył a post factum nie można niczego sensownego znaleźć...
 • Materiałów z wczorajszej Konferencji na razie jeszcze nie ma dostępnych. Wrzucono ten wykład prof. Biniendy, który miał być wygłaszany na Konferencji: http://wpolityce.pl/smolensk/271867-wyklad-prof-wieslawa-biniendy-przygotowany-na-iv-konferencje-smolenska-wideo
  Jak będą jakieś materiały z wczorajszej konferencji to wrzucę tutaj
 • krzychol66 napisal(a):
  No właśnie, śledził ktoś?
  Paryż wszystko przykrył a post factum nie można niczego sensownego znaleźć...
  Ciekawe wystąpienie prof. Jelonka. Prof. Szymański mówił o swojej polemice z CLKP w sprawie (nie)odkrytego hexogenu. Widziałem jeszcze Jorgensena i Nowaczyka oraz inauguracyjny wykład prof. Witakowskiego.
 • Pozwolę sobie wkleić

  IV Konferencja Smoleńska
  Wstępne podsumowanie Konferencji Smoleńskiej

  Wnioski płynące z przedstawionych na Konferencji badań są zgodne i potwierdzają się wzajemnie (...), wszystkie przedstawione na Konferencjach referaty układają się w spójny obraz i pozwalają na sformułowanie następujących wniosków:
  1. Hipoteza MAK / Millera jest fałszywa, gdyż każda z jej 5 faz jest sprzeczna z powszechnie znanymi prawami fizyki i niepodważalnymi dowodami rzeczowymi.
  2. Katastrofa Smoleńska stanowiła to, co w literaturze światowej określa się jako controlled demolition (kontrolowana rozbiórka) i została zrealizowana przez serię eksplozji materiałów wybuchowych, jakie miały miejsce w zamkniętych profilach samolotu i tym samym były niedostępne dla inspekcji pirotechnicznych (...).
  3. Rosyjska ekipa kontrolująca miejsce katastrofy dołożyła starań, aby uwiarygodnić hipotezę MAK / Millera. temu celowi służyło przenoszenie szczątków w wyznaczone miejsca i zatajenie dowodów przeczących hipotezie.
  4. Chociaż ogólny przebieg Katastrofy Smoleńskiej jest znany (...), to jest oczywiste, że śledztwo dotyczące przyczyn Katastrofy nie może być zakończone bez przeprowadzenia badań podstawowych dowodów, jakimi są szczątki wraku i ofiar katastrofy (...).


  Komitet naukowy Konferencji Smoleńskiej
  Warszawa, wrzesień 2015
 • Ostatni skręt rządowego tupolewa był „poza technicznymi możliwościami samolotu” - wynika z referatu prof. Zbigniewa Jelonka z Instytutu Matematyki Polskiej Akademii Nauk. W Warszawie trwa IV Konferencja Smoleńska.

  - W badaniu należy rozdzielić dowody, do których potencjalny sprawca miał dostęp i dowody do których dostępu nie miał – powiedział prof. Piotr Witakowski, fizyk z Akademii Górniczo-Hutniczej. Naukowiec stwierdził, że samolot z prezydentem na pokładzie został zniszczony przez wybuch.

  - W samolocie była instalacja detonująca – powiedział prof. Witakowski.

  Także prod. Jelonek nie miał wątpliwości, że na pokładzie maszyny doszło do eksplozji. Ma na to wskazywać ostatnia zmiana kierunku lotu.

  - Wymagana do skrętu siła średnia znacznie przewyższa max siłę aerodynamiczną działającą na samolot lecący o własnych siłach – stwierdził matematyk. - Najprawdopodobniej siła ta została wywołana wybuchem w prawej środkowo dolnej części samolotu.

  Zdaniem prof. Jelonka o wybuchu świadczy także znalezienie fragmentu burty samolotu 250 m od wrakowiska, w okolicach punktu oznaczonego jako TAWS38. To tam doszło do nagłego skrętu Tupolewa.

  IV Konferencja Smoleńska została zorganizowana, choć Polska Akademia Nauk, Narodowe Centrum Rozwoju i 27 różnych instytucji zajmujących się mechaniką odmówiło pomocy organizacyjnej. List do uczestników wysłał za to prezydent Andrzej Duda.
 • Tutaj jeszcze trochę materiału o Konferencji: http://blogpress.pl/node/21913
 • Bardzo dziękuję za informacje.
 • edytowano November 2015
  Eden napisal(a):
  (....) W samolocie była instalacja detonująca – powiedział prof. Witakowski.Także prof. Jelonek nie miał wątpliwości, że na pokładzie maszyny doszło do eksplozji. Ma na to wskazywać ostatnia zmiana kierunku lotu(....)
  A o czym to ja pisałem, na m. in. TYM FORUM co najmniej od roku? (Na blogu Rolexa od co najmniej 4 lat).
  Niemniej pragnę podziękować Panom prof. prof. Witakowskiemu i Jelonkowi za potwierdzenie stawianych przeze mnie hipotez.
 • Tymczasem doradcą ministra ON d/s śledztwa smoleńskiego został dr. K. Nowaczyk.

  Niech donosiciele z Polski, którzy zniszczyli mu karierę w USA zrozumieją, że - tak jak szatani- pragnąc zła przyczynili się do dobra.
 • U la la, ciekawe czy na wniosek polskiego MSZ prof. Lakowicz i uczelnia w Baltimore ujawnią nazwiska autorów donosów...
 • Zajebanie pewnego białoruskiego ubeka jest naszym obowiązkiem wobec ludzkości. Niech krzyczy "kriwda!"
 • "You now, chuju."
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.