Czy ktokolwiek, za cokolwiek, kiedykolwiek

124»

Komentarz

 • edytowano June 2017
  Rafał napisal(a):
  A po co ? Radykalne działania nie są potrzebne jako reakcja na brednie, w które wierzy coraz mniej wyborców. Same się ośmieszają i działają na korzyść rządu i większości parlamentarnej.
  Z jednej strony racja, ale z drugiej mam wrażenie, że tolerowanie obecnego stanu rzeczy ma demoralizujący wpływ na społeczeństwo. Np. sytuacja z brakiem sensownych kar za okupację sejmu (tam chyba jakieś śmieszne finansowe poszły), albo pozwalanie na jawnie antypolską działalność niektórych mediów. Co do pozostałej części posta, to mam nadzieję że tak właśnie będzie - z tym że, szczerze mówiąc, nie czuję zbytnio tego stopniowania i nieuchronności przejścia do mocniejszych środków.
 • No nieuchronności niestety nie ma. Nie znamy dokładnie układu sił zewnętrznych, niuansów i aktualiów. Nie znamy wielu ograniczeń w działaniu rządu.Widzimy działania mające na celu wzmocnienie pozycji Polski. Widzimy pewne, w tym bardzo znaczące, sukcesy jak siły NATO i USA w Polsce, planowana wizyta Prezydenta USA, ożywienie Międzymorza, spadek bezrobocia, wyraźnie większa ściągalność podatków, nowe inwestycje zagraniczne, wzmacnianie armii i kilkanaście innych. Widzimy to jednak na tle zmasowanego i permanentnego ataku wciąż silnej poparciem wyborców, wpływami i finansami opozycji totalnej oraz zamożnych i silnych sąsiadów oraz sojuszników europejskich z UE i NATO oraz instytucji UE i mediów w większości krajów Zachodu. To jest walka, na razie w sferze idei, polityki, finansów i gospodarki z silniejszym, chociaż słabnącym, zdegenerowanym i pozbawionym głębszych motywacji, przeciwnikiem. Jej wynik nie jest przesądzony. Nie wszystkie środki i metody mogą zostać użyte, a te które mogą muszą być używane rozsądnie i oszczędnie a by się łatwo nie zużyły i nie wyczerpały.
 • Dochodzę do wniosku, że ponieważ PIS wie , że nikogo za nic ukarać nie może wykorzystuje afery do pognębienia przeciwnika w mediach. Innymi słowy, te bezzębne komisje służą jako wczesna kampania wyborcza.
  Można zatem podsumować, że dobre chociaż i to, bo bandyta nie wroci do wladzy.
  Co jednak z milionami wydymanych?
  Wychodzi na to (z powyższego), że igrzyska, pop corn, itd. mają wystarczyć.
  Gwoli jednak ścisłości możemy zadać pytanie - dlaczego nie będzie nikt ukarany (poza babcia złodziejką bułki z Lidla)?
  tu proponuję kilka odpowiedzi:
  A. bo PIS to banda tchórzy
  B. bo PIS też jest w ukladzie, i też kradnie
  C. bo to sa koledzy z Loży i nie wolno przeciwko bratu z loży występować publicznie
  D. bo CIA nie pozwala
  E. bo sądy wypełnione Łączewskimi i tak by nikogo nie skazały
  F. bo za wcześnie
  G. bo PIS to wersja soft - Żoliborz, krzywe koło itd.
  H. bo nie o to chodzi, żeby lud był sprawiedliwie potraktowany, ma być podzielony i nie wtrącać się
  I. bo jest coś o czym nie wiemy - np. jakaś ukryta gigantyczna afera
  J. bo PIS chce żeby ludzie dalej uciekali za granicę
  K. bo PIS chce żeby byla bieda, stres i smutek
  L. bo Jaroslaw Kaczyński jest psychopatą i znęca się nad ludem
  M. bo jest balagan i nie da się wszystkiego kontrolować
  N. bo g. i koniec
  Może koledzy maja jeszcze jakieś podpowiedzi. Chętnie posłucham y podyskutuję.
 • Komisje w równym stopniu jak walce z "opozycją" służą mobilizowaniu i kanalizowaniu emocji wyborców.
  Vide Bodnar: Pięta jednoznacznie powiedział w Republice, że PiS nie zaryzykuje głosowania w sprawie jego odwołania (o ile w ogóle wierzyć, że o ryzyko przegranej idzie a nie o to, że tępy idiota Bodnar jest po prostu wygodny dla PiS a jego odwołanie znowu poruszyłoby "zagranicę"), co nie przeszkadza politykom PiS i zaangażowanym sympatykom rozpętywać gównoburze internetowe z żądaniami jego dymisji. Oczywiście o to idzie, żeby sam podał się do dymisji.
 • extraneus napisal(a):
  Oczywiście o to idzie, żeby sam podał się do dymisji.
  oczywiście
  bo to jest najlepsza opcja dla Polskiego Państwa
 • edytowano June 2017
  Aniby czemu karanie ma wykluczać wykorzystanie tych samych spraw i argumentów w kampanii wyborczej? Albo czemu to ma być wykorzystywane tylko w kampanii, a nie do karania?

  PS: Na razie HGW powinna zapłacić 6 koła grzywny. Za chwilę kolejne 6 bo znowu nie przyjdzie. Oczywiście nie zapłaci i będzie się sądzić we wszystkich instancjach aż do SN. Dwie chwile później Frasyniuk i Bolek będą mieli zasądzone grzywny za zakłócanie porządku publicznego. Też pójdą do sądów przeciw państwu. No i zobaczymy czy sądy są za państwem teoretycznym czy za realnym. Jeśli za teoretycznym to tym łatwiej będzie je zreformować poprzez zastąpienie sędziów teoretycznych, choć niezawisłych, sędziami realnymi, choć odpowiedzialnymi za swe decyzje, bo obywatele chcą państwa realnego. Jeśli sędziowie już nabrali rozumu i są za państwem realnym to komornicy będą mieć robotę a wichrzyciele lżejsze kiesy. Jak tego nie wystarczy za grzywnami pójdą sroższe kary za recydywę.
 • Nikt już nawet nie komentuje, żadnego oburzanka na stwierdzenie Lisa, że Antoni Macierewicz powiniem zostać odstrzelony. Nie robi to już na nas żadnego wrażenia.
 • extraneus napisal(a):
  Nikt już nawet nie komentuje, żadnego oburzanka na stwierdzenie Lisa, że Antoni Macierewicz powiniem zostać odstrzelony. Nie robi to już na nas żadnego wrażenia.
  Na Antonim też nie?
 • extraneus napisal(a):
  Nikt już nawet nie komentuje, żadnego oburzanka na stwierdzenie Lisa, że Antoni Macierewicz powiniem zostać odstrzelony. Nie robi to już na nas żadnego wrażenia.
  Robi czy nie jedyna metoda na tych kurwiów to ignorować, im szybciej to do nas dotrze tym lepiej. Cały czas nie możemy się wyzbyć przekonania że musimy komentować ich wykwity. Rozmawiać z Lisem można co najwyżej za pomocą kancelarii prawnej, ale i to mam wątpliwości czy warto.
 • extraneus napisal(a):
  Nikt już nawet nie komentuje, żadnego oburzanka na stwierdzenie Lisa, że Antoni Macierewicz powiniem zostać odstrzelony. Nie robi to już na nas żadnego wrażenia.
  na nas nie ma robić wrażenia, tylko na ochronie pana ministra AM - no i na prawnikach, bo jak powiedział minister Błaszczak, w Polsce wszyscy są równi wobec prawa

  a jeżeli chodzi o mnie osobiście, to nie oburza mnie też stwierdzenie, że dla autora tego cytatu bycie odstrzelonym to byłby niezasłużony honor

  igrają, igrają i doigrają się w końcu - i wtedy nie będzie litości
 • Lis jeszcze nie jest odstrzelony. Jest z nim gorzej - jest śmiertelnie postrzelony i dogorywa.
 • extraneus napisal(a):
  Nikt już nawet nie komentuje, żadnego oburzanka na stwierdzenie Lisa, że Antoni Macierewicz powiniem zostać odstrzelony. Nie robi to już na nas żadnego wrażenia.
  Robi.
 • w odpowiednim momencie sztuki Lis mówi: Jasiu to świnia, dzieci zaś wiercą się na widowni i krzyczą: - nie nie, to dobry królewicz,
  Lis na to: nieeeeeeeeeeeeeeeee, to świnia
  dzieci na widowni: nieeeeeeeeee, to dobry królewicz
  Lis podchodzi do rampy , wypycha brzuch i drze się: to zwykła Swiniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  dzieci: booooooo boooooooooo, zły Lis, zły Lis
 • W kolejnym odcinku dzieci zatłuką kijami lisa.
 • oki, oki, z racji, że poczuwam siem do odpowiedzialności za ten wąsat, rotacyjnie zadaje sakramentalne: czy ktokolwiek za cokolwiek, kiedykolwiek?
  może teraz po nowych dekretach a propos KRSu cuś siem zmieni,
  może wreszcie kogoś posadzom chociazby na 48,
  pilnie bedziem patrzec, jak tam siem sprawiedliwosc w Polsce rozwija
 • Sam Kolega widzi jakie są przeszkody, a mimo to w kółko się przychrzania. Trza było z tego Plymouth KRS, SN i sądy zreformować. To przecież proste jak strzelenie z palców.
 • edytowano July 2017
  W aresztach siedzą przekręciarze, których PO nigdy by nie wsadziło, bo świetnie razem prosperowali. Kilka razy w miesiącu są info o nowych aresztowaniach. To mało?
 • nie wiem czy kolezenstwo cus wiedza... ale nie wiem czy mozna...
 • Można :)
 • Czy oprocz nicka istnieje jakies inne podobienstwo giacomovinci z tomvinci?
 • Przekonamy się. Styl to człowiek.
 • randolph napisal(a):
  Czy oprocz nicka istnieje jakies inne podobienstwo giacomovinci z tomvinci?
  absolutly, przeciez powracam do swojego watku, który obiecalem inkrustować co jakiś czas żewnymi melodiami y szkatułkową
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.