Ucho Prezesa
political drama by gOOrsky

edytowano January 2017 w Kultura
Ucho Prezesa - zwiastun

Prezes: Ty mi umeblowałeś gabinet, to ja wam wszystkim umebluję Polskę!
:)
Zapowiada się dobrze. Mięsię podoba.

Kanał na tubce.
image
«13456

Komentarz

 • edytowano January 2017
  Stare posiedzenia rządu były lepsze.
  I nie mówię tego bo nie lubię śmiania się z PiS - lubię, jeśli jest to oczywiście w dobrym smaku.
  Ale porównajcie sobie do tego np:
  (obejrzyjcie całość )


  mój ulubiony odcinek:)
 • Słabe. Choć ja nigdy ich nie lubiłem więc, zero zdziwień ( te z platformą tez mnie nie bawiły ).
 • Dla mnie też zapowiada się dobrze :) Ale zobaczymy, za dwa dni premiera :)
 • TecumSeh napisal(a):
  Stare posiedzenia rządu były lepsze.
  Ale nowych jeszcze nie ma!
  Natomiast różnica jest w inscenizacji. I to niekoniecznie musi być na plus.
  Z kabaretu scenicznego (gdzie tylko ława miała przenieść nas do premierowego gabinetu) zrobił się kabaret filmowy (gdzie całość łącznie z ubiorem i postaciami dodatkowymi jest zbyt realistyczna).

  Ale poczekam na teksty.


 • Nie oglądam kabaretów od wielu lat, żadnych, chyba że z poznawczej ciekawości. Natomiast każdy sposób by ocieplić wizerunek Jarra jest dobry.
 • edytowano January 2017
  To będzie okrutna jazda po Kaczorze i PiS. Górski mówił, że wszystkie telewizje mu odmówiły emisji i nikt praktycznie nie chce z nim współpracować przy tworzeniu filmów. Jak to stwierdził w swoim stylu, oczywiście nie ze względów politycznych, czy że czegoś się boją, ale po co komu kontrole z US, albo inne ?
 • Przemko napisal(a):
  ... każdy sposób by ocieplić wizerunek Jarra jest dobry.
  JORGE napisal(a):
  To będzie okrutna jazda po Kaczorze i PiS.
  Będzie jak JORGE pisze.
  Górski nigdy nie był "nasz".
  Natomiast jeśli celnie i nie djabelsko, ale w normach kabaretowych, to czemu nie.
  JORGE napisal(a):
  ...wszystkie telewizje mi odmówiły emisji...
  Tym bardziej może być ciekawie. Jeśli faktycznie jest niezależny (od producenta).
  No właśnie - kto wykłada kasę? Sami?

 • Nie był nasz, ale zniszczył teflonowego Tuska.
  Nawet jak się do niego uśmiechał, to pokazywał, że Tusk jest gnojem i manipulatorem, a nie gigantem.

  Ta zajawka w ogóle nie zawiera żadnego negatywnego ładunku o Jarrze. Wszechpotężny Jarro ustawiający ten kraj pełen idiotów- toż wymarzona propagandówka. BTW- scena z Morawieckim genialna ("pedalstwo!").
  Gorzej, że oberwać się może dwóm bezcennym postaciom na przyszłość Polski: Beacie i Andrzejowi. I to jest groźne...
 • romeck napisal(a):

  Tym bardziej może być ciekawie. Jeśli faktycznie jest niezależny (od producenta).
  No właśnie - kto wykłada kasę? Sami?

  Wnętrza?
  Światła?
  Kamery?
  Operatorzy?
  Montaż?
  Obróbka dźwięku?

  Kilka(naście) odcinków? Paaaanie, idzie w miliony.

 • qiz napisal(a):
  Wnętrza?
  Światła?
  Kamery?
  Operatorzy?
  Montaż?
  Obróbka dźwięku?

  Kilka(naście) odcinków? Paaaanie, idzie w miliony.

  Zawodowi aktorzy?
 • romeck napisal(a):
  qiz napisal(a):
  Wnętrza?
  Światła?
  Kamery?
  Operatorzy?
  Montaż?
  Obróbka dźwięku?

  Kilka(naście) odcinków? Paaaanie, idzie w miliony.

  Zawodowi aktorzy?
  Nie no, to są kabareciarze wszystko, no ale wiadomo, że za tysiąc złotych człowiek nie wystąpi w 10 odcinkach, bo na chałturach w domach kultury albo w supermarketach miałby dziesięć(kilkadziesiąt) razy tyle. To są jednak rozpoznawalne postacie.

  Warto by było pogrzebać, zamiast snuć przypuszczenia. Może Górski odłożył na inwestycję, a może ma inwestora?
  Może inwestor chce na tym zarobić, a może włożył forsę, bo jest... filantropem ;) jak, ten, no, Węgier.
 • edytowano January 2017
  odcinek pierwszy
  "Okrągłe Stoły" się skończyły.
 • Macie jeszcze wywiad z GWna z tym śmieciem.

  "Rusza "Ucho prezesa". Szef Kabaretu Moralnego Niepokoju Robert Górski stworzył prześmiewczy serial o pewnym prezesie pewnej partii. Do obejrzenia w internecie, bo w TVP Górski nie widział dla siebie już miejsca.

  Czemu pan właściwie odszedł z TVP? Były naciski, żeby pan coś inaczej pokazał?

  - Nie. Póki tam byliśmy, nie było żadnych sugestii czy prób cenzury. Ale atmosfera zrobiła się gęsta. Naprawdę gęsta."

  " To znaczy?

  - Wie pani jak to jest: ma się do wyboru różne imprezy. Jest taka, gdzie jest się niemile widzianym gościem, i taka, gdzie cię chętnie zapraszają. Inne telewizje nas chcą. To po co sobie robić afronty? Na ramówce Polsatu przyszła do nas pani Nina Terentiew, z każdym kabaretem się osobiście przywitała, wiedziała kto jak się nazywa. Takie rzeczy tworzą poczucie, że komuś na tobie zależy. Drobny gest, ale znaczący.

  Prezes Kurski się tak z panem nie witał?

  - Prezes Kurski powiedział, że kabarety są ostatecznym dowodem upadku telewizji publicznej. Więc zrozumiałem, że jak nie, to nie. Nie muszę przebywać w miejscu, gdzie mnie nie chcą.

  Czy artysta kabaretowy może mieć poglądy polityczne? Pan ma?

  - Mam. Oprócz tego, że jestem artystą kabaretowym, to jestem obywatelem tego kraju. Chcąc nie chcąc muszę mieć poglądy polityczne.

  Jakie?

  - Nie będę o nich mówić. Satyryk nie powinien tego robić, bo wtedy przestaje być satyrykiem. Tak sobie wyobrażam tę pracę: powinniśmy przede wszystkim śmiać się z tych, którzy rządzą. Bo oni mogą więcej. To na nich się trzeba skupić, opozycja jest na drugim planie. Tak w ogóle powiem pani, że lubię wszystkich ludzi, nie mam nic przeciwko chociażby homoseksualistom.

  Skupia się pan na rządzących, stąd pana nowy program "Ucho prezesa". Dlaczego tak?

  - Bo ucho to kluczowy organ pana prezesa.

  A nie głowa?

  - Ucho jest częścią głowy. Przez nie można się do niej dostać, dlatego wszyscy o to ucho walczą. Pan prezes Kaczyński jest samotny, nie ma kontaktu z codziennym światem. Wie o nim tyle, co mu do tego ucha nagadają. Kto ma donośniejszy głos czy silniejsze ramiona, żeby się do tego ucha dopchać, ten ma na niego większy wpływ. Na jego decyzje również."

  " Widzę pewne analogie do sakramentu spowiedzi.

  - No pan prezes jest przecież wszechmogący!

  Co pan ma na myśli?

  - Jego partia ma w Sejmie większość. Może sobie pozwolić na wszystko, oficjalnie nie pełniąc żadnej funkcji. Nie ponosi przy tym żadnej odpowiedzialności. Potrafi kogoś wynieść na piedestał i momentalnie go zeń strącić. Adam Hofman był przybocznym prezesa i nagle został zepchnięty w otchłań. Już z niej nie wrócił. Rada Mediów Narodowych powstała tylko po to, żeby usankcjonować werdykt prezesa. Swoją drogą ciekaw jestem, czy nominantka ministra skarbu, czyli de facto prezesa, okaże się najlepszą kandydatką na stanowisko prezesa Polskiego Radia. Ale prezes na pewno jest też otoczony różnymi intrygami.

  Skąd ta teza??

  - Bo nie może być inaczej. Jeden mu donosi na drugiego, inny próbuje go od tego ucha odsunąć. Trzeba być człowiekiem ze spiżu, żeby to wszystko wytrzymać. Te wszystkie naciski, którym pan prezes musi być poddawany! Staje się w ten sposób osobą godną współczucia, bo to przecież nie może być łatwe zadanie. Ciągle musi dokonywać jakichś wyborów, selekcji, różnych interpretacji różnych myśli, które mu tam suflują.

  Myśli pan, że prezes może komuś zadać coś w rodzaju pokuty? A my widzimy potem tylko, że np. nie podaje mu ręki?

  - Prezes jest oczywiście osobą niezwykle charyzmatyczną. Potrafi się porozumiewać ze swoim otoczeniem bez słów. Robi tylko drobne gesty, a otoczenie obserwując je rozumie, w jakim prezes jest nastroju, co myśli, jakie ma aktualne życzenia. Myślę, że trwa też walka o to, kto te życzenia i myśli szybciej odczyta.

  Widzę, że przeprowadził pan głębokie studium prezesa?

  - Czy ja wiem więcej niż pozostali? Nie sądzę. Nie znam nikogo z jego otoczenia. Po prostu obserwuję pewne rzeczy, jako satyryk żyję z obserwacji i naśladownictwa. Właściwie nic nie wymyślam od zera, tylko przenoszę na scenę to, co widzę. A prezes jest codziennie w telewizji i to od paru dobrych lat. Widzieliśmy go w różnych sytuacjach, lepszych i gorszych. Miałem czas, żeby się na niego napatrzeć, naczytać się o nim. Mam też swoje lata, znam różne sposoby zachowań, potrafię je interpretować.

  On pana fascynuje?

  - Wydaje mi się, że wszystkich fascynuje. Takiej pozycji, jaką osiągnął, nie osiągnąłby byle kto. Musi to być człowiek obdarzony szeregiem różnych umiejętności. Fascynuje mnie tak samo jak każda inna osoba, która zdobywa władzę po latach konsekwentnego do niej dążenia. Aż w końcu osiąga taki stopień, że praktycznie może zrobić wszystko. To oznacza, że posiada jakąś niezwykłą charyzmę. Zresztą polityka gromadzi ludzi o silnym charakterze. Przedsiębiorczych, aktywnych."

  " Rozumiem, że w "Uchu prezesa" pierwsze skrzypce będzie grał prezes i rząd. A opozycja?

  - Wszystko dzieje się w gabinecie prezesa, osoby z innych partii nie mają tam dostępu. Ale jest na przykład sekretarka prezesa i jej syn - głos ulicy, pojawiający się w tym gabinecie. Poza tym wyobrażam sobie, że pan prezes może sobie zrobić jakąś prasówkę i pokomentować wydarzenia spoza swojej partii. Chociażby słynny wyjazd Ryszarda Petru do Portugalii.

  Będzie się pan z tego śmiał?

  - Nie wprost, ale wypadałoby się z opozycji też pośmiać i do tego będę zmierzał. Szczerze: widzi pani w tej opozycji kogoś, kto jest interesujący i ciekawy? Schetyna? Jakoś mało aktywny. Może dlaczego cała ta opozycja jest taka rachityczna. Nie ma wyrazistych postaci. Dajmy jej trochę czasu. Kiedyś robiłem parodię posiedzeń rządu i obśmiewałem ówczesną władzę. Teraz też będę od czasu do czasu żartował z opozycji, bo i w rządzie, i w opozycji są rzeczy, które mi się nie podobają. Petru być musi, bo jest naprawdę zabawny. Na przykład ten jego puczowy bojkot czy jak to nazwać...

  To, co się dzieje w Polsce, naprawdę pana bawi?

  - Jest to wszystko trochę zabawne, przyzna pani? W tej naszej kochanej Polsce nic nie jest tak do końca straszne. Nawet nasz komunizm, który miał oczywiście różne okresy, był dosyć lajtowy. Demokracja chyba też nie jest tak bardzo zagrożona i chyba nie ma takiego puczu, jak głosi prezes, skoro pan Petru wyjeżdża sobie na wakacje. Myślę, że ci wszyscy politycy przedstawiają sytuację jako groźniejszą, niż jest w rzeczywistości. Dla nich polaryzacja polityczna jest jakimś paliwem. Używają skrajnych opinii, żeby było show.

  Uważa pan, że artysta kabaretowy może obśmiać wszystko?

  - Oczywiście. No dobrze, ze Smoleńska nie będę żartował. Chociaż wyobrażam sobie, że jest jakiś sposób, żeby ten temat oswoić, a przecież temu w końcu służy żart. Słyszałem na przykład niedawno kawał o Papieżu...

  Jaki?

  - Jan Paweł II dostał się do nieba - no bo gdzie niby miał się dostać. Idąc do niego zobaczył uchylone drzwi do piekła. Zajrzał do środka, a tam stół ugina się od pysznych potraw. Jest pieczony prosiak, dania z grilla, kipi barszcz i bigos. Pełen wypas. W czyśćcu podobnie. Może potraw mniej, ale zapachy też biją w nos. W końcu dociera do nieba, a tam pusty stół. Papież pyta Jezusa, dlaczego tak skromnie. Na co Jezus: A co, opłaca się gotować dla nas dwóch?

  Wszystko można obśmiać, tylko trzeba sposobem.

  A Maciej Stuhr żartem o tupolewie przesadził czy nie?

  - Jeden powie, że to był żart ze Smoleńska, drugi, że to żart z tych, którzy nadużywają tej tragedii do swoich politycznych interesów. Ja uważam tak, jak ten drugi - tak też rozumiałem intencję Maćka. Choć ja sam słowa tupolew bym nie użył, żeby się nie narazić na takie interpretacje.

  Albo na ataki? Boi się pan ataków przez żarty w "Uchu prezesa"?

  - Czytam wpisy na YouTubie i widzę, że na coś takiego właśnie ludzie czekali. To samo jest tak podniecające, że chcę to robić. Oczywiście obawiam się prób wzięcia mnie na którąś stronę sztandaru, choć będę się przed tym bronił rękami i nogami. Trudno, taka rola satyryka.  Robert Górski. Lider i autor większości tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju. Pisał scenariusze m.in. Mazurskiej Nocy Kabaretowej i kabaretonów podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Prowadził też wraz z Andrzejem Poniedzielskim program Kabaretowe kawałki TVP2. W latach 2009-2012 razem z Marcinem Wójcikiem na antenie TVP2 prowadził Kabaretowy Klub Dwójki.

  Angelika Swoboda. Dziennikarka magazynu weekend.gazeta.pl. Zaczynała jako reporterka kryminalna w "Gazecie Wyborczej", pracowała też w "Super Expressie" i "Fakcie". Pasjonatka mądrych ludzi, z którymi chętnie rozmawia zawsze i wszędzie, kawy i sportowych samochodów. "

  ______________________


  Najlepsze jest to:
  "Prezes Kurski powiedział, że kabarety są ostatecznym dowodem upadku telewizji publicznej. Więc zrozumiałem, że jak nie, to nie. Nie muszę przebywać w miejscu, gdzie mnie nie chcą."
 • Czasem powie coś mądrego, Kura ta.
 • peterman napisal(a):
  Czasem powie coś mądrego, Kura ta.
  z tym, że Kab. Mor. Niepok. wyróżniał się na plus, wolałabym ich mieć po swojej stronie. .
 • Przebaczcież Kmotrzy, ale co w danym wywiadzie jest bulserwującego, oczywiście oprócz tytułu prasowego? Gdyż, se pedzmy, nu, kolo obśmiewa pewne śmiesznostki naszego ustroju państwowego, który przez przypadeczek, hm, właśnie takiż jest. Noji?
 • "Pan prezes Kaczyński jest samotny, nie ma kontaktu z codziennym światem."
  -----

  Kolejny, co z JarkKacza chce świra zrobić :( Szkoda.
 • No wywiad jest całkiem dobry. Z Kaczyńskiego się śmiejemy bo jako jedyny jest warty uwagi. Z Petru będziemy się śmiać bo to idiota. Ze Schetyny nie bo jest nikim. Ze Smoleńska się nie śmiejemy bo przeginka, ale jak ktoś inny się smieje to trudno.
 • romeck napisal(a):
  odcinek pierwszy
  "Okrągłe Stoły" się skończyły.
  To ze stołem przystawionym do ściany mnie szczerze rozbawiło :)
 • żyje w tenkraju, przez przypadeczek uwaza, że trzeba wyśmiewać rząd (bo od października 2007 do października 2015 wyśmiewał opozycję)
  fuj, oślizgły, obleśny typ
 • glista nie jest śmieszna, jest obrzydliwa
 • KAnia napisal(a):
  żyje w tenkraju, przez przypadeczek uwaza, że trzeba wyśmiewać rząd (bo od października 2007 do października 2015 wyśmiewał opozycję)
  fuj, oślizgły, obleśny typ
  On jako jedyny w tych latach wyśmiewał rząd.
 • Obejrzałem dwa odcinki. Wg mnie się nie przyjmie. Absolutnie nikt tu nie jest ocieplany, ani nic nie jest śmieszne. Wręcz mroczne jest, niepokojące (ten dźwięk dzwoneczka co jakiś czas).
 • edytowano January 2017
  Obejrzałem te pierwsze dwa odcinki i moim zdaniem po prostu słabe to jest. Nawet nie specjalnie zjadliwe, ale powtarza oklepane schematy z dominującej w antyrządowych mediach narracji: wszechwładny prezes otoczony przez nadskakujących lizusów, zerowa pozycja Dudy ("a to jest ktoś w ogóle?"). Mlaskanie, niski wzrost,
  wywoływanie sztucznych kryzysów, "umebluję wam Polskę", natrętne eksploatowanie tematu kota itp. Jak na "mistrza obserwacji", na którego kreuje się Górski, to zdecydowanie zbyt mało. Czy to ociepli wizerunek JakKacza? Osobiście wątpię, chociaż z drugiej strony oczywiście nie jest to nienawistna szydera na poziomie #sokzburaka. Problem polega chyba na tym, że Kaczyński jest postacią dużo większego formatu w polityce, niże Górski w sztuce estradowej, i po prostu ta satyra "nie sięga" odpowiedniego poziomu. Nie każdy może być Stańczykiem.
 • Ciekawe, bo do Donaldinho bez problemu dosięgał, a satyra jego była na tyle satyryczną, że bawiąc - uczyła.
 • Posiedzenia rządu były w innym stylu kompletnie. Przypominam, że wiele skeczów było tak skonstruowanych, że parodiowani członkowie rządu śmiali się z PiSu. Dla elektoratu PiS było to zabawne bo pokazywało mentalność POwców, ale druga strona też miała fan (ponoć Górski się żalił, że ludzie nie łapią do końca skeczy). Był np. taki kawałek o tym co będzie, kiedy PiS do władzy wróci. Każdy go zrozumiał jak chciał.
 • to po prostu są wióry w zębach, całkowicie nieśmieszne, w drugim odcinku może 2 lekko śmieszne sytuację, cała reszta jest na siłę, bez polotu, i strasznie stereotypowe, zero finezji, własnego wkładu.

  Jarek zasługuję na porządny kabaret i porządne obśmianie, a takie coś to z czym do ludzi,

 • W każdym razie kapiszon (jeżeli się nie rozkręci). Okrutnie promowane na portalach (od ponad tygodnia zajawki), ponad 2 mln obejrzeń, ale jednak kapiszon. Ta piosenka wg mnie jest napisana dla pieniędzy, bo faktycznie, jak na Górskiego to toporne.
 • edytowano January 2017
  JORGE napisal(a):Był np. taki kawałek o tym co będzie, kiedy PiS do władzy wróci. Każdy go zrozumiał jak chciał.
  Nie wiem, jak można to było zrozumieć inaczej, niż szyderę. Serio, jestem zaskoczona.  KAnia napisal(a):
  żyje w tenkraju, przez przypadeczek uwaza, że trzeba wyśmiewać rząd (bo od października 2007 do października 2015 wyśmiewał opozycję)
  fuj, oślizgły, obleśny typ
  Jest zupełnie inaczej - za czasów PO wyśmiewał rząd miodnie!  eliasz napisal(a):
  natrętne eksploatowanie tematu kota itp.
  Natrętne eksponowanie kota nie musi być złe :) Zapraszam do śledzenia FP Kota Kaczora!
  https://www.facebook.com/kotkaczora/?fref=ts


  image

  image


 • Erka tak niestety było. Jeżeli ludzie zaczynają się śmiać na samo nazwisko Macierewicz (czy Smoleńsk) to uwierz mi, w jakim kontekście nie ma to dla nich znaczenia.

  W małym szoczku kiedyś byłem, kiedy jeden człowieczek odwrotnie zrozumiał "Polactwo" Ziemkiewicza. Zupełnie wtedy autora nie znał, przeczytał książkę i myślał, że mi dosra pozycją wyśmiewającą prawicę i "klasyczną mentalność Polaków". Świat nie istnieje na zewnątrz, on funkcjonuje wyłącznie w naszych głowach, że tak gnozą pojadę ...
 • erka napisal(a):
  JORGE napisal(a):Był np. taki kawałek o tym co będzie, kiedy PiS do władzy wróci. Każdy go zrozumiał jak chciał.
  Nie wiem, jak można to było zrozumieć inaczej, niż szyderę. Serio, jestem zaskoczona.


  KAnia napisal(a):
  żyje w tenkraju, przez przypadeczek uwaza, że trzeba wyśmiewać rząd (bo od października 2007 do października 2015 wyśmiewał opozycję)
  fuj, oślizgły, obleśny typ
  Jest zupełnie inaczej - za czasów PO wyśmiewał rząd miodnie!  nie no, jasne

  http://www.fronda.pl/blogi/szybka-pilka/robert-gorski-czyli-jak-wysmiac-polskiego-katolika,14667.html
 • tu polew
 • edytowano January 2017
  eliasz napisal(a):
  Nie każdy może być Stańczykiem.
  7dmy napisal(a):
  Jarek zasługuję na porządny kabaret i porządne obśmianie
  O!
  Wciąż nie ma w Polszcze kabaretu na miarę Starszych Panów.
  =


  A Górski&Spółka jako jeden z nielicznych nie ma jeszcze tyle wulgaryzmów i żartów spod budki z piwem.
  A wywiad pod dyktando GW. Przecież takie wywiady PISZE SIĘ przy biurku odsłuchując nagranie...

 • edytowano January 2017
  7dmy napisal(a):
  Natrętne eksponowanie kota nie musi być złe :) Zapraszam do śledzenia FP Kota Kaczora!

  Kot Kaczora
  Polubiłem!

 • Ale beznadzieja.
 • a kto toto reklamuje na rubelyi?

  ...
  za łatwe, nie będzie nagród:
  główny funkcjonariusz z Czerwoną Gwiazdą na Czole
 • edytowano January 2017
  Kurcze kiepsko u mnie z poczuciem humooru. Ludzie się wokoło hahają po pachy a ja gupio się rozglądam szukając powodu tej wesołości.

  Chyba zgdredowsko tetryczeję
 • a tu przykładowy wycinek z działalności tego ChzCzGnCz
  http://rebelya.pl/forum/watek/86373/
 • Powspominajmy zatem, stare czasy :)

 • los napisal(a):
  Ale beznadzieja.
  bez przesady, brak chamówy i parę średnich dowcipów to i tak postęp.
  Plan jest chyba prosty, jak zaźre to dostaniemy insajderskie przecieki i da się zrobić coś lepszego ;)

 • Tak w ogóle to w tytule jest "goorsky" ale czy on ma coś wspólnego z tym projektem? http://goorsky.pl/
 • Obejrzałem jeden odcinek.


  NAprawdę, trzeba być frustratem i przegrywem na poziomie KODu lub jego mutacji (Obywatele RP?), aby z tego rechotać.
  Drętwe. Bardziej obraża Dudę, nawet niczym nie jest w stanie przywalić w Kaczora.
 • Przemko napisal(a):
  Tak w ogóle to w tytule jest "goorsky" ale czy on ma coś wspólnego z tym projektem? goorsky.pl

  Nie, nie ma.
  To ortografia awstralijska kopyrajt baj fatus. Przez dwa OOgrome OO.
  Pasowała mi tu. :)
 • Po tym filmiku widać, że niełatwo dowcipnie obśmiać Kacz., no bo za co tu złapać? Że najważniejszy? To można przypucować każdemu szefowi rządzącej partii w każdym kraju. Za to Tuskiem nieźle pomiatał, bo idiota tematów smakowitych dostarczał ile wlezie. W sumie rozczarowanie, bo dość toto słabe jak na tych artychów.
 • Odcinek nr 3 gówniany. Naprawdę. Konwencja nie do utrzymania na dłuższą metę, tego nie chce się oglądać.
 • Nudne to.
 • Na miejscu Kaczora bym kiedyś nagle wyrwał Górskiego z domu. I przywiózł do biura. Pod pozorem rozmowy, ale bez możliwości odmowy. I żeby na wejściu siedział Duda przy drzwiach. A w biurze Błaszczak schowany za firanką. I posadzić Górskiego na chwilę, pan poczeka, gości mam, ale proszę nie wychodzić. I Kurski z rybami i Antoni z Misiem, landrynki, krówki, dziwne rozmowy. Dokładnie tak jak w Uchu. I dodać parę scenek od siebie, jakichś totalnie odjechanych, żeby Górski zgłupiał. I to nagrać. Wiem, wiem Kaczyński jest zbyt poważny, żeby takie jaja robić, Antek też, może i nie wypada na urzędzie ... Ale zapewniam was, +10 do szacunu w pewnych środowiskach by było.
 • No, czyli da się !
 • @Jorge - da się, ale nie widzę powodu by się do pewnego poziomu zniżać.

  Naprawdę myślicie ze ten serial nam zaszkodzi? Bo abstrahując od tego czy jest dobry czy nie (imho -słaby) - tu nie ma nic coby nam mogło zaszkodzić. No może Dudzie odrobinę poprzez robienie z niego "nikogo".

  Mnie się podobają akcje typu Sylwester z Dudą, bo mu tylko nakręcają popularność. Podobnie jak memy typu:
  http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_jWYnX1B45UkvMzos32Oy69jNfgCmHHLY.jpg

  tak naprawdę u młodzieży robią mu autorytet.

  I myślę że analogicznie będzie z Kaczyńskim.
  U Górskiego Tusk był totalnym debilem, niemotą, zainteresowanym wyłącznie harataniem wgałę, a i tak otoczony lizusami. Kaczyński jest władcą marionetek, który rozgrywa wszystko jak chce.

  Seria i tak do dupy (obejrzałem dwa odcinki, na resztę szkoda czasu) ale z punktu widzenia publiki nie ma się czym przejmować. Dobra nasza:)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.