Aktualności, newsy, krótkie wiadomości teksowe

1182184186187188

Komentarz

• Rymtaki?
  • Nie rymuje się.
  • KAnia napisal(a):
    "Zapewniam, że na pewno głęboko się nad tym namyślam. To decyzja, którą podejmę z pełnym rozsądkiem. Tych kandydatów jest 5. W obliczu prezydenta każdy z tych kandydatów jest równy, bo prezydent może wybrać spośród nich całkowicie swobodnie"
    "To prezydent według własnych kryteriów całkowicie swobodnie wybiera i to jest jego decyzja. I ja tylko proszę, żeby swobodę mojej decyzji uszanowano, a państwo sędziowie mogą mieć swoje zdanie"

ojacie, co za slowotok.
    Skoro bezczelnie pogrywajacy sobie "Panstwo sędziowie" zostali pokornie poproszeni, to na pewno uszanuja
  • KAnia napisal(a):
    "Ja będę się kierował doświadczeniem sędziowskim, ich dotychczasową postawą, czy te osoby otwarcie prezentowały poglądy polityczne czy nie, zwłaszcza w ostatnim czasie. Bo dla mnie to jest ważne i to jest istotny element tego, jak powinien zachowywać się każdy sędzia, nie wspomnę już o I Prezesie Sądu Najwyższego"
    Czyli wybierze Manowską, bo ona jest sędzią dłużej niż ktokolwiek z pozostałej 4.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    "Ja będę się kierował doświadczeniem sędziowskim, ich dotychczasową postawą, czy te osoby otwarcie prezentowały poglądy polityczne czy nie, zwłaszcza w ostatnim czasie. Bo dla mnie to jest ważne i to jest istotny element tego, jak powinien zachowywać się każdy sędzia, nie wspomnę już o I Prezesie Sądu Najwyższego"
    Czyli wybierze Manowską, bo ona jest sędzią dłużej niż ktokolwiek z pozostałej 4.
    Znamy opinię Szturmowca, a jaki wybór spośród tej piątki byłby optymalny wg Ciebie?
  • Zacznę od tego, że żaden. Zmorą SN, tego "starego" i tego "nowego" też jest nadreprezentacja osób ze środowiska naukowego, które często nie mają praktycznego pojęcia o rzeczywistej pracy sądów. Z tej piątki wszyscy są ze środowisk naukowych, a tylko dwie (MM i JMK) orzekały w innym sądzie niż SN.

Zdarzyło mi się zamienić słowo z 3 z 5 tych osób (LB, MM i WW), a 2 pozostałych (TD, JMK) w zasadzie w ogóle nie kojarzę - mogę przeczytać biogram jak każdy i tyle. Więc z tych, co znam LB jest w sądownictwie od bardzo niedawna, zajmował się głównie pracą naukową, częściowo administracją. Nie wiem, na ile "czuje" sądownictwo. Natomiast zajmował się szefowaniem ogólnopolskiej instytucji i nie było wtop. Charakterologicznie wydaje się ok.
    MM ma duże doświadczenie, zarówno w sądownictwie, jak i zarządzaniu. Ale tu nie było bez wtop (wyciek danych z KSSiP), dodatkowo, nie wnikając w szczegóły, niekoniecznie charakterologicznie pasuje.
    WW ma średni dorobek (niecałe 10 lat w SN, nie orzekał wcześniej w sądach powszechnych), politycznie to następca Zolla (następca też w katedrze prawa karnego na UJ), nie można mu odmówić zdolności retorycznych, więc pewnie tym razem obyłoby się bez "było ciemno, to wzięłam świeczkę" itd.

Politycznie WW to konfrontacja z PiSem, MM to konfrontacja z antyPiSem, LB to jakiś kompromis.

Nie wchodząc dalej w personalia, osoby, które bardziej by się nadawały, zostały zgłoszone, ale nie wyraziły zgody na kandydowania. I ja im się nie dziwię.
  • Manowska.
  • Czyli zderzenie
  • Ale próbuje załagodzić Laskowskim. Ktoś to musi powiedzieć pszepaństwa - pąprezidą jest idiotą. Niestety zagłosuję na niego, bo niejaki Czaskoski prowadzi mu znakomitą kampanię wyborczą.
  • los napisal(a):
    Ale próbuje załagodzić Laskowskim. Ktoś to musi powiedzieć pszepaństwa - pąprezidą jest idiotą. Niestety zagłosuję na niego, bo niejaki Czaskoski prowadzi mu znakomitą kampanię wyborczą.
    +1
    Kolejny raz marnuje szansę. Ten idiota, znaczysie. Chociaż obawiam się, że da większą plamę.
  • edytowano May 25
    uhrr napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    "Zapewniam, że na pewno głęboko się nad tym namyślam. To decyzja, którą podejmę z pełnym rozsądkiem. Tych kandydatów jest 5. W obliczu prezydenta każdy z tych kandydatów jest równy, bo prezydent może wybrać spośród nich całkowicie swobodnie"
    "To prezydent według własnych kryteriów całkowicie swobodnie wybiera i to jest jego decyzja. I ja tylko proszę, żeby swobodę mojej decyzji uszanowano, a państwo sędziowie mogą mieć swoje zdanie"

ojacie, co za slowotok.
    Skoro bezczelnie pogrywajacy sobie "Panstwo sędziowie" zostali pokornie poproszeni, to na pewno uszanuja
    Przecież Prezydent ma rację! Nie ma znaczenia, kto ile głosów zebrał wśród kolegów,liczą się tylko kompetencje - czyli m.in. brak przynależności partyjnej.
    W sposób kulturalny upomniał się też o swoje prerogatywy.
  • @KAnia:
    Nie o to chodzi.
    Skoro Pą Prezidą zdecydował się na zderzenie, to powinien być konsekwentny. A tak "cnotę straci, rubelka nie zarobi", a niewykorzystane okazje będą się mściły latami.
  • Wobec tego proszę o wytłumaczenie, na czym polega jego niekonsekwencja.
  • KAnia napisal(a):
    Wobec tego proszę o wytłumaczenie, na czym polega jego niekonsekwencja.
    Laskowski to &^%.
  • Proszę nie obrażać kobiet ciężko pracujących i narażanych na kontuzje i choroby zawodowe przez zestawienie z panem Laskowskim.
  • Mimo wszystko parsknełam, gdy przeczytałam, jak Laskowski się kryguje, że w zasadzie nie wie, czy przyjąć nominację. Najwyraźniej czeka na sygnał, czy mu koledzy pozwolą.
  • Niech się nie zgodzi, to zamiast niego będzie Latkowski!
  • Bardzo ciekawe: czy stara gwardia pójdzie w totalna negację, czy pragmatycznie zachowa ochłap władzy dla siebie?
  • A jedno wyklucza drugie?
  • krzychol66 napisal(a):
    @KAnia:
    Nie o to chodzi.
    Skoro Pą Prezidą zdecydował się na zderzenie, to powinien być konsekwentny. A tak "cnotę straci, rubelka nie zarobi", a niewykorzystane okazje będą się mściły latami.
    Nadal nie rozumiem, cóż takiego niekonsekwentnego powiedział Prezydent Duda w tym - jak tu zauważono - "słowotoku". Według mnie zareagował bardzo dobrze. Po pierwsze, przedstawił kryterium, według którego dokonuje wyboru, a po drugie - przypomniał, że wybór jednego z pięciu kandydatów należy do niego.
  • No i bardzo słusznie obrał rzecz w słowa.
    Po czym wybrał Ma Noską czym wydał wojnę totalniakom oraz większości sędziów i naraził się na grillowanie oraz spadki słupków, a następnie zamiast pójść za ciosem wybrał do Izby Karnej betonowego Laskowskiego. Jakby liczył naiwnie, że ktoś ten jego rozkrok zauważy i doceni.
    Otóż nie zauważy, a doceni jedynie w ten sposób, że beton będzie trzymał kolejny przyczółek z którego będzie wyprowadzał kolejne ataki.
  • krzychol66 napisal(a):
    Otóż nie zauważy, a doceni jedynie w ten sposób, że beton będzie trzymał kolejny przyczółek z którego będzie wyprowadzał kolejne ataki.
    No. Ale miał kurna 5 lat żeby się tego nauczyć.
    Do tego mam wrażenie że od czasu do czasu cały PiS tak właśnie postępuje.
  • loslos
    edytowano May 25
    Facet po prostu nie ma jaj, na klangor zawsze traci głowę, moczy bieliznę i wycofuje się. Wiele razy tak już było. Establiszment to znakomicie wie - jak chcą coś od Dudy, włączają jazgot.
  • Laskowski ma szansę nie przyjąć nominacji co zostanie odczytane jako gest polityczny i bezsensowny bo kandydował. Jeśli przyjmie to będzie pod obserwacją i będzie musiał stale uważać aby nie było zarzutów o działania polityczne. Jest w rozkroku i nadal będzie jeśli przyjmie. To dość ryzykowna ale nie tchórzliwa zagrywka ze strony Prezydenta. Niech przyjmie nominację i zajmie się sprawami pedofilii i korupcji platfusów. Te sprawy dotrą do SN za jakieś dwa lata jeśli wreszcie je ruszy prokuratura. Pierwsze spektakularne szybciej. W sam raz na wybory parlamentarne.
  • Internety piszą, że ten gość był najmniej zły spośród przedstawionych do wyboru kandydatów, tj. że w istocie nie był to ogarek.
  • Do wyboru na prezesa izby karnej miał do wyboru Laskowskiego, Grubbę i Matrasa. Grubby bliżej nie znam, Matras to totalna konfrontacja, a jak prześledzicie wypowiedzi Laskowskiego, to one wcale nie były takie ostre. Cała trójka to "starzy" sędziowie i żaden z nich nie zgłosił zdania odrębnego do styczniowej uchwały.

Bardziej też chodziło o co innego. "Starzy sędziowie" twierdzą, że "prawdziwym kandydatem" jest ktoś, kto na zgromadzeniu dostał większość, no a przynajmniej 50%.
    Na zgromadzeniu izby karnej padły 22 głosy. Matras dostał 12, Laskowski 8, Grubba 2. Czyli Laskowski nie ma większości, jego wybór i objęcie funkcji będzie oznaczało, że jednak kandydat nie musi mieć większości.
  • Byłbym wdzięczny za listę z harmonogramem odchodzenia "starych sędziów" na najbliższe 3 lata wedle izb SN. Czy ktoś z Kolegów ma lub łatwo wygoogluje?
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Do wyboru na prezesa izby karnej miał do wyboru Laskowskiego, Grubbę i Matrasa. Grubby bliżej nie znam, Matras to totalna konfrontacja, a jak prześledzicie wypowiedzi Laskowskiego, to one wcale nie były takie ostre. Cała trójka to "starzy" sędziowie i żaden z nich nie zgłosił zdania odrębnego do styczniowej uchwały.

Bardziej też chodziło o co innego. "Starzy sędziowie" twierdzą, że "prawdziwym kandydatem" jest ktoś, kto na zgromadzeniu dostał większość, no a przynajmniej 50%.
    Na zgromadzeniu izby karnej padły 22 głosy. Matras dostał 12, Laskowski 8, Grubba 2. Czyli Laskowski nie ma większości, jego wybór i objęcie funkcji będzie oznaczało, że jednak kandydat nie musi mieć większości.
    !!!

Moja lubić to.
  • Nie musi. Nominację przyjął.
  • Dlatego nie warto bić piany, trzeba mieć władzę. Kurewskie czarne podniebienia z PO nie dały rady.
    https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/184295
  • JORGE napisal(a):
    Dlatego nie warto bić piany, trzeba mieć władzę. Kurewskie czarne podniebienia z PO nie dały rady.
    https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/184295
    Arcymrad. Chwała bohaterom!
  • RIP +

Może to niestosowne ale przypomniał mi się akurat pewien głupi dowcip Rowana Atkinsona.
  • RIP
    +++
  • Je w kapliczce na gaiku wątek modlitewny.
    Tu można komentować poglądy i dizalanosc
  • Szwadrony Trzaskowskiego - https://zyciestolicy.com.pl/szwadrony-trzaskowskiego-kogo-i-po-co-szkoli-warszawa/

Ten niebezpieczny kretyn realizuje program terrorysty Kramka i wydał na to 3.6 mln. zł. z miejskiej kasy!
  • Warszawa na pewno czuje się bezpieczniej...
  • Nie rozumiem, ktoś płaci za głosy a usługodawca nie potrafi ich rozciągnąć w czasie tylko robi natychmiastowy hack? Trzeba anulować, podobnie jak w trójce :P
  • 21000 głosów niemal w ostatniej chwili - co by nie mówić, wygląda jak na zamówienie.
  • z satysfakcją wklejam, bo tak powinna wyglądać wypowiedź polityków PIS

a nie wierzę politykowi, który wygłasza w płomiennym wystąpieniu na wiecu w Poznaniu, że był dumny z śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, kiedy on w Tbilisi bronił niepodległości Gruzji i ten sam polityk jako prezydent Warszawy zmienił ulicę Lecha Kaczyńskiego na ulicę Armii Ludowej. To jest hipokryzja – powiedziała w TVP Info Beata Szydło.

Była premier skomentowała też zapowiedź Trzaskowskiego, który stwierdził, że jeśli zostanie prezydentem Polski, to będzie apelował, by przywrócić ulicę Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. – Rafał Trzaskowski powinien zaapelować do siebie, bo jeszcze jest prezydentem i może spokojnie tę nazwę ulicy przywrócić – stwierdziła Szydło.

Odniosła się też do zapewnień Trzaskowskiego o tym, że jeśli wygra wybory, to będzie współpracował z rządem. – Ja sobie przypominam, kiedy w styczniu 2016 roku była debata w Parlamencie Europejskim w Strasbourgu, zorganizowana w sprawie sytuacji w Polsce, którą zainicjowali europosłowie PO. Byłam wtedy tam i broniłam Polski. Przypominam sobie zachowanie Trzaskowskiego i to, co on wtedy jako polityk Platformy robił, jak bardzo był aktywny w przygotowywaniu rezolucji przeciwko Polsce – powiedziała.

– Nie wierzę, by nagle ten człowiek (Trzaskowski – red.) chciał wspierać rząd, kiedy w tak kluczowym momencie był przeciwko Polsce. Słowa są weryfikowane przez czyny i warto o tym pamiętać. Możemy mieć różne poglądy i się spierać, ale każdy z nas będzie dokonywał wyboru w dniu, w którym będziemy wybierać konkretnego kandydata. Warto wówczas kierować się rozsądkiem, własnymi przekonaniami, ale i zastanowić się, czy ten człowiek, na którego ja oddaję głos, będzie gwarantował Polsce i wszystkim Polakom to, że będziemy mogli o nim mówić, że chce naszego wspólnego dobra i że broni interesu Polski – przekonywała była premier.
  • Takie tam znalezione w internecie:

dodane 3 lata temu:

Tyle co widzę to jest to piaskowanie powierzone tzn usuwanie miejsc gdzie odstaje tylko farba ale technologia z domieszką wody do likwidacji pyłu jest mi nie znana .
    Są też tańsze metody usuwania na przykład szlifierką z tarczą z papierem ściernym.
    Pracowałem w 2009 roku jako sprzątacz ścierniwa po paskowaniu to dawali nam tylko maski przeciwpyłowe oraz 10 zł na godzinę ale po 4 mc zmieniłem prace na lżejszą za te same pieniądze
    niektóre spółki miały archaiczny sprzęt np Pan Heniu obsługujący piaskarkę miał 4 zawory kulowe z napisem na zbiorniku kredą :
    Tomek 2
    Krzychu 4
    Michał 6
    Każdy piaskarz piaskujący zbiornik balastowy lub RSW ( Pionowy na żywe ryby)
    miał określoną ilość uderzeń młotkiem na włączenie lub wyłączenie piaskarza bo piaskarz mógł jedynie zgiąć wąż zaduszając piasek z powietrzem ale trzeba pamiętać ,żeby wyjść ze zbiornika balastowego trzeba wyciągnąć kilka lub kilkanaście metrów grubego węża od piaskarki oraz kablówkę oświetleniową oraz wężyk od powietrza w hełmie piaskarskim .
    Więc osoba na tzw obsłudze trzymała czyjeś zdrowie i życie w rękach. Zdarzały się wypadki gdy już zużyty wąż piaskarski się po prostu zużył i pod dużym ciśnienie wybuchał wydobywając z siebie ścierniwo . Wielu starych piaskarzy ma po różnych wypadkach zawodowe ,,tatuaże'' ziarna ścierniwa pod skórą .
    Kiedyś pamiętam sytuacje jak z innej spółki przyszedł tatuś z synkiem na zw Fuchę
    Chłopak 24 letni piaskował a tata był na obsłudze spalinowego kompresora .
    Tatuś zwiększył ciśnienie żeby szybciej młody skończył a że węże były przetarte traf chciał ,że wąż chłopakowi w pewnym momencie puścił pod pachą skutki tego były ,że chłopak został inwalidą a spółka rano załatwiała umowę o dzieło wstecz żeby w ogóle coś było na papierze .. Jakbym przy tym syfie nie robił chwile to bym stwierdził ,że tą robotę wykonują osoby bez wykształcenia oraz jakaś patologia wnioski ?
    Normalni ludzie którzy mają rodziny i kredyty tylko różnica jest taka przy obecnym rynku pracy i sytuacji w kraju,że jak istniały Państwowe stocznie to był chyba najlepiej płatny zawód w stoczni ze z względu na dodatki pracy szkodliwej oraz skrócony staż pracy a teraz w prywatnych spółkach nic.... Badania lekarskie 100 zł i w pełni zdrów do zawodu a o wysokościowych już nie wspomnę .
    Ciekawosteczka.
  • do dzisiaj tzw. badania lekarskie to pic-na-wodę
    :/
  • edytowano June 2
    przede wszystkim dzisiaj
    romeck napisal(a):
    do dzisiaj tzw. badania lekarskie to pic-na-wodę
    przede wszystkim dzisiaj ,
    za poznej (koncowka0 komuny, jako student na praktyce przez miesiac pracowalem w Stilonie , to robili nam kompleksowe badania caly dzien w przychodni zakladowej.
    A dzis idzie sie do pani K. , co to studia medyczne robila w Bulgarii za komuny i za 100 zl dostaje sie papier - zdolny do pracy bezterminowo :)
  • romeck napisal(a):
    do dzisiaj tzw. badania lekarskie to pic-na-wodę
    To zależy. Gdyby nie badania zdolności do pracy to nigdy nie miałbym robionej spirometrii, badań dla kierowców zawodowych, ekg czy badań w komorze akustycznej. A tak, wszystko to zaliczyłem (nadgorliwość korpo kadr i korpo lekarzy?) pracując przy biurku (branża IT).
  • O tym, że Łuk Triumfalny w Paryżu zostanie opakowany mimo śmierci Christo, autora tego artystycznego przedsięwzięcia, poinformował w poniedziałek dyrektor Centrum Zabytków Narodowych (CMN) Philippe Belaval. Realizację projektu z powodu pandemii przesunięto na 2021 r.
    image
    reszta w wątku o archi tekturze
  • kulawy_greg napisal(a):
    Nie rozumiem, ktoś płaci za głosy a usługodawca nie potrafi ich rozciągnąć w czasie tylko robi natychmiastowy hack? Trzeba anulować, podobnie jak w trójce :P
    pewnie za finezję jest dodatkowa oplata
  • Słyszeli Szanowni o eksperymencie Kentlera?

@tvp_info
    Władze Berlina przez 30 lat celowo przekazywały bezdomne dzieci pod opiekę pedofilom w ramach tzw. eksperymentu Kentlera

• Niemcy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.