Kroi się powtórka z grudnia?

Gadowski przed tym ostrzegał, a dziś już głośno trąbią o tym "Wiadomości". Otóż szykują powtórkę z tego, co było w grudniu. Jest mobilizacja bezpieczniaków i innych starych komuchów. Mieli wejść do Sejmu w dużej masie, ale PiS się zorientował i nie pozwolił wejść. Jednak przygotowania są zaawansowane i mają znowu odstawiać coś przed Sejmem. Podobno już od jutra, ale największe nasilenie ma być w czasie weekendu majowego.
«134

Komentarz

 • edytowano April 2017
  Jeśli w weekend majowy, to obywatele (wnioskując na podstawie podobnych zachowań z przeszłości) zleją to ciepłym...
 • edytowano April 2017
  .

 • Rewolucja ubekow po 70-tace? Będzie kupa śmiechu i nie wiadomo czego więcej.
 • No i super. Ostatnio było bardzo zabawnie, a PiSowi nawet poparcie wzrosło.
 • Nie ma takiej głupoty której nie powie człowiek z ciśnieniem na ekran. Powtórka z grudnia, japierdziu. A którego grudnia Gadowski, 13? 1970? Nie żałujcie sobie.
 • I to się wszystko kupy trzyma. Ewidentnie skoordynowana akcja szczucia w mediach, wywalanie trocin pod Sejmem, jakieś zaklejanie drzwi w biurach PiSu, pieprzenie Wałęsy że on wie jak Kaczora obalą itp. Nie udało im się w grudniu ruszyć ulicy. Teraz się uda ?
 • 700 ubeków
 • W czasie majówki w Warszawie więcej jest policjantów niż zwykłych mieszkańców.
 • Nie chcą czekać do wyborów jeżeli takie korzystne sondaże są dla nich?
 • "Luiza Dołęgowska, Fronda.pl: Pani Poseł, jak to się stało, że zauważyła Pani niebezpieczną próbę zgromadzenia 700 byłych funkcjonariuszy służb PRL w Sejmie, pod pozorem konferencji na temat bezpieczeństwa?

  Prof. Krystyna Pawłowicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości: Przeglądałam media i zauważyłam na jednym z portali, że ktoś opublikował treść zaproszenia na to spotkanie. Czytam i oczom nie wierzę: wśród uczestników gen. Stańczyk, który mówił, że nie wyżyje za 2 tys., Dukaczewski, Miller, mnóstwo innych funkcjonariuszy. Podano też dość podejrzany przedmiot ich obrad, m. in. powołanie ,,Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej'', który miałby obalić ustawę obniżającą emerytury esbeckie, którą oni w tym zaproszeniu nazywali ,,represyjną''.

  Spotkanie byłych służb miało się odbyć w sobotę w Sali Kolumnowej Sejmu, w tej samej, w której Sejm 16 grudnia uchwalił budżet i właśnie ustawę ,,esbecką'', którą obecnie służby chciałyby obalić.

  Wszystko to ułożyło mi się w jedną całość i zapaliły mi się w głowie czerwone lampki . Natychmiast dałam informację o tym spotkaniu na portale prawicowe i umieściłam na swoim Facebooku. We wtorek rano, skoro świt zaalarmowałam też Kancelarię Sejmu pytając, czy na takie spotkanie Sejm udostępnił salę.
  Pawłowicz mocno: Tusk powinien mieć zakaz zbliżania się do polskich granic! Dla Tuska zakaz zbliżania się do polskich granic!

  Byli zdumieni i powiedzieli, że w sobotę owszem, mają zarejestrowaną konferencję, ale pod innym tytułem - ,,bezpieczeństwo państwa’’.

  Kancelaria zorientowała się, po sprawdzeniu szczegółów, jak ta sprawa wygląda, informacje szybko rozeszły się w mediach i szczęśliwie zlot ten nie dojdzie do skutku. Okazało się, że Kancelaria została oszukana a trzej europosłowie SLD - Łybacka, Liberadzki i Zemke mieli posłużyć jako koń trojański, wprowadzający na teren Sejmu około 700 były funkcjonariuszy SB i LWP.

  Kancelaria chyba nie przewidziała, że liczba zaproszonych gości może dojść do siedmiuset?

  Początkowo w zamówieniu Sali Kolumnowej były bowiem tylko trzy nazwiska ww europosłów jako organizatorów , zaś potem - już w zaproszeniu - pojawił się prawdziwy cel, przedmiot i skład osobowy ważniejszych gości. Do organizatorów dopisano również w zaproszeniu Federację Organizacji Służb Mundurowych.

  Czyli w rzeczywistości plan był taki, żeby uzyskać na obrady, jak się okazuje - podstępnie , symboliczną Salę Kolumnową w Sejmie, by zawiązać w niej jakąś strukturę, która w Sejmie, w tej samej Sali tę ustawę esbecką obali.

  Myślę, że kilka rzeczy powinno być przy tej okazji wyjaśnionych.

  Po pierwsze, oszustwo europosłów - obecnie SLD, którzy nie powinni tłumaczyć się, że nie wiedzieli w czym w istocie pomagają. Jak widać, posłużyli za klucz, który miał otworzyć ,,swoim'' funkcjonariuszom drzwi do Sejmu, np. dla ludzi typu Mazguła, dla pana Dukaczewsiego czy Stańczyka itp., , którzy zapowiadają od dawna, że zrobią wszystko, by te ustawę zablokowac. .

  Dobrze, że udało się ten plan uniemożliwić. Planowane spotkanie w Sejmie miało, być może, być pierwszym elementem planu nowego puczu, dla obalenia rządu i większości parlamentarnej.

  Czyli, zajęcie Sejmu w sobotę, któremu od kilku dni towarzyszyły już dziwne sondaże o wysokim poparciu SLD w opinii publicznej i sondażowym pokonaniu PIS przez PO.

  To miało stworzyć społeczną atmosferę przyzwolenia w rozumieniu ew. puczystów na kolejne, agresywane działania, w które włączyć się miała następnie opozycja totalna.

  Zwróćmy uwagę, że ,,nieznani sprawcy'' porozwieszali w niektórych miejscach Warszawy agresywne, wielkie bilboardy skierowane przeciwko PiS i jego wyborcom. W kolejne dni tzw. majówki PO i reszta opozycji planują pozwozić od Warszawy duże ilości ludzi, by w zorganizowanym tzw. błękitnym marszu wolności zapewne wesprzeć tych 700 esbeków, okupujących - jak planowali - Sejm i być może wspólnie powołać jakieś ,,tymczasowe władze''.

  Po drugie też, ani na chwilę nie można spuszczać z oczu tego, co wyrabia SLD, mimo, że nie jest już w Sejmie i stoi nieco z boku. Jak widać, obecny etap antyrządowych działań miała rozpocząć właśnie ta partia, przy pomocy swoich trzech europosłow, którym najwyraźniej zlecono zdobycie sejmowej twierdzy.

  W tej sytuacji może trzeba kierować się bardziej ostrymi kryterami dot. korzystania z pomieszczeń sejmowych, zwł. skoro trzy osoby moga zaprosić 700 osób?

  Myślę też, że ci trzej europosłowie stworzyli ogromne zagrożenie dla Sejmu i rządu. Uważam, że nigdy więcej nie powinno się im wynajmować sejmowych sal, posłowie ci zniszczyli zaufanie do siebie. Uważam też, iż Kancelaria Sejmu powinna ograniczyć praktykę wypożyczania sal sejmowych ludziom z miasta, chociażby ze względu na prestiż Sejmu, ale również bezpieczeństwo posłów.

  Na moim Facebooku wpisują się teraz ubecy, niezadowoleni z decyzji Sejmu o cofnięciu zgody na organizację ich spotkania na terenie Sejmu. Grożą mi też śmiercią.

  Dobrze, że Pani Profesor tego nie zlekceważyła. Czy nie uważa Pani, że ze strony Prawa i Sprawiedliwości jest zbyt duża ufność i wiara w zasady, których niestety inni nie przestrzegają?

  Może nie jest to zbyt duże zaufanie, bo w tym przypadku zamawiającymi salę byli dawni posłowie, a obecnie europosłowie SLD. Kto mógłby przypuszczać, że ci ludzi zrobią coś takiego. Niestety, próba ta mogła się tym posłom udać, bo wypożyczenie sali było dość łatwą drogą dla wpuszczenia puczystów na teren Sejmu.

  Tym bardziej robi wrażenie stan ,,mobilizacji'' tych osób, które miały wziąć udział w tej ,,konferencji o bezpieczeństwie’’.

  Świadczy to o wzmożeniu działań wszystkich środowisk opozycyjnych i o ich desperacji. Teraz rolę główną do odegrania otrzymało zapewne SLD, tak jak w grudniu 2016 główną rolę w puczu grały PO i Nowoczesna z PSL-em.

  Listę 700 uczestników planowanego spotkania zgłoszono w ostatnich godzinach dla zmylenia czujności, przy czym trzeba podkreślić, że Sala Kolumnowa nie pomieściłaby w żaden spoósb tak dużej ilości obradujących osób.

  Eurodeputowani SLD mają ogromne fundusze, i mogli zaprosic swych peerelowskich kolegów do Brukseli.

  Czy rzeczywiście Straż Marszałkowska wpuściłaby taką liczbę ludzi do Sali Kolumnowej?

  W tej sytuacji mogłoby dojść do przemocy. Warto też pamiętać, że bardzo wielu funkcjonariuszy nie zdało broni po przejściu do nowego ustroju, o czym informowali sami na portalach społecznościowych, wzywając się wzajemnie do wykorzystania tej broni przy obalaniu ustawy i władzy.

  Chcę też na koniec mocno podkreślić, że Kancelaria Sejmu nie jest tu winna, gdyż najzwyczajniej w świecie została w bezczelny sposób oszukana przez organizatorów, a przede wszystkim europosłów SLD, którzy mieli całą tę awanturę już na początku uwiarygodnić.

  Dziękuję za romowę."

  http://www.fronda.pl/a/prof-krystyna-pawlowicz-dla-frondy-o-szczegolach-udaremnionego-puczu-ktory-mial-zaczac-sie-w-sejmie,91853.html
 • Szczucie na PiS jest już nawet nawet na Pudelku - kilka mln. czytelników/dzień. Do tej pory można było tam wrzucać komentarze i było ich dużo, pisanych przez naszych. Teraz wprowadzili rejestrację i logowanie. To ponoć filia parówek. Na tt piszą, że w zachodnich mediach - non stop kpinki z PiSu. Nawet ślepy widzi, że ktoś inwestuje w tę kampanię - przekazy dnia płyną na bieżąco.
 • Mania napisal(a):
  To ponoć filia parówek.
  Nawet nie 'ponoć'. Pudel to własność O2, czyli WP, czyli jest pod nadzorem niemieckich parów.
 • + sondażyk z PO na pierwszym miejscu
 • Eeee tam, gadałem z gościem Czech
  Kibicuje temu rządu
  Chcą posprzątać po złodziejach, taki tenor w rejonie Pradziada/Altvatergebirge
 • dyzio napisal(a):
  700 ubeków
  Z 80-letnim Stańczykiem na czele.

 • edytowano July 2017
  Kroi się nowy pucz Schetinescu z blokadą sejmu?
  Mam nadzieję, że prof. Pawłowicz czuwa!
 • Ubecja wkręciła już chyba ostatnie jaja w imadło, więc COŚ na pewno będzie próbowane.
 • Achtung, bujcie się!!! Do stolicy nadjeżdża sam..... sam profesor Leszek Balcerowicz wew cwelu poderwania ubywateli do walki o demonkranjcę. Najsampierw majo palić świeczki doopkoła SN.
 • Każda dobra komedia musi mieć drugą część, zazwyczaj mniej zabawną.
 • Oni ten cyrk robią chyba tylko po to, żeby Schetynę wysadzić z siodła.
 • extraneus napisal(a):
  Oni ten cyrk robią chyba tylko po to, żeby Schetynę wysadzić z siodła.
  +1
 • Kim go zastąpią?
 • los napisal(a):
  Kim go zastąpią?
  To zapewne będzie najśmieszniejsza część całej rozróby.
 • extraneus napisal(a):
  Oni ten cyrk robią chyba tylko po to, żeby Schetynę wysadzić z siodła.
  Chyży Rój pokazał, że do wysadzenia z siodła Grzesia "Zniszczę cię" nie trzeba żadnych specjalnych środków. Kopie się takiego w rzyć albo mówi "spier..." albo "posuń się", a ów w milczeniu wykonuje co każą.
 • los napisal(a):
  Kim go zastąpią?
  Jest wielu powołanych:
  1) Karakuł
  2) Trzaskowski
  3) Zdrojewski
  4) Grabarczyk
  5) Siemoniak
  6) Rocki

 • starybelf napisal(a):
  los napisal(a):
  Kim go zastąpią?
  Jest wielu powołanych:
  1) Karakuł
  2) Trzaskowski
  3) Zdrojewski
  4) Grabarczyk
  5) Siemoniak
  6) Rocki

  Gruppenfuhrer!
 • peterman napisal(a):
  starybelf napisal(a):
  los napisal(a):
  Kim go zastąpią?
  Jest wielu powołanych:
  1) Karakuł
  2) Trzaskowski
  3) Zdrojewski
  4) Grabarczyk
  5) Siemoniak
  6) Rocki

  Gruppenfuhrer!
  WOLF!
  *StawkaWiększaNiżŻycie
 • peterman napisal(a):
  starybelf napisal(a):
  los napisal(a):
  Kim go zastąpią?
  Jest wielu powołanych:
  1) Karakuł
  2) Trzaskowski
  3) Zdrojewski
  4) Grabarczyk
  5) Siemoniak
  6) Rocki

  Gruppenfuhrer!
  image
  image
  image
  image
  MÓWISZ MASZ! GRUPPENFUEHRER WOLF WE WŁASNEJ OSOBIE!
 • romeck napisal(a):
  peterman napisal(a):
  starybelf napisal(a):
  los napisal(a):
  Kim go zastąpią?
  Jest wielu powołanych:
  1) Karakuł
  2) Trzaskowski
  3) Zdrojewski
  4) Grabarczyk
  5) Siemoniak
  6) Rocki

  Gruppenfuhrer!
  WOLF!
  *StawkaWiększaNiżŻycie
  image

 • los napisal(a):
  Kim go zastąpią?
  Frasyniukiem (oczywiście nie jako szefem PO, raczej chodzi o to, żeby Schetyna się podporządkował, zwłaszcza finansowo) albo tenkrajowym Macronem Trzaskowskim.
 • Najlepszy byłby Lech Wałęsa:)
 • A ło, co wymyślii; będo blokować Sejm ałtorytetami:

  image
 • Pan marszałek chyba posłuchał i zarządził ograniczenie wchodzenia do sejmu. Nie będą się tam karakuły plątały.
 • natenczas napisal(a):
  Pan marszałek chyba posłuchał i zarządził ograniczenie wchodzenia do sejmu. Nie będą się tam karakuły plątały.
  No ale każdego wagi ciężkiej ałtoryteta chyba wpuszczo? A jak samego Cła zaproszą? Lub wszystkich Cłów naraz?
 • Zobaczymy ile tam wytrzymają. Trzeba im toytoyke wstawić do sali plenarnej, żarcie z baru dwa razy dziennie pozwalać zamawiać i obrady prowadzić poza ta salą. Najważniejsze zaś to transmisje komórkową ograniczyć i kamery, mikrofony i wifi wyłączyć.Bez ośmiorniczek, Chables oraz twittera trzech dni nie wytrzymają.
 • Północ pod Sejmem. Kodziarzy jest setka - tu - bezpośrednia transmisja: https://www.facebook.com/maciej.bajkowski/videos/1590060581050748/
 • edytowano July 2017
  :-)

  image
 • Petru na konferencji prasowej, która odbyła się dziś w Koszalinie poinformował, że wysłał list do międzynarodowych instytucji, wzywając je do przyjazdu do Polski. Miałyby one prawdopodobnie pomóc opozycji.
 • Cyrylica napisal(a):
  Petru na konferencji prasowej, która odbyła się dziś w Koszalinie poinformował, że wysłał list do międzynarodowych instytucji, wzywając je do przyjazdu do Polski. Miałyby one prawdopodobnie pomóc opozycji.
  Ten kacapski pachoł rzeczywiście ani w ząb nie rozumie Polaków.
 • Bo to tępy człowiek. A czy do sejmu może sobie każdy wejść jak do obory? Wysłał listy do „przyjaciół na całym świecie” z prośbą o przyjazd do Polski w dniach 18-20 lipca, na ostatnie przed wakacjami posiedzenia Sejmu. Prośbę skierował m.in. do przewodniczącego Komisji Weneckiej Gianniego Buquicchio, szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera, jego zastępcy Fransa Timmermansa, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego, sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa.

  Czy, nawet jeśli zechcą, mogą sobie wejść na żądanie głąba?
 • Cyrylica napisal(a):
  Bo to tępy człowiek. A czy do sejmu może sobie każdy wejść jak do obory? Wysłał listy do „przyjaciół na całym świecie” z prośbą o przyjazd do Polski w dniach 18-20 lipca, na ostatnie przed wakacjami posiedzenia Sejmu. Prośbę skierował m.in. do przewodniczącego Komisji Weneckiej Gianniego Buquicchio, szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera, jego zastępcy Fransa Timmermansa, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego, sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa.
  Brakuje tylko papieża Franciszka i Sekretarza Generalnego NATO Jensa Stoltenberga.

 • Jeśli przyjadą należy ich zaprosić i w tym czasie koncertowo przeczołgać opozycję jakimś głosowaniem ....
 • starybelf napisal(a):
  los napisal(a):
  Kim go zastąpią?
  Jest wielu powołanych:
  1) Karakuł
  2) Trzaskowski
  3) Zdrojewski
  4) Grabarczyk
  5) Siemoniak
  6) Rocki

  Żniwo wielkie, ale robotników mało ;)
 • marniok napisal(a):
  Jeśli przyjadą należy ich zaprosić i w tym czasie koncertowo przeczołgać opozycję jakimś głosowaniem ....
  Można ich też aresztować. Z następnymi pójdzie łatwiej...
 • No, Kijowski, Frasuniuk albo Trójząb czy inna Hanka Walc wsam raz się nada do haresztu....
 • Historia powtarza się jako farsa. A jako co powtarza się farsa?
 • Krystyna Pawłowicz
  8 godzin temu

  Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres
  i senator J.McCain prosili,by powiedzieć panu PETRU,który nie potrafi wypełnić przelewu bankowego,by się z tymi swoimi globalnymi kretyńskimi listami na Polskę od nich ODCZEPIŁ.By im nie przeszkadzał w poważnej pracy.
  Przekazuję.
 • los napisal(a):
  Historia powtarza się jako farsa. A jako co powtarza się farsa?
  Nuda?
 • edytowano July 2017
  Irena Szafrańska‏ @ISzafranska 15.07.2017

  Zauważyliście, że od czasu gdy poseł Kłopotek sypnął w wywiadzie telewizyjnym ciamajdan,
  zniknął z mediów?
  *w dniu ciamajdanu, w porannym paśmie TVPInfo ..."Zobaczy pani co dziś się będzie działo..." (z głowy)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.