Bauman był prolajferem

Fajna audycja o spuściźnie naukowej Baumana i jej odbiorze na Zachodzie. Bauman był prolajferem okazuje się. Jego myśl jest bardzo szanowana na Zachodzie tak więc można go używać do walenia w cywilizację śmierci.

http://www.polskieradio.pl/130/5557/Artykul/1715573/

Komentarz

 • W tym streszczeniu nie widać nic o prolajferstwie.
 • Major Bałwan w roli maczugi? Kinky! ;)
 • edytowano January 2017
  Niestety nie pamiętam w którym miejscu audycji jest o tym, bo nie słuchałem od początku, zaraz postaram się to znaleźć.

  Dziwny ten odtwarzacz, nie podaje długości pliku, w każdym razie to już jest za połową.
 • podobno też pro:

  "W ksiazce “In Search of Politics” (1999) Bauman pisze iż strach przed pedofilią w społeczeństwie ponowoczesnym nie ma określonego kształtu i trudno określić jego przyczynę. Właściwie najlepiej byłoby ją zaakceptować."
 • Niewykluczone, on taki był niedookreślony, myślę że stąd taki jego sukces - niczego wprost i stanowczo nie mówił. Jak posłuchacie audycji (można przerzucić na połowę odtwarzania) to pada tam że występował przeciw przemocy zinstytucjonalizowanej i zaliczał do niej również aborcję, tak wynika z jego tekstów ale wprost chyba tego nie napisał.
 • Bauman był jednym z twórców postmodernizmu. A cóż to jest postmodernizm, a kto to wie ? Jeden wielki bełkot, relatywizm i właściwie czeski film. Jeżeli kiedyś pomylono ludziom języki to teraz chodzi o poplątanie rozumu. W kontekście pedofilii i prolajferstwa nie doszukujmy się logiki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.