Aktualności, newsy, krótkie wiadomości teksowe

1606163656681

Komentarz

 • Czyli to już ten etap.
 • A był wcześniej jakiś inny?
 • los napisal(a):
  A był wcześniej jakiś inny?
  Coś w tym jest.
 • Rajoy udupiony. Władzę przejęli bardziej czerwoni.
 • A Ra-joy z nim.
 • Znaczy się, idzie Slobodna Katalonija!

  Jako Polak nie potrafię nie radować się.
 • Yaco Polaco
 • Rajo-ice!
 • no to Łunia zaczyna drżeć
 • Na podstawie fałszywych dokumentów przedstawionych polskiemu MSZ przez Słowację, delegacja Wietnamczyków przeleciała nad Polską do Moskwy słowackim samolotem rządowym. Prawdopodobnie na pokładzie znajdował się porwany w Niemczech dysydent. Polski MSZ nie odpowiada na pytanie Onetu, czy akceptacja lotu odbyła się zgodnie z prawem – piszą Marcin Wyrwał i Małgorzata Żmudka.
  image

  Wszystko zaczyna się 23 lipca 2017 roku. Według niemieckiej prokuratury w biały dzień, w centrum Berlina, wietnamskie służby specjalne dokonują porwania swojego obywatela Trinh Xuan Thanha. Mężczyzna zostaje wepchnięty do auta wraz z kobietą, której tożsamości nie udało się ustalić. Do tej pory służby wietnamskiego reżimu podejmowały takie akcje tylko na terytoriach krajów swojego regionu. To pierwszy przypadek, by tak spektakularne porwanie zostało przeprowadzone na terenie Unii Europejskiej.

  Jednak Wietnamczycy mają wyjątkową motywację. Trinh Xuan Thanh jest najbardziej poszukiwanym przez wietnamski reżim dysydentem. Był przewodniczącym rady dyrektorów PetroVietnam Construction, spółki podległej wietnamskiemu gigantowi naftowemu PetroVietnam, a także pełnił wysokie funkcje w rządzie.

  Kiedy w 2016 roku wietnamska prasa publikuje zdjęcia jego luksusowego auta, zdaje sobie sprawę, że musi uciekać z kraju. Na szczytach władzy trwa brutalna wojna między konserwatystami a liberałami. Przewagę zyskują ci pierwsi, a Trinh Xuan Thanh ma pecha należeć do tych drugich. Dziesiątki posądzanych o liberalne poglądy członków partii trafia za kratki, niektórzy z nich zostają skazani na śmierć.

  w sierpniu 2016 roku Trinh Xuan Thanh ucieka do Niemiec, w których wcześniej mieszkał przez kilka lat i prosi o azyl polityczny. Sądzi, że wietnamskie służby nie odważą się porwać go z terytorium ważnego państwa UE.

  Niemiecka policja wszczyna poszukiwania mężczyzny, ale wiele wskazuje na to, że z niemieckiego terytorium zniknął bardzo szybko. Trzy dni później, 26 lipca, kilku podejrzanych obywateli Wietnamu wynajmuje samochód w Pradze.

  Dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung dotarł do zapisu GPS, który wykazał, że auto jedzie do Bratysławy, a tam parkuje niedaleko rządowego hotelu Borik, gdzie odbywają się rozmowy na rządowym szczeblu pomiędzy politykami Słowacji i Wietnamu. Także wietnamska delegacja, która miała przyjechać do Bratysławy z odległego o 40 km Wiednia, nagle zmieniła plany i podobnie jak podejrzane auto, przybyła z Pragi.

  Dla Słowaków to ważne spotkanie. Wietnamczycy są dla nich kluczowym partnerem gospodarczym, nawet ważniejszym od USA, jak deklaruje minister gospodarki. Ze strony wietnamskiej w spotkaniu uczestniczy m.in. wicedyrektor departamentu w ministerstwie bezpieczeństwa Wietnamu Duong Minh Hung. Za dwa miesiące Niemcy wystawią nakaz aresztowania Hunga, oskarżając go o organizację porwania.
 • Rozumiem że ten uchodźca to był formalny komunista który wykorzystywał posadę rządową i wpływy do okradania Wietnamu. To że uzyskał w Niemczech azyl polityczny, jeśli tak było jak wynika z interpretacji tekstu, to jest skandal. To że wietnamskie służby go porwały i zabrały do Wietnamu oznacza że rząd Wietnamu ma jaja. Nie dziwię się więc Słowakom że współpracowali, szczególnie mając Wietnam za ważnego partnera gospodarczego, chociaż uważam że powinni to zrobić dyskretnie i nie dać się przyłapać na tej współpracy. Znacznie sprytniej jest nie zauważyć przelotu samolotu z porwanym przez gapiostwo i złe szkolenie służb granicznych, konsularnych i aerolotniczych.
 • Kolejny wnuk Lecha Wałęsy ma problemy z prawem - donosi Wirtualna Polska. Według informacji portalu 20-letni Bartłomiej W. został zatrzymany przez gdańską policję. Funkcjonariusze mają podejrzewać, że wnuk byłego prezydenta Polski może być sprawcą pobicia dwóch obywateli Szwecji. Do zdarzenia doszło 21 maja. Pięć dni później Bartłomiej W. miał pobić dwie następne osoby.

 • Rafał napisal(a):
  1. Rozumiem że ten uchodźca to był formalny komunista który wykorzystywał posadę rządową i wpływy do okradania Wietnamu.
  2. To że uzyskał w Niemczech azyl polityczny, jeśli tak było jak wynika z interpretacji tekstu, to jest skandal.
  3. To że wietnamskie służby go porwały i zabrały do Wietnamu oznacza że rząd Wietnamu ma jaja.

  Nie dziwię się więc Słowakom że współpracowali, szczególnie mając Wietnam za ważnego partnera gospodarczego, chociaż uważam że powinni to zrobić dyskretnie i nie dać się przyłapać na tej współpracy. Znacznie sprytniej jest nie zauważyć przelotu samolotu z porwanym przez gapiostwo i złe szkolenie służb granicznych, konsularnych i aerolotniczych.
  ad.1 No tak...
  ad. 2. No nie, to cenne źródło informacji o wewnętrxnej strukturze władz państwa, powiązań firm na Zachodzie itp itd
  2d. 3. No tak...

 • podobno podobne przypadki
  miały miejsce wydawania i deportacje dokonane przez polskie władze na podstawie listów Interpolu wystawionych przez VietNamh pomimo wiedzy strony polskiej że to dysydenci prawdziwi
 • edytowano June 2
  Posłowie PO na spotkaniu z obywatelami :-D
  image

  Spotkanie z europosłanką PiS J. Wiśniewską w Częstochowie
  image
 • Niewinna wycieczka do meczetu jednej z klas sadybiańskiej podstawówki w mgnieniu oka wzbudziła zachwyt ponad 120 Internautów. Komentarz ucznia przebił jednak wszystkie zachwyty.

  http://www.sadyba24.pl/wiadomosci/item/1819-najpierw-meczet-potem-synagoga-podstawówka-na-sadybie-uczy-tolerancji-przez-kontakt-z-innymi-kulturami
 • Nie ogarniam. W sensie, mahometanie są znani z tego, że kiedy są mniejszością, to rozdają daktyle i są super. Taka takija.


 • Tak to wyglada.
 • Dowodzone przez USA manewry wojskowe NATO Saber Strike z udziałem około 18 tys. żołnierzy z 19 krajów, głównie państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego, rozpoczęły się dziś w Polsce i krajach bałtyckich. Polska wystawiła drugą pod względem liczebności reprezentację żołnierzy. Po raz pierwszy do ćwiczeń dołączy również Izrael.
  http://niezalezna.pl/226853-na-kremlu-nie-beda-spali-spokojnie-polska-z-sojusznikami-zademonstruja-solidarnosc-do-grona-dolaczy-nawet-izrael
  Który to Izrael do Nato nie należy.
 • "Gramy u siebie, gramy u siebie".

  A tak serio - przecież Putin też ma prawo wiedzieć, jak Polska będzie się przed nim bronić. Bo jesteśmy uprzejmi.
 • No właśnie, trudno o lepszego obserwatora dla Moskwy niż Izrael.
 • Zmarł Robert Brylewski... niesamowite, kilka tygodni temu został ciężko pobity przez naćpanego gościa, od którego wynajmował mieszkanie i który wziął go za włamywacza... był w śpiączce, zmarł na skutek odniesionych obrażeń.
 • Czerwone kurwy dopięły swego (codziennie wywrotka donosów) - konto Matki Kurki na Twitterze zawieszone.
 • Maria napisal(a):
  Dowodzone przez USA manewry wojskowe NATO Saber Strike z udziałem około 18 tys. żołnierzy z 19 krajów, głównie państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego, rozpoczęły się dziś w Polsce i krajach bałtyckich. Polska wystawiła drugą pod względem liczebności reprezentację żołnierzy. Po raz pierwszy do ćwiczeń dołączy również Izrael.
  http://niezalezna.pl/226853-na-kremlu-nie-beda-spali-spokojnie-polska-z-sojusznikami-zademonstruja-solidarnosc-do-grona-dolaczy-nawet-izrael
  Który to Izrael do Nato nie należy.
  ISRAEL NALEŻY DO KAŻDEJ ORGANIZACJI NA ŚWIECIE, JEŚLI TYLKO SOBIE TEGO ZAŻYCZY,
  JEST CZĘŚCIĄ KAŻDEGO KONTYNENTU. UDOWADNIA TO NP. UDZIAŁAMI W KONKURSIE EUROWIZJI, KTÓRE BEZ TRUDU WYGRYWA , NAWET WYSTAWIAJĄC NA ESTRADZIE RYCZĄCĄ KROWĘ.
  CO TAM JAKIEŚ NATO? JEST NICZYM WOBEC WIELKIEGO ISRAELA, PAŃSTWA PAŃSTW Z JEGO OBYWATELAMI, KTÓRYM NIE MOŻE DORÓWNAĆ NIKT NA ŚWIECIE.
  MA TYLKO KŁOPOT Z TYMI CIEMNYMI FANATYCZNYMI PALESTYŃCZYKAMI - I PRZEZ TO MUSI ICH OD CZASU DO CZASU POWYSTRZELAĆ.

  NIE ZGADZACIE SIĘ, ANTYSEMICI, ŻE WART JEST MÓWIENIA O NIM NA KOLANACH? OJ, BRZYDALE, BRZYDALE.
 • O wielkich tylko wielkimi literami
 • ...bukwami.
 • MK założył drugie konto. Donosy na to, że założył drugie konto, już płyną do "Pana Gestapo" (znaczy Pana Twittera).

  https://twitter.com/InfoPionek
 • edytowano June 5
  Przypominam, że już za chwileczkę, już za momencik, w Izbie Gmin rozpoczyna się debata o naszej ustawie ipeenowskiej 8-}
  https://parliamentlive.tv/Event/Index/337c3b31-ee84-4816-894e-8fca370eb612

 • M. Wassermann
  @wassermann_ma

  Chciałabym powitać w komisji śledczej ds. #AmberGold @KownackiBartosz - bardzo dobrego prawnika; profesjonalistę, którego prywatnie bardzo cenię. Jestem przekonana, że szybko zapozna się z materiałem i będzie w stanie uczestniczyć sprawnie w kolejnych przesłuchaniach.
  03:34 - 5 cze 2018
 • NSA uznał wczoraj (podaję za Rzepą http://www.rp.pl/Spadki-i-darowizny/306069933-Darowizna-z-poleceniem-bez-podatku---przelomowy-wyrok-NSA.html), że ciężarem darowizny, zmniejszającym podstawę opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn, jest wartość polecenia darczyńcy, wykonanego przez obdarowanego, także wtedy, gdy świadczył on na swoją rzecz! Jeżeli zatem ktoś daruje mi 250 tysięcy złotych z poleceniem zakupu przeze mnie dla mnie luksusowego samochodu, wówczas jest to ciężar podlegający odliczeniu od podstawy opodatkowania podatkiem LOL :)

  Od pewnego czasu widać już wyraźną tendencję: sądy zaczęły orzekać "na rzecz podatników" (obywateli w innych rolach niż podatnik), w kontrze do państwa, nawet, jeżeli jest to pogwałcenie zdrowego rozsądku. To zrozumiałe: publika przyklaśnie a państwo PiS to już nie jest ich państwo.
 • Mania napisal(a):

  M. Wassermann
  @wassermann_ma

  Chciałabym powitać w komisji śledczej ds. #AmberGold @KownackiBartosz - bardzo dobrego prawnika; profesjonalistę, którego prywatnie bardzo cenię. Jestem przekonana, że szybko zapozna się z materiałem i będzie w stanie uczestniczyć sprawnie w kolejnych przesłuchaniach.
  03:34 - 5 cze 2018
  ciszeszymy się z p. Przew. Małgosią Wassermann, że wreszcie zacny prawnik, którego lubi i szanuje
 • Wniosek o wykluczenie senatora Bonkowskiego za wklejenie filmiku ze strony Jad Waszem. Nienawiść Prezesa do własnej partii wchodzi na kolejną orbitę.
 • Obawiam się, że w pierwszym kazaniu po opuszczeniu szpitala PJK jeszcze raz będzie musiał napiętnować "groźną chorobę umysłu i duszy - antysemityzm".
 • los napisal(a):
  Wniosek o wykluczenie senatora Bonkowskiego za wklejenie filmiku ze strony Jad Waszem. Nienawiść Prezesa do własnej partii wchodzi na kolejną orbitę.
  Podobnież czarę goryczy przechylił fakt, że bzitko napisał o b. flamie posła Staszka.
 • Że nieładna?
 • Nu tak, pą prees zawsze szarmancki wobec kobit, nawet jak akurat wiesza lup rozdeptuje druha serdecznego, towarzysza czasów niedoli sprzed dwóch dekad z okładem.
 • randolph napisal(a):
  Nu tak, pą prees zawsze szarmancki wobec kobit, nawet jak akurat wiesza lup rozdeptuje druha serdecznego, towarzysza czasów niedoli sprzed dwóch dekad z okładem.
  Ba! Beacie nawet dał kwiatka...
 • Nawet jeśli te kobity wieszał lub rozdeptywał - to zawsze z kwiatami.
 • los napisal(a):
  Że nieładna?
  Przeciwnie! Że doświadczona.
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  los napisal(a):
  Że nieładna?
  Przeciwnie! Że doświadczona.
  Przez los?
  Nie przez losa

 • Nie miliony, a miliardy! Niemcy muszą wydać astronomiczną kwotę. Chodzi o imigrantów
  http://m.niezalezna.pl/227388-nie-miliony-a-miliardy-niemcy-musza-wydac-astronomiczna-kwote-chodzi-o-imigrantow
 • edytowano June 9
  No i część tej kwoty Niemcy otrzymają z UE z obniżenia wydatków na politykę spójności. Kolejną część via budżet UE z obcięcia środków krajom łamiącym praworządność. Być może Niemcy otrzymają od Rosji jakieś znaczące dyskonto na gaz z podwyżki dla Europy Środkowej oraz dochody z kontraktów dla niemieckich koncernów. Najpewniej konsekwentnie wymuszą to wszystko. I równie konsekwentnie będą pogrążać się w konflikty społeczne i obniżkę wydajności gospodarki. Niemcy zawsze konsekwentnie realizują plany rządu - do ostatniego przeciwnika, a jak przegrywają do ostatniego Niemca.
 • Manifestacja dewiantów w Warszawie przeszła bez żadnych incydentów i żadnych kontr wystąpień.
  Nadwiślańscy mieszczanie akceptują już w pełni zasadę równości orientacji seksualnych i wolność manifestowania w przestrzeni publicznej swoich dewiacji.
  Władza zadowolona, że nie musiała się nikomu narażać: ani swoim wyborcom pacyfikując przeciwników dewiantów, ani Zachodowi przez podejmowanie jakichkolwiek działań wobec demonstrujących. Minister Brudziński może z ulgą zasiąść do kaszanki z grilla.
  Polska na dobrej drodze!
 • Nie jestem pawian, czy nawet strzelenie w mordę jednego czy dwóch manifów (lub Joanki Szajbus) przysłużyłoby się Polsce w jakiś znaczący sposób.
 • edytowano June 10
  Na te parady nie zadziała żadne blokowanie itp. Jedyny sensowny sensowny środek - w moim skromnym mniemaniu - to odcięcie finansowania (szczególnie zagranicznego) dla wszelkich organizacji lewicowych. Ale do tego długa droga.
 • Nikt już niczego nie będzie odcinał, bo dla Polaków to jest już norma. Za 8-12 lat większość będzie za "ślubami" i adopcjami.
 • No to w takim wypadku już nic na to nie poradzimy.
 • Zle sie dzieje w tej Australii
  Ex muzulmanie schodzą do podziemia.
  https://amp-abc-net-au.cdn.ampproject.org/v/amp.abc.net.au/article/9811340?amp_js_v=a1&amp_gsa=1&usqp=mq331AQCCAE=#amp_tf=Źródło: %1$s&ampshare=http://www.abc.net.au/news/2018-06-09/double-lives:-the-secret-ex-muslim-network-in-australia/9811340&ampshare=http://www.abc.net.au/news/2018-06-09/double-lives:-the-secret-ex-muslim-network-in-australia/9811340
  Inna historia
  40-letnia mieszkanka Melbourne, która wyrzekła się islamu boi się o swoje życie, jej synowie chcą ją zabić. Obecnie kobieta ukrywa się z 18-letnią córką.
  Ciekawe ze

  Islam w Australii jest mniejszościową grupą religijną. Według spisu ludności z 2011, 476.300 osób, czyli 2,25% ogółu ludności australijskiej było muzułmanami. To czyni islam czwartą co do wielkości grupą religijną, po chrześcijaństwie, ateizmie i buddyzmie. Demografowie przypisują w ostatnim okresie spisowym tendencje wzrostowe muzułmańskich społeczności do stosunkowo wysokiego wskaźnika urodzeń, a także imigracji.

  Według spisu z 2001 roku, 36% muzułmanów w Australii, to rodowici Australijczycy, 10% Libańczycy, 8,5% Turcy, 4% Bośniacy, 3,5% imigranci z Afganistanu, 3,2% z Pakistanu, 2,9% Indonezji, 2,8% Iraku, 2,7% Bangladeszu, 2,3% Iranu i 2% z Fidżi.
  Dane za 2016 rok

  https://www-dailymail-co-uk.cdn.ampproject.org/v/www.dailymail.co.uk/news/article-4641728/amp/Number-Muslims-Australia-soars-Census-2016.html?amp_js_v=a1&amp_gsa=1&usqp=mq331AQCCAE=#amp_tf=Źródło: %1$s&ampshare=http://www.dailymail.co.uk/news/article-4641728/Number-Muslims-Australia-soars-Census-2016.html&ampshare=http://www.dailymail.co.uk/news/article-4641728/Number-Muslims-Australia-soars-Census-2016.html
 • extraneus napisal(a):
  Nikt już niczego nie będzie odcinał, bo dla Polaków to jest już norma. Za 8-12 lat większość będzie za "ślubami" i adopcjami.
  Nie norma, tylko nuuuuuuuuuuuuuuuuuuda. Co będzie za 8-12 lat nie podejmuję się przewidywać. Być może coś na kształt Hiszpanii czy Irlandii, być może - nadal Polska. Bardzo dużo od nas zależy.
  Zboki są wsobne, my jednak się rozrastamy - nadzieja jest.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.