Izrael - Polska - konfrontacja

18911131416

Komentarz

 • Pani ambasador Mosbacher daje rade od lat!

  pono jest tak:
  do trudnych krajów wysyłają USAńce zawodowych dyplomatów, a do takich trochę mniej trudnych donatorów kampanji wyborczych, którzy nie chcą wsparcia swego biznesu albo lobbowanej branży
 • edytowano June 6
  Na tym zdjęciu w artykule wygląda jak Joker.
 • Może już przeznaczmy te 3% PKB na wojsko i będziemy mieli w dupie pogróżki Moskwy, a tym samym - rude Amerykanki, Żydów i to całe wielkoszejtanstwo zzaoceaniczne.

  Doprawdy, drogo kosztuje nas obecność tych kilkuset uzbrojonych murzynów z Alabamy.
 • qiz napisal(a):
  Jest jeszcze inna kwestia, kluczowa w całej sprawie- Żydów nikt nie lubi. Więc dobre rozegranie tych szachów może być naprawdę skokiem w przód.
  I nie mówię tu tylko o Europie, ale o Afryce i przede wszystkim- Azji.
  O, takie odwrócenie narracji:
  - No dobra, dobra, umiemy mordować, robiliśmy to, a może chcecie żebyśmy znów zaczęli, hę?
  Albo:
  - Co prawda nie było polskich obozów, ale skoro tak nalegacie...

  Trochę śmieszne, trochę straszne :(
 • Kuba_ napisal(a):
  No dobra, dobra, umiemy mordować, robiliśmy to, a może chcecie żebyśmy znów zaczęli, hę?
  Nasze problemy w zasadzie si e sprowadzają do tego, że tę umiejętność straciliśmy. Nawet po mordzie dać nie umiemy, o czym przekonałem się sam.

 • los napisal(a):
  Kuba_ napisal(a):
  No dobra, dobra, umiemy mordować, robiliśmy to, a może chcecie żebyśmy znów zaczęli, hę?
  Nasze problemy w zasadzie si e sprowadzają do tego, że tę umiejętność straciliśmy. Nawet po mordzie dać nie umiemy, o czym przekonałem się sam.

  He he. Autodemaskacja psychologiczna.

  Kulega rozciąga swoje słabosci na milijony.

  I potem cierpi za milijony.
 • Inni mu też nie dali po pysku, nie tylko ja.
 • edytowano June 8
  Ciągłość w kwestiach podstawowych znamionuje państwa poważne :>
 • Izrael - Izrael konfrontacja

  image
 • Odgrzewany kotlet ,ale ciekawe.
  Jeden z czołowych izraelskich duchownych porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych
  Rabin Owadia Josef to nie tylko powszechnie szanowany kapłan, ale także polityk. Jest duchowym przywódcą religijnej partii Szas wchodzącej w skład obecnej koalicji rządzącej. Rabin znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi, jednak tym razem – zdaniem większości Żydów – grubo przesadził. – Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie – powiedział Josef podczas wystąpienia w synagodze. – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie – podkreślił. Potem porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych. – Tak jak każda osoba goje muszą oczywiście umrzeć, ale Bóg daje im długowieczność – stwierdził 90-letni Owadia Josef. Dlaczego? – Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda.
  CFO Strategy & Innovation Summit 2018
  12 czerwca, hotel Marriott
  Spotkanie liderów świata finansów
  Jego słowa zostały nagrane ukrytym mikrofonem i wyemitowane przez izraelską telewizję Channel 10. Wywołały zdumienie i oburzenie w Izraelu. – To, co wygaduje Josef, podpada pod ustawę o zakazie szerzenia rasizmu. Od tego człowieka zależy jednak istnienie rządu. Dlatego władze nie kiwną palcem – powiedział „Rz” Uri Huppert, specjalista ds. judaizmu z Jerozolimy.
  http://www.rp.pl/artykul/552823-Rabin--goje-zyja-po-to-by-sluzyc-Zydom.html

  Za tvn24
  Żydzi stracili jednego z najmądrzejszych ludzi tego pokolenia" 07 października 2013, 21:28
  Rabin Owadia Josef, były sefardyjski naczelny rabin Izraela, zmarł w Jerozolimie w wieku 93 lat po wielu tygodniach choroby. - Rabin Owadia był halachicznym i biblijnym gigantem, i mentorem dla dziesiątek tysięcy ludzi. Był przepełniony miłością dla Tory i dla ludzi. Bardzo doceniałem jego serdeczną osobowość i bezpośrednie kontakty. Podczas naszych wspólnych spotkań zawsze wiele się od niego uczyłem. Żydzi stracili jednego z najmądrzejszych ludzi tego pokolenia - powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu, przekazując kondolencje rodzinie i uczniom zmarłego.

  Rzeczywiscie "wiele sie od niego nauczyl".
 • Ciekawe dlaczego od jakiegoś czasu Wpolityce ma wyłączona komentarze pod artykułami.
 • Przecież to już dawno postanowione.
  Nawet Ziobro zwęszył, skąd wieje wiatr, który mógłby go zdmuchnąć, i już jakiś czas temu złożył (jako PG) do TK opinię o sprzeczności części ustawy z Okrągłym Stołem i Polin.
 • edytowano June 9
  Znać, że PJK zdrowieje.

  To znaczy jego noga.
 • No bo się leczył na nogi.
 • Swoją drogą to Gajcy ze Stankiewiczem najprawdopodobniej pisali prawdę o baniku, jaki w Białym Domu miała podłapać Polska.
 • Za wiki
  August Hlond (ur. 5 lipca 1881 w Brzęczkowicach, zm. 22 października 1948 w Warszawie) – polski duchowny rzymskokatolicki, salezjanin, biskup diecezjalny katowicki w 1926, arcybiskup metropolita gnieźnieński i poznański w latach 1926–1946, arcybiskup metropolita gnieźnieński i warszawski w latach 1946–1948, prymas Polski w latach 1926–1948, kardynał prezbiter od 1927, Czcigodny Sługa Boży Kościoła katolickiego.

  Stosunek do Żydów Edytuj
  Wobec potęgujących się nastrojów antysemickich w Polsce drugiej połowy lat 30. wystosował 29 lutego 1936 list pasterski do wiernych odczytany w całej Polsce. W liście tym potępił stosowanie wszelkich form przemocy, wezwał do traktowania Żydów jak bliźnich i sąsiadów[16]. Zarzucił jednocześnie części Żydów: propagowanie ruchu bolszewickiego, pornografii, dopuszczanie się oszustw, lichwy i handlu żywym towarem oraz wywieranie negatywnego wpływu na młodzież katolicką[17]. Stwierdzał, że Żydzi są „awangardą bezbożnictwa, ruchu bolszewickiego i akcji wywrotowej”, toczą wojnę z Kościołem katolickim i w związku z tym należy trzymać się z daleka od ich „antychrześcijańskiej kultury”[18]

  W 1946 po pogromie kieleckim odmówił wyraźnego potępienia zajść, ale jednocześnie wystosował list, w którym potępił morderstwa wszelkiego rodzaju. Podkreślił w nim postawę Polaków, którzy ratowali Żydów z narażeniem życia, a za psucie dobrych stosunków obarczył odpowiedzialnością żydowskich komunistów. Gdy biskup Teodor Kubina w sposób jednoznaczny potępił pogrom kielecki, kardynał Hlond był jednym z inicjatorów odezwy episkopatu, która go za to pośrednio skrytykowała[19][20].

  Proces beatyfikacyjny Edytuj
  Proces beatyfikacyjny Augusta Hlonda rozpoczął się w 1992, prowadzony był głównie przez archidiecezję warszawską. Na szczeblu diecezjalnym zakończył się w 1996, następnie akta zostały przesłane do Watykanu[21]. W 2008 opracowano positio, które w 2017 Komisja Teologiczna Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zaopiniowała pozytywnie[22], a w 2018 uczynili to kardynałowie i biskupi z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych[23]. 19 maja 2018 papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót kard. Hlonda[24]. Przysługuje mu odtąd tytuł Czcigodnego Sługi Bożego.


  AJC Questions Papal Decree to Canonize Polish Cardinal Hlond
  https://www.ajc.org/news/ajc-questions-papal-decree-to-canonize-polish-cardinal-hlond
 • Noji prosz, czyli że Hlond Honorowy Forumkowicz!
 • Ciekawe, kiedy w rewanżu my poćwiczymy sobie zajmowanie jakiegoś żydowskiego lotniska wojskowego?
  image
 • Mamy prożydowski rząd od od 2015 roku, więc wypadałoby się przyzwyczaić.
 • Przymiotnik "prożydowski" zaczyna występować juz wymiennie z "antypolski", niestety...
 • DMC napisal(a):
  Mamy prożydowski rząd od od 2015 roku, więc wypadałoby się przyzwyczaić.
  Chce Kolega powiedzieć, że przed 2015 mieliśmy rządy antysemitów?
 • Przed 2015 mieliśmy tu namiestnictwo pruskie, a politykie względem zydostwa prowadziła zentrala w Berlinie.
 • Może smutna prawda jest taka, że jedynymi realnymi wyborami geopolitycznymi są albo okupacja izraelsko-usańska, albo rusko-niemiecka.
 • Tak se pomyślałem że jakby Ruscy mieli olej w głowie to by postawili na nas i Ukrów, a nie na Niemców. Oczywiście pod amerykańskim patronatem. Wtedy półwysep na zachód od laby mógłby zostać jednym wielkim skansenem historycznym i ośrodkiem turystyczno-rozrywkowym.
 • U Ruskich podoba mi się to, że oni wszyscy bez wyjątku czują geopolitykę:
 • extraneus napisal(a):
  Ciekawe, kiedy w rewanżu my poćwiczymy sobie zajmowanie jakiegoś żydowskiego lotniska wojskowego?
  image
  Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
  i co? zdobyli?
  Mierosławiec pisze się podobnie jak MogaDiszu, może to był powód ?
 • Może.

  Tymczasem w Polin...
  Ambasada Izraela‏Konto zweryfikowane @IsraelinPoland · 16 min.16 minut temu

  Ambasador Azari podczas konferencji z min. @JEmilewicz: Jesteśmy w przededniu wyjazdu #PociągInnowacji. W 3 specjalnych wagonach będziemy prezentować izraelskie firmy, będzie też miejsce na spotkania B2B. Pociąg to dobra metafora innowacyjności, bo jesteśmy w ruchu.

 • Desant?
 • Pociąg przyjaźni, jak słusznie zauważyła koleżanka Notto :)
 • edytowano June 13
  Meanwhile in Polin ^:)^
  image
  image
 • Pociąg bez Miska Kaminskiego sie nie liczy.
 • To mają być Żydzi? Podrobieni
  Szajlok napisal(a):
  Będę z wami rozmawiać, będę z wami handlować, spacerować i tak dalej. Ale nie będę jeść z wami, pic z wami ani z wami się modlić.
  I wice wersa
 • Panowie świata - i taka nędza na stole? Aha, nie miał im kto zafundować, a oni strasznie nie lubią za swoje żreć. I czemu tacy brzydcy z urody...
 • Nie mogą się normalnie spotkać w jakimś lokalu, tylko pakują Polaczków do wagonów?
 • Michał Bilewicz

  @Michal_Bilewicz

  Szczątki mojego dalekiego krewnego, płk. Józefa Jungrawa, spoczywają na "Łączce". Teraz IPN dystrybuuje je jako gadżet firmowy. Mam nadzieję, że rabini z #GWŻ zareagują na taki sposób traktowania zwłok Żydów zamordowanych przez Polskich stalinowców.

  ----------------------

  Michał Bilewicz (ur. 30 sierpnia 1980) – psycholog społeczny, publicysta, prof. UW. Kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW oraz wykładowca na Wydziale Psychologii UW. Zastępca przewodniczącego Komitetu Psychologii Polskiej Akademii Nauk oraz członek zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Politycznej
 • no tego nie podejrzewałem, że Bilewicz żydek- przecież to blondas.

  Raczej stawiałem, że to lawendziarz, obrabiający któregoś z zasłużonych masonów.
 • edytowano June 25
  Niech ktoś kopnie wieść Matku Kurku na Twitterze, to jego 'ulubieniec', MK nie nazywa go inaczej jak 'żydowski rasista'.
 • Cienkie dupki.
 • Czyżby TK okazał się niesterowalny w tej sprawie?
  Tak czy inaczej hańba.
 • No, super jest!

  To wynik analizy iż w tej chwili nadrzędny cel, jakim jest obrona prawdy historycznej skuteczniej będzie można osiągać innymi środkami, niezrozumienia polskich intencji na świecie oraz trwającego od wielu miesięcy dialogu polsko-izraelskiego.

  Krótko mówiący, Żydowie fuknęli, a my tradycyjnie przyjęliśmy pozycję służyć.

  Co prawda śpiewał wieszcz Młynarski, że „trudny dialog, kiedy ktoś ci sra na łeb”, ale przy odrobinie samozaparcia i tę trudność da się pokonać!
 • edytowano June 27
  Cały świat dostał za darmo ( któryś już raz z rzędu) informacje, ze duży czterdziestomilionowy kraj w środku Europy wystarczy mocniej przydeptać, zeby zrobił co inni rozkażą.

  Informacja cenna w kontekście unijnych nacisków. Komisarze nie porzucajcie nadziei tylko duście. Timmermansa nie trzeba przekonywać, on wiedział od dawna.

  I jeszcze Miedzymorze pod światłym przywództwem tchórzliwej Warszawy. Ostatnie odważne posunięcia - zwłaszcza dzisiejszy odwrót na z gory upatrzone pozycje - sprawią, że w kolejce akcesyjnej do Międzymorza ustawi się za chwile cały region, by następnie wydać okrzyk "wodzu prowadź" pod adresem Ozyrysa albo tej fajtłapy w okularach, wszystko jedno zresztą.
 • Racjonalne zachowanie. Zbieranina nastoletnich żulików przed oddziałem komandosów powinna spieprzać gdzie pieprz rośnie a nie "walczyć do ostatniego żołnierza." Taka jest nasza moc w światowej polityce, przecież my nawet piłki nie umiemy kopnąć.

  Co ciekawsze - odpowiada nam rola światowej spluwaczki, więc pewnie będziemy ją pełnić, bo światu też to strasznie się podoba.

  Najbardziej ciekawe123 jest co innego - czy jest to stan stabilny? Mnie się wydaje, że na dłuższą metę jednak nie do utrzymania, na worek treningowy jesteśmy zbyt zamożni, powinni nas trochę obrabować. No i podobno mamy też dusze nieśmiertelne ale to trudno ocenić, kiedy i w jaki sposób ten fakt się objawi.
 • edytowano June 27
  no topsz!
  (a może jednak nie topsz?)

  jest ustawa. O IPN.
  kto ją przyniósł? głosowali jak zmęczeni byli? kto pisał? w domu? na kolanie?
  NIE!
  uzgodnienia, wrażliwi i mądrzy opiniujący (mniemam , że byli)
  może tajna kopia do ambasady zaprzyjaźnionego kraju nad morzem Śródziemnym. który nie potrzebuje tłumaczeń z polskiego,

  wszysko leci jak trza,
  i wtem!
  trzask!

  co tu nawaliło?
  pomimo konsultacji z dwoma państwami sojuszniczymi teraz nam one takie numery sadzą?
  a może te konsultacje na nasze ludożerki oczu zamydlenie, bo ich nie było?
  kto cygani?
 • A pan Mateusz nie jest fajtłapą, po prostu - przez całe dorosłe życie zajmował się wykonywaniem poleceń z zagranicy.
 • los napisal(a):
  A pan Mateusz nie jest fajtłapą, po prostu - przez całe dorosłe życie zajmował się wykonywaniem poleceń z zagranicy.
  Dodajmy - w sposób bezwzględny i pozbawiony najmniejszych skrupułów.
 • taki Łotysz u Dzierżynskiego?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.