Skip to content

jak tak można ? usługa lokalizacyjna telefonu, każdego

edytowano March 2015 w Forum ogólne
dostałem ofertę
Lokalizacja kazdego telefonu, za darmo

jak tak można? już nie służby
a zazdrosny sąsiad, który chce być sygnalistą, niewierny mąż, uczniowie śledzący nauczyciela?
zastosowań złośliwych całe mnusstffo

i to oferta typu "dla każdego".

proszę o info jak to możliwe technicznie i dlaczego każdy może?
i czy można utajnic telefon?

Komentarz

  • christoph:
    Lokalizacja kazdego telefonu
    w sensie - każdy (prawie) z kilkudziesięsięciu milionów numerów w Polsce?

    GUS marzec 2016 - 56 mln aktywnych kart SIM
  • Panie, tosz oszukańce kco Pana naciomć na drogiegusz sesemensa.

    Niczegusz Pan nie rup i brąboże nie odpisej, komurkie najlepij schoweć do komurki, bo to i piniendze Pan oszemdzisz i pocusz Panu zes gupiemi lućmi gadeć poprużnicy.
  • Tak mi napisali
  • Gnębą napisal(a):
    Panie, tosz oszukańce kco Pana naciomć na drogiegusz sesemensa.
    Nowasznie, aczyaby
    od operatora ta oferta? Na pewno?

  • Obstawiam ze chodzi o każdy tel, ktory ma zaonsatalowana jakąś specjalną aplikację.
  • Mie kiedyś na to naciągnęli. Jestem uboższy o jakieś pięć złoty plus VAT, ale za to bogatszy o wiedzę, że nie każda oferta, którą otrzymam, zostanie dotrzymana.
  • makos napisal(a):
    Obstawiam ze chodzi o każdy tel, ktory ma zaonsatalowana jakąś specjalną aplikację.
    O nic nie chodzi. Jedna wielka lipa, która parę lat temu była dość popularna (próby wciskania ludziom).
  • Taka usługa jest możliwa, jeśli właściciel drugiej, tej namierzanej komórki wyrazi na to zgodę. Takie coś już działa od lat, wszystkie inne oferty to fejki i/lub naciąganie.
  • Staszek2 napisal(a):
    Taka usługa jest możliwa, jeśli właściciel drugiej, tej namierzanej komórki wyrazi na to zgodę. Takie coś już działa od lat, wszystkie inne oferty to fejki i/lub naciąganie.
    Albo jeśli jesteśmy ze służby tajnej i poufnej, która taką zgodę dostała in blanco na każdy numer.
  • noale wtedy nie wysyłają oferty, tylko jest to w zakresie obowiązków służbowych
  • Staszek2 napisal(a):
    Taka usługa jest możliwa, jeśli właściciel drugiej, tej namierzanej komórki wyrazi na to zgodę. Takie coś już działa od lat, wszystkie inne oferty to fejki i/lub naciąganie.
    Chyba nie zawsze konieczna jest zgoda.
    Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że w ten sposób moja komórka była kontrolowana przez jedną osobę bez mojej zgody w latach 2008-2015.
    Była - bo ta osoba już nie żyje.
  • Na Leberce beł Kulega kturemusz Żydy grzebały zdalno i legularno wew kąputsze.
  • KAnia napisal(a):
    Staszek2 napisal(a):
    Taka usługa jest możliwa, jeśli właściciel drugiej, tej namierzanej komórki wyrazi na to zgodę. Takie coś już działa od lat, wszystkie inne oferty to fejki i/lub naciąganie.
    Chyba nie zawsze konieczna jest zgoda.
    Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że w ten sposób moja komórka była kontrolowana przez jedną osobę bez mojej zgody w latach 2008-2015.
    Była - bo ta osoba już nie żyje.
    W jakim sensie kontrolowana? Komórka z androidem może być kontrolowana poprzez konto Google zalogowane na komórce.
  • Najprostszy sposób lokalizacji to spytać "skąd dzwonisz?" :-D
  • edytowano December 2017
    Przemko napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    Staszek2 napisal(a):
    Taka usługa jest możliwa, jeśli właściciel drugiej, tej namierzanej komórki wyrazi na to zgodę. Takie coś już działa od lat, wszystkie inne oferty to fejki i/lub naciąganie.
    Chyba nie zawsze konieczna jest zgoda.
    Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że w ten sposób moja komórka była kontrolowana przez jedną osobę bez mojej zgody w latach 2008-2015.
    Była - bo ta osoba już nie żyje.
    W jakim sensie kontrolowana? Komórka z androidem może być kontrolowana poprzez konto Google zalogowane na komórce.

    Gdy wyjeżdżałam z domu, biorąc komórkę, zaraz miałam telefon z pytaniem - a innego źródła mojej lokalizacji ta osoba nie miała.
    Komórka starego typu, nie żaden smartfon. Na pewno nie miała androida, stara nokia.
  • Mi sie raz zdarzyło w połowie imprezy otwierać drzwi usłyszawszy dzwonek domofonu. Pierwsze pytanie do przybyłego :

    "Wiesiek! Skąd dzwonisz?!?"

    Udanego Zylwestera kuleżeñstwu życzę!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.