Skip to content

Jaki to był rok, ten 2017 ?

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Czy dla kogoś może taki ?



Komentarz

  • No u mnie aż tak dobry nie był, ale generalnie in plus. Alleluja i do przodu. Co do 2018 to nie ukrywam że mam pewne nadzieje i zamierzam je realizować!
  • edytowano December 2017
    Dla nas znakomity! Gnoje się pobrały. Najbliższa rodzina powiększyła się o jednego Trepka a bliska o jeszcze jednego. Do tego jeszcze jedno poczęcie (rozwiązanie w lutym). Nikt nie umarł. Nikt się nie rozwiódł. Nikt nie stracił pracy. Matula wciąż żyje i wciąż jest samodzielna.

    Jeśli to zasługa PiS, to niech rządzą wiecznie (-;

    Jedyny minus to że rebelkę zamkli (i tu akurat związek przyczynowo skutkowy z DZ jest prawdziwy).
  • dzis w gosci na ziemiach odzyskanych
    podmiejska parafia przy miescie powiatowem
    w 2017
    frekwencja na mszach 30%
    chrzty 1%, pogrzeby 1,5%, sluby 0,7%
  • A jak w liczbach Christoph to wygląda? Czyli jakby nie było "przyrost ujemny".
  • edytowano December 2017
    3700 mieszkancow
    Aktywność tylko kościelna
    Sporo ludzi wyjechało za praca, noale to nic nowego w Polszcze
  • edytowano December 2017
    Nie wiem czemu nie działa mi "kopiuj-wklej", a chciałam wkleić życzenia (z tt) od A. Macierewicza, który określił miniony rok jako dobry.
  • edytowano December 2017
    Kiepski- zapomniałem w lecie hasło do Excathedry i dopiero w grudniu udało się zalogować
  • edytowano January 2018
    U mnie w parafii w liczbach to było :
    - 6 chrztów więcej niż pogrzebów
    - 110 000 rozdanych komunii świętych
    - 21 ślubów
    wszytko wśród 16000 tys parafian.... słabo

    A prywatnie to skłamałbym gdybym powiedział że rok 2017 był zły. I materialnie i w swerze duchowej. Ogólnie na wznoszącej z okresami burzy i naporu, wzlotów i upadków. Życzyłbym sobie więcej dystansu i opanowania, często mam za krótki lont.....
  • Tylko w 2/3, bo właśnie sobie uświadomiłem, że w 2017 r. chyba w ogóle wódki nie piłem :D
  • U mię: parafia 1300 osób.
    Pogrzeby: 27
    Chrzty: 12
    Śluby: 3
    Proboszcz zdrowia życzył... bo parafia zanikinie.
  • edytowano January 2018
    U nas wczoraj wezwanie w modlitwie wiernych na bezczela: "Módlmy się żeby Papież Franciszek wspierał wartości rodzinne"
  • W "mojej" parafii liczba chrztów = liczba ślubów > 2 x liczba pogrzebów. Czyli do przodu :D
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    U nas wczoraj wezwanie w modlitwie wiernych na bezczela: "Módlmy się żeby Papież Franciszek wspierał wartości rodzinne"
    A jaki jest biskup miejsca? (Bez jego wiedzy to samowolka w modlitwach wiernych)(Ciekawym)
  • O parafii zamilczę. A prywatnie rok był trudny, ale chyba ważny i pouczający
  • Zimna wiosna > mało czereśni, niezbyt dużo truskawek. Czereśnie jadłam tylko raz i były niewyrośnięte, bez smaku.
  • U nas zawsze była samowolka. Bywało, że jako nastolatek- animator oazowy sam przygotowywałem wezwania na Mszę Św.
  • :D
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    Tylko w 2/3, bo właśnie sobie uświadomiłem, że w 2017 r. chyba w ogóle wódki nie piłem :D
    Rozum wrócili, a więc O.K.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Dyzio_znowu napisal(a):
    U nas wczoraj wezwanie w modlitwie wiernych na bezczela: "Módlmy się żeby Papież Franciszek wspierał wartości rodzinne"
    To chyba szło z szablonu, bo koleżanka w Poznaniu też zwróciła uwagę na takie wezwanie.
  • Niedługo będzie o "nawrócenie dla Papieża Franciszka"
  • raste napisal(a):
    Niedługo będzie o "nawrócenie dla Papieża Franciszka"
    wystarczy - o światło Ducha Świętego, zresztą on sam prosi o taką modlitwę
    ponadprzeciętnie mnie wkurza, do tego stopnia, że jestem nawet zła na Benedetto za ustąpienie, ale wtedy sięgam sobie do historii papiestwa i mi przechodzi
  • No i widać że słabo się modlimy.
  • Ja się o nawrócenie Papieża Franciszka modlił nie będę, ale o zrozumienie jego mętnych wywodów i owszem. Jeśli zaś bardziej zuchwale to o dar jasnego wywodu dla niego i niektórych biskupów.
  • W ogóle rok był niewyraźny. Ale ten zaczą£ się lepiej więc jest nadzieja.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.