Skip to content

Sonda: W którym serialu zobaczymy po raz pierwszy 'polskich terrorystów'?

edytowano March 2015 w Kultura
Skoro hollywoodzkie parchy przestały się już krygować, obawiam się, iż pytanie brzmi: nie CZY, tylko KIEDY dzielni amerykańscy chłopcy, dziewczęta i LGBTQ będą musieli stawić czoła podłym polskim knowaniom.

Zatem rzucam kilka propozycji i za jakiś czas obyśmy do tego wywłąta nie wrócili.

1) Homeland
2) Strike Back (w najnowszym sezonie nasrali już na Węgrów, więc teraz nasza kolej)
3) NCIS (wszystko jedno który, oczywiście ze wskazaniem na Los Angeles)
4) The Brave (macza w nim paluchy ta sama firma z Erecu, która wspiera 'Homeland')
5) SEAL Team
6) Six
7) Designated Survivor
8) Czarna lista
9) jakiś inny serial

Komentarz

  • A może w realu?

    Zamarzyłem się...
  • los napisal(a):
    A może w realu?

    Zamarzyłem się...
    Cośpan :(

    Na razie byli tylko u Hollandowej, lata temu w "Ekipie", ale to był Tenkraj, a nie sztetl Holyłódź.


  • W „24 godzinach” był turecki terrorysta o typowo tureckim nazwisku Bolek (może janczar jakiś?). Ale jak mówię, zaliczono go do bisurmanów.
    Za to wśród antyterrorystów pojawił się oficer Solarz. Nie wspominając o kvltowej scenie z Afryki, gdzie główny bohater prowadził ogień do złych ludzi kryjąc się za ciągnikiem marki Ursus, co potwierdza propolską wymowę dzieła.

    Hollandowa popełniła przed wieeeelu laty „Gorączkę”, na motywach „Dziejów jednego pocisku” Struga. Grał tam m.in. Linda, który po latach terroryzował również w „Prowokatorze”. Nuale seriale to nie byli, ofkos.

  • Niestety, teraz na repetę nie ma co liczyć. 'Homeland' to dzieło ekipy '24'.
  • W polskich serialach:
    Ekstradycja 2: narodowcy chcą wysadzić PKiN
    Ekipa: narodowcy atakują zachodnich artystów LGTB
    Glina 2: narodowcy gwałcą i mordują cyganów, przy okazji radna ChUJa (Chrześcijańskiej Unii Jedności, partia ta występowała też w Psach) ma romans z aktorem i syna pedała.
    Wataha 2: narodowcy robią złe rzeczy i mają wielkie wpływy w lokalnych strukturach
    Kruk: podobno też występują narodowcy ale jeszcze nie oglądałem


    Destignated Survivor przestałem oglądać w drugim sezonie jak każdy odcinek wyglądał według schematu:
    kryzys - próba rozwiązania kryzysu - kryzys nie rozstaje rozwiązany, najczęściej z powodu tego, że oponenci prezydenta to źli ludzie - prezydent samodzielnie rozwiązuje kryzys, stosując fortel lub robi marsową minę
  • Racja, zapomniałem o "Ekstradycji", tu 100% definicji terroru. "Glina" to jednak bardziej "mowa nienawiści" niż terror. "Kruk" z kolei to zamówienie gazowe na obsranie ściany wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem Podlasia. Jak najbardziej ponoć narodowcy są tam przedstawieni jako ludojady, ale nie wiem, czy wątki terrorystyczne per se tam są.

    Jednak nadal czekamy, by Polacy zastąpili Serbów i Ukraińców w serialach, które ogląda świat.
  • Jednak nie zastąpią. Silni jesteśmy jak muchy ale jednak ciągle silniejsi niż Serbowie i Ukraińcy. A cwelem jest ten najsłabszy.
  • edytowano May 2018
    A "Janosik"? ;)
  • Maria napisal(a):
    A "Janosik"? ;)
    to Słowacy z Górnych Węgier, choć Polak Węgier dwa bratanki
  • Perepeczko Słowakiem? Coś pan!
  • Sądząc po nazwisku Ukrainiec.
  • ferb napisal(a):
    Szwecja w awangardzie postempó:
    https://spidersweb.pl/rozrywka/2018/04/26/fantomen-nacjonalisci-komiks/
    Etam, ten tęczowy pedryl nie podskoczyłby Likwidatorowi.
  • edytowano May 2018
    A ja sie nie martwię, że nas atakują niesprawiedliwie bo to nas zahartuje. Nie chciałbym też abyśmy stali się "poważni" jak Rosjanie, Anglicy czy Żydzi z ich gówniana polityką...My mamy najlepszy na świecie soft power i nie powinniśmy marnować się, obszczekiwać się z jakimś plugastwem bo mamy lepsze ceele:



    Czy jest na sali ktoś zdolny do obiektywnej oceny (poza Krwawym Losem) kto naprawdę zamieniłby obecny modus operandi Polaków, naszych polityków na ten izraelski czy rosyjski? Czy ktoś by chciał zamienić się na mentalność?

    Polskość (nasz logos i etos) dzisiejsza to już wyjątkowy luksus a będzie jeszcze lepiej.

  • Polacy chyba nie mają być groźni i zorganizowani tylko obrzydliwi.
  • Najlepiej tacy jak tych dwóch karciarzy w Braciach Karamazow...
  • KazioToJa napisal(a):
    Polacy chyba nie mają być groźni i zorganizowani tylko obrzydliwi.
    Ha, słuszna racja. O to goniącym nas biega.
  • edytowano April 2019
    Blisko, coraz bliżej...

    https://m.niezalezna.pl/265951-skandal-adamczyk-w-amerykanskim-serialu-kreuje-obraz-polakow-ksenofobow-i-antysemitow

    BTW: "The Brave" i "Six" wyleciały z mojej oryginalnej listy, bo seriale skasowano. Za to dołączamy "Madame Secretary".
  • Niemiecki serial "8 dni" na HBO. Tyle zostaje Europie Zachodniej zanim uderzy meteoryt. Niemiecka rodzina ucieka przez Polskę do Rosji. Polacy:
    - Biorą więcej kasy za przemyt niż ustalono
    - Kradną obrączki
    - Bluzgają
    - Żyją w barłogu, są brudni
    - Gwałcą
    - Chcą zabić Niemców
  • Cymes.
  • Polacy:
    - Biorą więcej kasy za przemyt niż ustalono
    - Kradną obrączki
    - Bluzgają
    - Żyją w barłogu, są brudni
    - Gwałcą
    - Chcą zabić Niemców.

    I najgorsze:

    -Nie udaje im się.

  • Chyba nawet pomocną dłoń wyciąga do nich ich ofiara. I przyjmują.
  • Scenariusz: Peter Kocyla
    Reżyser: Stefan Ruzowitzky

    Kiedy przyjdzie czas na folksdojczów, tym razem chyba nie powinno być wahania.
  • kiedyś oni, albo ich rodzice wyrwali się z tego "syfu i folkloru", że zacytuję klasyka (Graś o Tusku).

    Tak swoją drogą ten film ośmiesza Niemców. Tylko jedna rodzina wpadła na pomysł go east? Tak nie jest, wciąż pamiętam enerdowców przechodzących wpław przez Odrę i obozujących na łąkach w po wolniejszej stronie świata. Widzę, że z narracji ten obraz jest wyparty, ale był. Tylko ludzie w depresji czekają w takiej sytuacji na swój los, reszta stara się przeżyć.
  • Peter Kocyla (* 29. Januar 1978 in Breslau) ist ein deutscher Autor.

    Ten Różowicki to zaś Austriak z Widnia i różnie może być
  • peterman napisal(a):
    Blisko, coraz bliżej...

    https://m.niezalezna.pl/265951-skandal-adamczyk-w-amerykanskim-serialu-kreuje-obraz-polakow-ksenofobow-i-antysemitow

    BTW: "The Brave" i "Six" wyleciały z mojej oryginalnej listy, bo seriale skasowano. Za to dołączamy "Madame Secretary".
    Oberstumbannfuhrer Lars Rainer robi za prezydenta Polski? Niebywałe.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.