Skip to content

Ekran mi się wygasza - co począć?

edytowano March 2015 w Poradnik
Mam nowego kompusia Intel Nuc. Wszystko gra, tylko po 3,4 minutach ekran sam się wygasza a po 2 sekundach znów mam obraz. Jeszcze trochę i dostanę padaczki od tego migotania.
Jak toto naprawić?
Ratujcie, kto żyw!

Komentarz

  • Ale w trakcie używania się wygasza, czy jak jest bezczynny?
  • W trakcie używania; pisania, oglądania filmu, czytania...
  • Jeśli faktycznie nowy, to chyba reklamować.
  • prawdopodobnie trzeba będzie się rzeczywiście wybrać do serwisu - z opisu wydaje mi się, że problem jest sprzętowy. Być może nie kontaktuje coś między monitorem a resztą, albo coś jest nie tak z kartą graficzną. Ewentualnie jeśli to chodzi na Windowsie, to proponuję wyłączyć wszystkie opcje oszczędzania energii, a potem wszystkie preinstalowane przez producenta programy - być może coś się poprawi.
  • Opcje oszczędzania energii - to może być dobry trop. Dzięki. Jutro to wypróbuję.
  • A moze kabel od ekranu słabo styka? Ja mam stary komputer i czasem ekran mi siada. Poprawiam wtedy kabel i dziala.
  • Ja bym zaczął od sprawdzenia ustawień - nowe komputry mają często domyślnie bardzo restrykcyjne ustawienia. W praktyce trzeba zrobić tak:
    Najechać na pustą część pulpitu i kliknąć prawy klawisz myszy
    W pojawiającym sie okienku kliknąć "ustawienia"
    Znaleźć opcje "zasilanie i uspienie" albo "zasilanie i wygaszanie" i sprawdzić jakie są ustawienia (w laptopie miałem domyślnie wygaszanie po 15 sekundach bezczynności)
  • A jest podłączony do zasilania czy jedzie z baterii?
  • edytowano May 2018
    do zasilania

    tylko myszkę mam z baterii

    Ustawiłam, żeby się wygaszał po 1 godzinie - zobaczę jak zadziała.

    Edit; nie zadziałało, dalej się wygasza. Pozostaje to, co mi doradził Krzysztof (nasz ex tech-admin) - wepnę do nowego kompa stary monitor i zobaczę czy będzie migał. Jeśli nie - nowy monitor pojedzie do wymiany.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.