Skip to content

wolne niedziele od handlu - statystyki

edytowano March 2015 w Forum ogólne
nowy watek, bo ciekawie...

Analiza użytkowników smartfonów robiących zakupy w niedziele

Tylko o 5 % wzrósł handel (zakupy) online! (w te dni)

Tej jednej rzeczy byłem ciekaw. A to oznacza, że nie spadnie sklepom (ogólem) obrotów, jak wrzeszczeli (niektórzy).
ponad 40% z 511 221 użytkowników smartfonów objętych analizą skorzystało ze spacerów lub wybrało się na place zabaw z dziećmi.
pół miliona zbadanych to chyba dość spora grupa badanych.
Z 14 mln osób w bazie, wyodrębniliśmy 511 221, które w ciągu ostatniego roku przynajmniej jedną niedzielę w miesiącu spędzały w obiektach handlowych, zarówno w dużych galeriach handlowych, ale też np. w sklepach należących do sieci Tesco czy Kaufland.
image

Komentarz

  • od małej żonki dodam niesamowity, ogromny komfort odpoczynku od pracy, bo zwykle (czy w niedziele, czy w tygodniu, czy na urlopie) ZAWSZE przesziedzi na służbowym telefonie kilka rozmów.
    A tak wie: dziś NIECZYNNY telefon.

    Stawiam, że wyborcy "nie oddadzą" niehandlowych niedziel, nawet jeśli następny sejm będzie targowiczany.
  • Pracownicy łódzkiej Manufaktury mówią, że po niehandlowej niedzieli lub państwowym święcie, następnego dnia walą tłumy, w ilościach zupełnie nieuzasadnionych dniem tygodnia. Wyborcy to przeważająca liczbowo masa klientów i drobna grupa pracujących w weekend. Więc nie wiadomo jak będzie, bo utyskiwania daje się usłyszeć bez większego trudu.
  • randolph napisal(a):
    ... Wyborcy to przeważająca liczbowo masa klientów i drobna grupa pracujących w weekend.....
    Ale ja uważam, że to "masa klientów", ci niepracujący w niedziele, zyskali.
    Przykład mojej żony był tak przy okazji.

    randolph napisal(a):
    ... następnego dnia walą tłumy, w ilościach zupełnie nieuzasadnionych dniem tygodnia.....
    "na oko" może tak, ciekawe jak w rzeczywistych liczbach (wejścia na bramkach oraz stusunek wejścia/paragony) - ale to tajemnice handlowe.

  • Niereprezentatywna proba jednego losowego kasjera twierdzi, ze wolalaby jeszcze wolne w sobote.
  • Ja mam złe zdanie o ludzkiej naturze - mam nieco doświadczenia życiowego, czytuję Pismo i znam siebie. To jednak nie znaczy że jestem skrajnym pesymistą i oczekuję wyłącznie piekła na ziemi - mam nieco doświadczenia życiowego, czytuję Pismo i znam siebie.
    Jaki to ma związek z polityką i sondażami oraz zakazem handlu w niedzielę? Ano taki że ludzie jednak myślą i miewają zdrowe odruchy. A więc potrafią z grubsza rozpoznać korzyści i straty własne i cudze z handlu w niedzielę oraz z niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół oraz w parafii zamiast w centrum handlowym. No i potrafią to wyważyć. Po drugie ludzie mają zdolność myślenia złożonego i oceny oraz podejmowania decyzji w sytuacjach złożonych. Nie dokonują wyborów wyłącznie na podstawie jednego kryterium i to sytuacyjnie tylko w danym momencie i do danej konkretnej sytuacji. Potrafią podjąć wysiłek oceny serii sytuacji oraz wielu sytuacji na raz w odniesieniu do swojego interesu w dłuższym okresie. Gdyby tak nie było codziennie by ginęło na drogach i ulicach kilka tysięcy ludzi bo by przebiegali ulicę na czerwonym świetle oraz w miejscach najbliższych ich punktom docelowym bo akurat zachciało im się przejść do sklepu albo zdążyć na przystanek. Prawda że jest pewna, na szczęście mała, część populacji która czasem tak postępuje. Na szczęście nie jest to powszechna reguła.Większość myśli i jest ostrożna i nie głosuje na partie które chcą zlikwidować kodeks drogowy mimo że ten stwarza pewne utrudnienia w życiu.Podobnie będzie z handlem w niedzielę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.