Skip to content

Francja-Anglia

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Jakiś żabojad właśnie w radiu powiedział że większość Francuzów uważa Belgie za twór angielski i że tak naprawdę to mecz z Anglią. Ktoś coś?

Komentarz

  • Bunt katolickiej części Zjednoczonych Prowincji przeciw kalwińskiej "tolerancji" religijnej. Gdzie tu Anglia?
  • Toteż jestem zdziwiony i zastanawiam się o co chodzi? Czy to francuska fobia? Może francuzi mają kompleks Anglików i tak interpretują historię?
    Sprawa jest ciekawa bo Francuzik z początku przynudzał ale dziennikarz naciskał. Powiedział jeszcze że wszyscy czekają na finał z Anglią.
  • raste napisal(a):
    Toteż jestem zdziwiony i zastanawiam się o co chodzi? Czy to francuska fobia? Może francuzi mają kompleks Anglików i tak interpretują historię?
    Sprawa jest ciekawa bo Francuzik z początku przynudzał ale dziennikarz naciskał. Powiedział jeszcze że wszyscy czekają na finał z Anglią.
    Mały finał ;)
  • raste napisal(a):
    Toteż jestem zdziwiony i zastanawiam się o co chodzi? Czy to francuska fobia? Może francuzi mają kompleks Anglików i tak interpretują historię?
    Sprawa jest ciekawa bo Francuzik z początku przynudzał ale dziennikarz naciskał. Powiedział jeszcze że wszyscy czekają na finał z Anglią.
    hm ... równie prawdopodobny jest Belgia - Chorwacja , a nawet prawdopodobniejszy, sądząc z zadufania yednych i drugich ... Bo tak to yest, że mecze wygrywa sie po 90 minutach, a nie przed ...
  • Wikipedyja:

    Dopiero jednak w roku 1830 Belgia stała się niezależnym państwem. Niepodległość zdobyła w wyniku powstania przeciwko dominacji holenderskiej (rewolucja belgijska)[6]. Na konferencji w Londynie w 1839 ustalono granice i neutralność Belgii[7]. 3 sierpnia 1914, na początku I wojny światowej, Niemcy zaatakowały neutralną Belgię, co spowodowało przystąpienie Wielkiej Brytanii do wojny przeciw Niemcom.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Belgia#Belgia
  • Widzę, że taysze francuscy mieli dla Belgii lepszy plan niż niepodległość:

    image
  • A gdzie Eupen i Malmedy? Mój DG?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    3 sierpnia 1914, na początku I wojny światowej, Niemcy zaatakowały neutralną Belgię, co spowodowało przystąpienie Wielkiej Brytanii do wojny przeciw Niemcom.
    Miało to skutki bardzo istotne z naszego punktu widzenia.
  • edytowano July 2018
    Ano. Gdyby Angole odpuscili Belgię w sierpniu 1914, czyli gdyby Żabojadzi stali sami przeciw Helmutom to obecnie w Warszawie urzędowym byłby niemiecki.
  • Mnie bardziej idzie o to, że dzięki angolskim wojskom Belgowie odgrzebali stare receptury piw górnej fermentacji.
  • Wielorakie skutki szaleju Williego
  • los napisal(a):
    Mnie bardziej idzie o to, że dzięki angolskim wojskom Belgowie odgrzebali stare receptury piw górnej fermentacji.
    Czwarteczek?
  • A przyszły tydzień?
  • edytowano July 2018
    Przyszły tydzień ma pewną złożoność, której na ten moment nie ogarniam.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Widzę, że taysze francuscy mieli dla Belgii lepszy plan niż niepodległość:

    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Normalnie francuski imperializm.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.