Skip to content

Chwała Ukrainie !

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Takimi słowami, po zwycięstwie nad Rosją, wywołał skandal na mundialu chorwacki obrońca Domagoja Vida (który przez 5 lat grał na Ukrainie). FIFA walczy z polityką na stadionach.

A cały obecny mundial to wielki spektakl polityczny, zorganizowany i kupiony od FIFA (za potężne łapówy) przez Putina. Mundial jest wielkim sukcesem, impreza spełniła wszystkie oczekiwania. Nawet Polacy wracający z mistrzostw są zachwyceni Rosją, a właściwie Rosjanami. Gościnni, mili, bezpośredni, spokojni ludzie, do rany przyłóż W państwie porządek i stabilność, bez żadnych przegięć. Milicja wyrozumiała, wszystko takie ludzkie ...

No. A więc Ukrainy już nie ma. Putin zrobił dwa posunięcia, odczekał i wyłagodził. Przygotował świat na następne dwa posunięcia. Świat pokrzyczy, ale ostatecznie klepnie. Kiedy, grudzień, a może maj 2019 ? Jak daleko ? Sam Donbas, czy protektorat w Kijowie ustanowi ?

Komentarz

  • Taki twardy ten Kalifat Moskiewski?

  • A po co jem Kijowo? Krym jest, Donbas będzie, a rezunów poszczuje się jak zwykle na Lachów i gra gitara.

    Oczywiście to tylko teoria. Naprawdę wydarzyć może się wszystko, nawet z użyciem panów z losowej fotki.

  • Wczoraj wiozłem autostopem dwie młode Rosjanki ( 20pare lat) z Moskwy jadące do Belgradu. Jak to Rosjanki - od razu pytania co sadzę o Rosji, co mówią u nas w telewizji o nich, czy Polacy lubią Rosjan, jak oceniamy Władymira Putina. Ja jak zwykle dyplomatycznie ale kiedy doszedłem do Putina i stwierdziłem, ze niewątpliwie w porównaniu z Jelcynem nieco uporządkował ekonomię. Zanim doszedłem do negatywów zostałem zasypany stwierdzeniami , ze nie , własnie Jelcyn maładiec (były za młode żeby go pamiętać), Putin to samo zło, ma znacznie mniejsze poparcie, w Rosji drożyzna, W Polsce charaszo- tanio. No to ja mówię skoro tak myślicie to widocznie tak jest.
    Nie bacząc na dwuznaczność sytuacji zaproponowałem im wikt i nocleg u siebie bo akurat żona i synowie na wakacjach ale może na szczęście spieszyły się do Krakowa.
  • ... a szkoda. "Nocne Rozmowy o Putinie" mogłyby być ciekawe! :))
  • Ponad podziałami. Mogłoby się cos pięknego urodzić.
  • raste napisal(a):
    Ponad podziałami. Mogłoby się cos pięknego urodzić.
    Wlasnie sie rodzi

    https://www.paih.gov.pl/20180712/rynek_budowlany_w_rosji
  • romeck napisal(a):
    ... a szkoda. "Nocne Rozmowy o Putinie" mogłyby być ciekawe! :))
    Bo ja wiem ?... A gdybym musiał bronic honoru Polaków?
    Z pewnych obowiązków narodowych nie wymiksujesz się...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.