Skip to content

Buczenie w Filharmonii Narodowej po odczytaniu listu Kaczyńskiego

loslos
edytowano March 2015 w Kultura
https://fakty.interia.pl/polska/news-buczenie-w-filharmonii-narodowej-po-odczytaniu-listu-kaczyns,nId,2631769

Zdarzenie dosyć symboliczne. Być może są ludzie, którzy do filharmonii chodzą posłuchać muzyki, ale stanowią oni pomijalną statystycznie mniejszość, do filharmonii chodzi się, by zademonstrować swą kulturalność. Nie ma przecież nic nudniejszego niż słuchanie z nabożeństwem klasycznej muzyki.

Owi "kulturalni" ludzie uznają, że istotnym elementem kulturalności jest zademonstrowanie maksymalnego buractwa na hasło "Kaczyński" lub "PiS."

Znałem delikatną i powiewną miłośniczkę francuskiej poezji i barokowej muzyki, niemal mdlała na bzidkie zwroty typu "cholera" lub " do diabła." Wspomnienie PiSu i Kaczyńskiego (otoczenie bardzo uważało, by zbliżonych tematów nie poruszać) uruchamiało w niej mister Hyde'a, który wymachiwał rękami i miotał przekleństwa, od których płonęły uszy menelom.

Komentarz

  • Sprytnie Gliński to rozegrał, muszę przyznać. Przynajmniej listu ci kulturalni inaczej spokojnie wysłuchali.
  • czasem cos sie Glinskuemu uda ;)
  • edytowano September 2018
    Myślę że można tym kulturalnym inaczej zadać jeszcze boleśniejszy cios. Należy zacząć dawać darmowe bilety i organizować przy okazji koncertów w filharmoniach i przedstawień w teatrach, szczególnie operowych, wydarzenia towarzyszące dla rodzin wielodzietnych i edukować kulturalnie beneficjentów 500+ oraz emerytów. Pozostanie elicie jeździć do Opery Wiedeńskiej, Berlińskiej albo do Tieatra Bolszoj w Moskwie. Ja wiem że tak robiła komuna. Nie wszystko jednak robiła źle.
  • No tego to już by nie zdzierżyli ;)

    "Do Bydgoszczy będę jeździł a tu nie będę kupował!"
  • Bydgoszcza
  • Smutna norma. Wystarczy sobie poczytać komentarze w blogu Doroty Szwarcman: niby kulturalni ludzie, a gdy tylko rozmowa zboczy na temat Kaczyńskiego, wychodzi tzw. trzoda.
  • Inna rzecz ciekawa

    Tak Glinski złożył homagium.
    Moze to nawet jego pomysł i ręka
  • edytowano September 2018
    Nie kulturalni, tylko - (c) Bobkowski - opoliturowani, nie wiadomo co pod spodem. Może płyta wiórowa, może dykta.
  • randolph napisal(a):
    Nie kulturalni, tylko - (c) Bobkowski - opoliturowani, nie wiadomo co pod spodem. Może płyta wiórowa, może dykta.
    W żyłach dykta z pewnością.
  • Rafał napisal(a):
    Myślę że można tym kulturalnym inaczej zadać jeszcze boleśniejszy cios. Należy zacząć dawać darmowe bilety i organizować przy okazji koncertów w filharmoniach i przedstawień w teatrach, szczególnie operowych, wydarzenia towarzyszące dla rodzin wielodzietnych i edukować kulturalnie beneficjentów 500+ oraz emerytów. Pozostanie elicie jeździć do Opery Wiedeńskiej, Berlińskiej albo do Tieatra Bolszoj w Moskwie. Ja wiem że tak robiła komuna. Nie wszystko jednak robiła źle.
    :))))
  • Być może są ludzie, którzy do filharmonii chodzą posłuchać muzyki, ale stanowią oni pomijalną statystycznie mniejszość, do filharmonii chodzi się, by zademonstrować swą kulturalność.
    ______________

    Zwracam jednak uwagę, że impreza pt. uroczyste zakończenie jakiegoś konkursu itp. generuje nadreprezentację osób demonstrujących vs. słuchaczy. Począwszy od specyficznej dystrybucji biletów.
  • A ja raz byłem w Fisharmonii i dojszłem do wniosku, że to technologia przestarzała, wynikająca z tego, że w XIX w. nie mieli magnetofonów.
  • Filharmonia fajne miejsce. Denerwują mnie tylko te owacje zawsze. Ja bym trochę poklaskał i do domu, albo na przerwę kawową a potem muzycy znowu do instrumentów.
  • edytowano September 2018
    Mam niezapomniane wspomnienie z filharmonii wroclawskiej... Raz podczas koncertu gdzies w srodku utworu miała odezwać sie harfa. I gdzes w srodku utworu podczas gdy koledzy piłowali zażarcie smyczkami rozne instrumenty, przez boczne drzwiczki weszła pani harfistka, usiadla przy owej harfie, brzdąknęła pare razy, po czym wstała i tymi samymi drzwiczkami wyszła.
  • loslos
    edytowano September 2018
    Nawet gruziński film na ten temat był. Tyle, że to bębny były a nie harfa. Całkiem dobry



    Od czwartej minuty.
  • oni po prostu pamietaja o czyms, o czym premier Kaczynski juz dawno zapomnial: z pewnymi osobami kulturalny czlowiek sie nie zadaje…

    na pewne rzeczy kasy sie nie daje (np. na film Kler czy inna Ide...)
    jak ktos siebie nie szanuje to itd...
  • o pszepraszam Kler ok
  • no, ta reklama, w przeciwienstwie do produktu artystycznego jest elegancka.
  • czy firma p. Piotra Klera nie powinna wystąpić z powództwem o straty do tych od filmu?
    http://fundacjakler.pl/historia-zalozyciela/
    image
    poza tym zbudował kosciół w Afryce czarnej i wspiera misjonarzy
  • edytowano September 2018
    Śmiechy po wypowiedzi POTUSa w UNO
    czyli Trump swą wypoweidzią, że nikomu jeszcze nie udało sie tyle osiągnąć co jemu, wywołał tzw śmiech na sali
    https://www.tagesanzeiger.ch/ausland/amerika/trump-spricht-vor-der-uno/story/17327352

    ludzie niewdzięczni są
  • Niech sie śmiejo, byle później płakali.
  • Ciekawe1, ilu mężyków stanu w rok rozwiązało problem Korei Północnej.
  • Znamienne jest kamienne milczenie przez resztę przemówienia. Jak i również bardzo oszczędne komentarze po.
  • christoph napisal(a):
    Śmiechy po wypowiedzi POTUSa w UNO
    czyli Trump swą wypoweidzią, że nikomu jeszcze nie udało sie tyle osiągnąć co jemu, wywołał tzw śmiech na sali
    https://www.tagesanzeiger.ch/ausland/amerika/trump-spricht-vor-der-uno/story/17327352

    ludzie niewdzięczni są
    zwłaszcza hitlerowcy ;-(
  • w wolnym kraju jeszcze nie nagrywają takich zachowań,
    gdyby to byli tylko NIemcy, ty byłby tylko pusty śmiech, tu było ich więcej
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.