Skip to content

Poniedziałek Schroedingera

Czy ktoś jest w stanie mi wyjaśnić, jaka myśl stoi za ogłaszaniem święta państwowego na dwa i pół tygodnia naprzód? Nawet jak się w końcu wycofają, to i tak już narobili koszmarnego zamieszania.

Komentarz

  • edytowano October 2018
    Pewnie prezes coś pod nosem bąknął, a kamaryla na wyprzódki wzięła się do realizacji. Zawsze to bezpieczniej próbować zgadywać myśli Satrapy, niż samemu coś wymyślać.

    Jest też taki kretyński przepis istniejący od ponad półtorej dekady, który nakazuje dawać pracującym dodatkowy dzień wolny jeśli święto państwowe wypada w niedzielę, co chyba ma miejsce obecnie i prawdopodobnie jest w związku z tromtadracją o 12.11.2018
  • O ile pamiętam, przepis dotyczy sobót. Niedziele przepadają. Gdyby dotyczył też niedziel, ta ustawa nie byłaby potrzebna.
  • A jakie to święto uświęcili, gdyż za tydzień Święto Zmarłych, a za dwa i pół Tysiąclecie Niepodległości?
  • Stulecie niepodległości.
    https://dziennikzachodni.pl/wolny-poniedzialek-12-listopada-2018-sejm-przeglosowal-dzien-wolny-za-11-listopada/ar/13613060

    Trzy lata rządzą i zorientowali się, że jest stulecie i święto wypada w niedzielę na trzy tygodnie przed świętem?
  • E, po wyborach to się już nie liczy.
  • Pierdykam, sam serwis internatowy Sejmasa nie nadąża za wyczynami panów osłów i pań osłanek! Stan procedury jest na 22.10, a czytam że coś nocą zdążyli przyklepać.

    Zgłosili 22.10, zaznaczając, że do sklepu można chodzić: http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/ADBE2DBA8281E58BC125832E0060E106/$File/2931.pdf

    23.10 ktoś się połapał i dopisał art. 3a, że można też chodzić do lekarza i do apteki! http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/07B9704DDB41E56FC125832F0073ED7C/$File/2931-002.pdf

    Ja duphawdy nie wiem, czego oni oczekują poza zbiorowym ludowym popukaniem się w głowę.
  • randolph napisal(a):
    Jest też taki kretyński przepis istniejący od ponad półtorej dekady, który nakazuje dawać pracującym dodatkowy dzień wolny jeśli święto państwowe wypada w niedzielę, co chyba ma miejsce obecnie i prawdopodobnie jest w związku z tromtadracją o 12.11.2018
    A nie nie, właśnie w sobotę! I o to cały ambaras.
  • Senat uchwalił poprawki i ustawa wraca do sejmu. Albo prezydent to podpisze 9 listopada, albo święta nie będzie z powodu nie zdążenia z legislacją.
    Czy ktoś im może zabrać sznurówki, bo się poprzewracają?
  • podpiszą 13 i bedzie do wybrania z datą wsteczną
    suszną linję ma nasza władza

    jakie są wyjątki ? Handel, szpitale, stacje bęzynowe,
    w szkole publicznej chcieli zrobic dyżury dla przechowania dzieci, ale im wyjaśniłem, że to swięto państwowe i szkoły publiczne są z definicji zamknięte
  • Szpitale?
    Chyba przychodnie, szpitale są zawsze czynne.
  • pisoskie #alejaja na stulecie!

    czyli wolne dla... budzetówki urzędniczej! (przy okazji dla uczniów i nauczycieli)
  • Określenie DEBILE nie oddaje mojego zdania na temat realizacji tego pomysłu.
    Ot przyczynek, że w PiS ludzi mających pojęcie o biznesie albo nie ma albo się ich nie słucha/boją się coś powiedzieć.
  • loslos
    edytowano October 2018
    Podejrzewam, że w PiSie wszyscy boją się cokolwiek powiedzieć. Jak coś powiesz, to może cie Prezes usłyszeć a przyciągnięcie uwagi Prezesa jeszcze niedawno mogło mieć dwa skutki ale od pewnego czasu tylko jeden.
  • A jaki był ten drugi?
  • Pan Mateusz. No i teraz jest tylko jeden skutek bo Pan Mateusz jest jeden.
  • danie nadziei na zmianę gatunku i zostanie delfinem
  • Problemem poniedziałku Schroedingera jest to, że Państwo powinno organizować życie Narodu. A nie je dezorganizować.
  • Exspectans napisal(a):
    A jaki był ten drugi?
    Awans. Jeden to tak dobrze gadał, że preziem został.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.