Skip to content

Zna ktoś tego księdza ?

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Film i temat filmu przypadkowy, chodzi mi tylko o rozpoznanie człowieka:



Bo chodzi o to, że poszedłem któregoś dnia na wieczorną mszę niedzielną do mojego kościoła parafialnego (duży, w centrum), myśląc, że to będzie typowe nabożeństwo, a trafiłem na nabity kościół jak w Wielkim Tygodniu i właśnie tego księdza z Poznania. Ludzie specjalnie dla niego przyszli. Póki co bez komentarzy z mojej strony, ktoś zna, słuchał ?

Komentarz

  • pierwszy widzę i słyszę

    i nie rozuniem tłumów u takich mówców, bo wytrzymałem 6 minut. z trudem.
  • od kilku dni programowo podejrzewam charyzmatykow.
    moje "gusta" przesunely sie zdecydowanie w strone proboszczow z brzuszkami, ktorzy pogroza mi palcem a na koledzie mlaskac beda nad moim ciastem.
    oni jakos nad wyraz rzadko okazuja sie innymi niz chcieli sie pokazac.

    Niech bedzie pochwalony!
  • romeck napisal(a):
    pierwszy widzę i słyszę

    i nie rozuniem tłumów u takich mówców, bo wytrzymałem 6 minut. z trudem.
    Jesteś lepszy ode mnie.
    Średnio trawię święte glosy.

    To juz wolę langustę
  • Langusta kumpluje się z M. Zielińskim i ostatnio go nawet bronił.
  • Bardzo dobre kazanie. Same konkrety o pokucie, w prostych słowach ksiądz wyjaśnia, ocb. Mój proboszcz ma podobną metodę konkretnego wyjaśniania.
    Dzięki, Jorge!
  • Ludzie chcą słuchać konkretnych rad, co robić, żeby nie trafić do piekła.
    I potrzebują tego, żeby księża nie upiększali rzeczywistości, tylko przypominali o Bożej sprawiedliwości - i że pokuta i całkowite nawrócenie, tzn. odwrócenie się od grzechu ze wstrętem i wynagrodzenie za popełnione grzechy to konieczność, żeby uniknąć kary Bożej. Żadna zagadka.

    Kto nie dosłuchał do końca - ksiądz wyjaśnia potrzebę wynagradzania Matce Bożej 5 grzechów przeciwko Niej. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.