Skip to content

Tomasz Sakiewicz Adamem Michnikiem Dobrej Zmiany?

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Uwiąd postkomuny był zapoczątkowany uwiądem intelektualnym środowiska wzmiankowanego, praktykami nie płacenia za wykonana pracę, sekciarskich kłótni i nepotyzmu.
Obecne zachowania redaktora Sakiewicza zaczynają niebezpiecznie przypominać te mechanizmy.
Dodatkowo podczas piwa dokonałem krytycznej analizy obecnych 100 stron czasopisma tygodniowego dochodząc do wniosku, że niegdysiejsze 16 stron.
Do doprowadziło do dyskusji czy Fronda-LUX pełni rolę medium formacyjnego, bo bez takiego medium czeka nas degeneracja i uwiąd.
Aby nie było podobne zarzuty (miałkości i bylejakości) można postawić Karnowskim oraz ,w mojej ocenie w mniejszym stopniu, Lisickiemu.
To bardzo smutna konstatacja, jałowiejemy płynąc z prądem cywilizacji, która tekst niosący myśl zastąpiła obrazkiem niosącym emocje.
Otagowano:

Komentarz

  • A w Nowym Państwie też nie ma nic ciekawego?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A w Nowym Państwie też nie ma nic ciekawego?
    Noo że tak napiszę, niszowo ;)

  • loslos
    edytowano January 2019
    Za Edwarda Gierka publicystyka marksowska też dołowała.

    Aborcza nigdy nie była całkiem nudna, bo nigdy nie wpadła w kult jednostki, jakby Gueremeque został premierem, kto wie. Teraz z nimi chyba najgorzej, bo oszaleli z nienawiści.

    Dziś najciekawsze rzeczy są do przeczytania na dwuforum.
  • los napisal(a):
    Dziś najciekawsze rzeczy są do przeczytania na dwuforum.
    Złudzenie optyczne.

    A co do Gazowni, to najlepiej podsumował ją mój śp. Ojciec: W każdym numerze jest tekst p-ko Kościołowi i p-ko Polsce.
  • Ja nie twierdzę, że Aborcza jest szlachetna i patriotyczna, twierdzę tylko, że dotąd była mniej nudna niż Trybuna Ludu w latach 70-tych lub GuPol obecnie. Teraz już nie jest, nienawiść odebrała im resztki rozumu.

    Obecnie do czytania chyba nic się nie nadaje, choć jeszcze kilka lat temu nienajgorsza była Krytyka Polityczna.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    Dziś najciekawsze rzeczy są do przeczytania na dwuforum.
    Złudzenie optyczne.
    To co w zamian?
    Karłowicz et comsortes, Niedziela (bo po zaoraniu Gościa ostało się jeszcze Idziemy), coś z Radia Maryja?
    i tu mnie siem obcje skończyły...

  • Karlowitz nadętością przebił Ceziego. To nie byle jaki osiąg.
  • los napisal(a):
    Ja nie twierdzę, że Aborcza jest szlachetna i patriotyczna, twierdzę tylko, że dotąd była mniej nudna niż Trybuna Ludu w latach 70-tych lub GuPol obecnie.
    Po zeznaniach byłe cinkciarza z Żyrardowa będącego przez pewien czas premierem oraz pani Rapaczyński inaczej to oceniałem.
    Później 'polskie nagrania' p. Kosska to tylko utwierdziły.
    Czyli w GazWyb praktycznie wszystko ma jakiś podtekst. Obawiam się że obecnie w taki sekciarski obraz świata uwikłał się redaktor Sakiewicz.
  • a Kurier Wnet?

    Yam przez pewien czas nie czytał nic y też spostrzegłem, że Sieci yest nudnawe, a do Dorzeczy może być... y trochę szkoda, że nie mayą Wildsteina...

    A w "Gościu niedzielnym" co się popsuło oprócz redaktora?
  • edytowano January 2019
    Kurier Wnet zasadniczo w porządku, ale bieżączki mają na lekarstwo, w zamian felietony wolontariuszy poruszających ciekawe ale egzotyczne tematy ... przez co nie sposób żyć wyłącznie na diecie Skowrońskiego.

    Ogólnie ciężkie czasy nastały dla uzależnionych od druku. Bieżączka - gdziekolwiek nie sięgnąć - składa się w połowie z gwałtów, wypadków, pożarów, nalotów policji, samobójstw, tragedii, trupów, i jakichkolwiek innych sensacji, Kiedyś to były dwie szpalty, jeśli w ogóle. Nie wiem dla kogo toto ale skoro media ową papkę nieustannie mielą, to znaczy że jest konsument, w dodatku dominujący. Horrible.
  • Kurier wnet ok. Mają też dobry format, ostatnia taka Gazeta w Polszcze.
  • Problem jest taki, że tygodniki nie mają racji bytu w świecie, w którym dzienniki ze swoją bieżączką stają się nieaktualne po porannym przeglądzie pracy w radiu i telewizji. Natomiast miejsce na poważne analizy i meta zagadnienia jest w miesięcznikach i kwartalnikach. Osobiście polecam miesięcznik "Szturm".
  • Waski napisal(a):
    Problem jest taki, że tygodniki nie mają racji bytu w świecie, w którym dzienniki ze swoją bieżączką stają się nieaktualne po porannym przeglądzie pracy w radiu i telewizji. Natomiast miejsce na poważne analizy i meta zagadnienia jest w miesięcznikach i kwartalnikach. Osobiście polecam miesięcznik "Szturm".
    Trafna uwaga, a przede wszystkim - racji bytu w świecie internetu nie ma słowo drukowane. Nawet jeśli jakiś tygodnik ma swoją stronę nomen omen w sieci.
  • los napisal(a):Dziś najciekawsze rzeczy są do przeczytania na dwuforum.
    a njusy z Twittera
  • romeck napisal(a):
    los napisal(a):Dziś najciekawsze rzeczy są do przeczytania na dwuforum.
    a njusy z Twittera
    Czytając ostatniego GaPola mam wrażenie obcowania z tekturą intelektualną, zadaje sobie po co to kupować i czytać?

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    romeck napisal(a):
    los napisal(a):Dziś najciekawsze rzeczy są do przeczytania na dwuforum.
    a njusy z Twittera
    Czytając ostatniego GaPola mam wrażenie obcowania z tekturą intelektualną, zadaje sobie po co to kupować i czytać?



    Dla sprawy, wyłącznie. Szemobawiam.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    romeck napisal(a):
    los napisal(a):Dziś najciekawsze rzeczy są do przeczytania na dwuforum.
    a njusy z Twittera
    Czytając ostatniego GaPola mam wrażenie obcowania z tekturą intelektualną, zadaje sobie po co to kupować i czytać?



    Nie kupować, nie czytać. Na samą myśl o Sakiewiczu mnie skręca :/
  • Polecam WPIS - tyle, że to miesięcznik
  • edytowano June 2019
    erka napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    romeck napisal(a):
    los napisal(a):Dziś najciekawsze rzeczy są do przeczytania na dwuforum.
    a njusy z Twittera
    Czytając ostatniego GaPola mam wrażenie obcowania z tekturą intelektualną, zadaje sobie po co to kupować i czytać?

    Nie kupować, nie czytać. Na samą myśl o Sakiewiczu mnie skręca :/

    Byłem wielkim krytykiem GP i jej klubów, w okresie kiedy tutaj Eden pokazywał jak wielkie znaczenie odegrały w zdobyciu władzy. Jakby ktoś zapomniał o co tu chodzi i co jest ważne. Ale tupanie nóżką, że GP i Sakiewicz be, bo tak, irytuje mnie chyba jeszcze bardziej.
  • A ma ktoś kontakt z Edenem?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.