Skip to content

Spotkania z parkinsonem

edytowano January 2019 w Forum ogólne
Znajomy prowadzi Fundację Parkinsona i ostatnio zaczął nagrywać videobloga z praktycznymi wskazówkami dla chorych na tę chorobę oraz ich opiekunów. Serdecznie polecam.
Kanał Youtube - Spotkania z Parkinsonem

Komentarz

  • Obejrzałem, polecam tym którzy mają w rodzinie osoby chore na Parkinsona. Szkoda że kiedyś takich poradników nie było. Moja mama chorowała. Ciężka, wymagająca od chorego i całej rodziny przypadłość. Choruje nie tylko pacjent ale wespół z nim jego najbliżsi.
  • Od kilku tygodni na kanale prezentowane są zestawy domowych ćwiczeń rehabilitacyjnych dla chorych.

    Serdecznie polecam.
  • Bardzo zacny wątek. Przyda mi się - koleżanka, kumpelka ze szkolnej ławy w LO niestety zapadła. Serce mi się ściska, jak widzę jej trzęsącą się główkę.
  • Koleżanka koniecznie powinna obejrzeć te materiały. Jest tam mnóstwo porad, bardzo praktycznych, które potrafią poprawić jakość życia w chorobie.
  • W zależności od stopnia zaawansowania choroby, a im większy tym bardziej zaleca się elektryczną stymulacje głębokich struktór mózgu.
    https://www.mp.pl/pacjent/neurologia/choroby/159336,gleboka-stymulacja-mozgu-w-chorobie-parkinsona

    Kiedyś rzadkość w Polsce obecnie coraz powszechniej stosowane zabiegi. Wiem że na pewno w Sosnowcu w WSS 5 są robione.
    Nie znam szczegółów ale zapewne neurochirurg przybliży sprawę.
  • edytowano January 2020
    Tak, tu więcej o DBS. Niestety nie jest tak różowo z tą metodą, głównie systemowo...
  • Powiem szczerze że dla mnie wydźwięk tego filmiku jest zgoła pozytywny (w odniesieniu do stymulacji).
    Jednym słowem farmakoterapia+rehabilitacja i ewentualnie stymulacja.
  • Chodzi o kwalifikację do zabiegu, a potem i tzw. serwis.
  • Rozumiem.
    Tego typu obostrzenia zapewne dotyczą wielu innych chorób i ich metod leczenia.
    Piszę z perspektywy dziecka który był bezsilny wobec postępującego zniedołężnienia swojej mamy.
    Tak jak pisałem w pierwszym swoim poście w tym wątku, żal że tak późno wiele rzeczy wiem na temat choroby.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.