Skip to content

Lista GWina

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Cyt. Na liście "wydawnictw naukowych" ministra Gowina znalazła się skrajnie lewacka Krytyka Polityczna. Natomiast nie znalazło się żadne z wydawnictw prawicowych (których jest kilkadziesiąt).

Oprócz tego na liście znalazło się wydawnictwo Instytutu Spraw Publicznych, czyli podmiotu finansowanego przez Platformę Obywatelską.

Nosz...
Otagowano:

Komentarz

  • No no no, to jestem zaskoczony :D
  • No i pozamiatinane.
  • Chyba pora zacząć listę różnic między PiS (cokolwiek to jeszcze znaczy, ale pod takim szyldem przecież wystartują) a PO, żeby mieć jakieś argumenty przed jesiennymi wyborami.
  • PiS nikogo nie zamordował i tego nie zapowiadał.

    To chyba kompletna lista.
  • los napisal(a):
    No no no, to jestem zaskoczony :D
    :D
  • los napisal(a):
    PiS nikogo nie zamordował i tego nie zapowiadał.

    To chyba kompletna lista.
    Jo.
    A moja deklaracja otwierająca watek https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/10537/czy-zaglosuje-na-pis-w-wyborach-do-sejmu/p1 powoli przestaje być aktualna.
  • Ale czy chodzi o listę dostępną tutaj?
    Jeżeli tak, to wątkotwórcza wiadomość jest nieprawdziwa.
    Wprawdzie na pozycji 483 znajduje się "Wydawnictwo Krytyki Politycznej", ale na tej samej liście mamy też:
    313 Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu
    483 Wydawnictwo Teologii Politycznej
    488 Wydawnictwo WAM
    No i oczywiście uczelniane:
    6 Akademia Ignatianum w Krakowie
    87 Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
    242 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie
    285 Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu

  • No to jednak w stylu Gowina: Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.
  • edytowano January 2019
    Rafał napisal(a):
    No to jednak w stylu Gowina: Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.
    Nie żebym Gowina bronił, ale jeżeli dane wydawnictwo zapewnia recenzje naukową prac i jakieś inne względy formalne, to nie ma podstaw, żeby nie umieścić go ba liście wydawnictw naukowych.
    Inna sprawa to "wycenianie w punktach"
  • Sławuś Sierakowski się załapał, ale Coryllusa nihuhu.

    Dwóch Lesb co prawda nie ma, ale marna to pociecha.
  • peterman napisal(a):
    Sławuś Sierakowski się załapał, ale Coryllusa nihuhu.

    Dwóch Lesb co prawda nie ma, ale marna to pociecha.
    Warto może na początek wyjaśnić sobie czym właściwie jest ta lista. Nazywa się to "Komunikat Ministra NaukiI i Szkolnictwa Wyższego z dnia 18 stycznia 2019 r. w sprawie wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe"
    A co to oznacza w praktyce? Ano to, że opublikowane przez te wydawnictwa monografie - po spełnieniu warunku recenzji naukowej - będą przy ocenie autora odpowiednio "punktowane". A teraz popatrzmy na wydawnictwo "Kliniki Języka": Coryllusa - 14 pozycji z czego 11 samego Coryllusa w stopkach żadnych informacji o recenzji wydawniczej. No po prostu nie ma jak uznać tego za spełniające kryteria.
    W "reformie" Gowina jest tyle dziur i bzdur, że przyczepianie się akurat do tej listy jest najmniej sensowne.

    I jeszcze gwoli usupełnienia
    446 Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec
    447 Wydawnictwo Bernardinum
    448 Wydawnictwo Biały Kruk
  • Trochę żartowałę, ale trochę bardziej nie, niestety. Każda uznaniowość, zwłaszcza w wykonaniu tych ludzi, jest groźna.

    Cała owa reforma to zaiste jedna wielka dziura.
  • allium napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Sławuś Sierakowski się załapał, ale Coryllusa nihuhu.

    Dwóch Lesb co prawda nie ma, ale marna to pociecha.
    Warto może na początek wyjaśnić sobie czym właściwie jest ta lista. Nazywa się to "Komunikat Ministra NaukiI i Szkolnictwa Wyższego z dnia 18 stycznia 2019 r. w sprawie wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe"
    A co to oznacza w praktyce? Ano to, że opublikowane przez te wydawnictwa monografie - po spełnieniu warunku recenzji naukowej - będą przy ocenie autora odpowiednio "punktowane". A teraz popatrzmy na wydawnictwo "Kliniki Języka": Coryllusa - 14 pozycji z czego 11 samego Coryllusa w stopkach żadnych informacji o recenzji wydawniczej. No po prostu nie ma jak uznać tego za spełniające kryteria.
    W "reformie" Gowina jest tyle dziur i bzdur, że przyczepianie się akurat do tej listy jest najmniej sensowne.

    I jeszcze gwoli usupełnienia
    446 Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec
    447 Wydawnictwo Bernardinum
    448 Wydawnictwo Biały Kruk
    Koleżanka burzy świetnie zapowiadający się wątek
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    (...)
    Koleżanka burzy świetnie zapowiadający się wątek
    Ja tam wprawdzie jakimś super konserwatystą nie jestem, jednakowoż cenię sobie integralność mojej płci fizycznej, ppsychicznej, kulturowej itd. Dlatego wolałbym żeby kolega mnie jej nie zmianiała ;)
  • :D

    Był kiedyś przed wiekami, w Srebrnym Wieku FF, forumkowicz płci męskiej o nicku Kosmiczna Krówka.
    Napisał kiedyś jakiś piękny uduchowiony tekst i ktoś skomentował: "Jakie to wzruszające! Od razu widać, że pisała to niewiasta."
  • allium napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    (...)
    Koleżanka burzy świetnie zapowiadający się wątek
    Ja tam wprawdzie jakimś super konserwatystą nie jestem, jednakowoż cenię sobie integralność mojej płci fizycznej, ppsychicznej, kulturowej itd. Dlatego wolałbym żeby kolega mnie jej nie zmianiała ;)
    image
  • Proszę sie delektować albo wprost przeciwnie.
    https://t.co/IC21CUVvqa?amp=1
  • Delektuję się. Mój Instytut jest :-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.