Skip to content

Jan Olszewski RIP

2

Komentarz

  • edytowano February 2019
    +++

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • +++
    R. I. P.
  • Patrzę na tę smętną grupkę idącą w kondukcie i serce mnie boli. Jutro ktoś poza mną wybiera się na pogrzeb złożyć hołd jednemu z największych Polaków powojennej Polski?
  • a mnie się ten cichy przemarsz podoba
  • To sobie porównaj tłumy na pogrzebie Adamowicza z obecną grupką. I co ma "cichość" do tego?!
  • Stałem 2 godziny w kolejce do księgi kondolencyjnej i nie zdążyłem już na Mszę do św. Aleksandra. Do księgi wpisać się zdążyłem dzięki temu, że przedłużono czas wyłożenia.
  • Na pogrzebie na pewno będą tłumy.
  • Jan Olszewski nawet umierając zrobił Polsce wielką przysługę tak jak całym życiem. Może to zabrzmieć cynicznie, ale nie taki jest mój zamiar. Odchodzi w momencie kiedy Polska naprawdę potrzebuje współczesnego cywilnego bohatera, prawdziwego bohatera bez skazy. Porównanie jego postaci z innymi lansowanymi żywymi i nieżywymi przywraca proporcje, ustawia właściwy porządek, hierarchię zasług oraz format postaci.
  • edytowano February 2019
    Mania napisal(a):
    Na pogrzebie na pewno będą tłumy.
    Obyś miała rację.
    Jadę do katedry.
  • Moglli dac auto z inną rejestracją
  • Maria napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Na pogrzebie na pewno będą tłumy.
    Obyś miała rację.
    Jadę do katedry.
    Wiesz, gdzie były tłumy?
    W CH Arkadia.
    Zostawiłam tam samochód, więc mogę zaświadczyć.
    I to by było na tyle.
  • Emerytura śp. Jana Olszewskiego po zakończeniu pracy wynosiła 1088zł. (via Marcin Kędryna)
  • Dzwoniła kuleżanka, która stała pod Katedrą w czasie mszy, potem widziała kondukt, który zmierzał pod pomnik Powstańców i kogo widziała w tym pochodzie? Zandberga! Szedł niedaleko za oficjelami z rządu, z plecaczkiem na plecach i w czapeczce. Aż zadzwoniła, żeby się tym zdziwkiem podzielić.

    @Yanusson; czy to możliwe, żeby ex premier miał taką emeryturę?
  • Nie przynosi to chwały tzw. naszym. Byli kilka lat u władzy i rządzili emeryturami specjalnymi.
  • W Polsce nie ma urzędników w służbie jak w Niemczech. Taka mała emerytura jest możliwa. Był samodzielnym adwokatem. Quasi przedsiębiorcą, prywaciarzem
  • Przeciez JatKacz rzecze ze do polityki sie nie idzie dla pieniedzy. Idzie sie dla nedzy. No sa wyjatki jak na przyklad Instytut Lecha Kaczynskiego ale to dopiero plan. PiS to folwark JarKacza a on ma kompletnie porabane we lbie pod tym wzgledem. W sprawach finansowych jest najwyrazniej nonszalanckim abnegatem i nie widzi niczego niestosownego w kumoterstwie oraz bezdusznosci wobec obcych.
  • Eh narzekacie.
    To właśnie twintower miał być formą zabezpieczenia finansowego polskiego instytutu Adenauera
  • edytowano February 2019
    christoph napisal(a):
    Eh narzekacie.
    To właśnie twintower miał być formą zabezpieczenia finansowego polskiego instytutu Adenauera
    Instytutu brata przemianowanego jak rozumiem z fundacji prasowej Solidarności. Może coś przekręciłem. Lech Kaczyński był wybitnym politykiem ale nie przysłaniającym Solidarności. Czy był formatu Piłsudskiego ocenią przyszłe pokolenia.
    To raz. Dwa to idiotyczna i niekonsekwentna oraz zwyczajnie niesprawiedliwa polityka wynagrodzeń w administracji, SSP i polityce pogłębiana przez PIS plus szokująca polityka kadrowa wodza plus karygodne wyczyny Ziobry.
  • Spokojnie, sprawę tej emerytury prostowano na tweeterze.
    Ten tysiak był przydzielony śp. premierowi Olszewskiemu w chwili, gdy ten przechodził na emeryturę. Czyli w bodajże 1995. Do 2016 urósł do ponad 5 tysiaków, a potem była emerytura specjalna bodajże 8 tysiaków.
    Wiadomo, że zważywszy na format postaci i pełnioną funkcję, delikatnie mówiąc nie są to kokosy, ale też nie jest to stawka głodowa.
  • edytowano February 2019
    yanusson napisal(a):
    Emerytura śp. Jana Olszewskiego po zakończeniu pracy wynosiła 1088zł. (via Marcin Kędryna)
    od razu go poprawili:

    miał 8.000 zł (podwyżka z 2015 przez PBSz)

    te 1088 to z dnia jego przejścia na emertyturę (wtedy min. płaca wynosiła ok. 300 zł)
    więc rtoche fejknjus...


    ===
    los napisal(a):
    Nie przynosi to chwały tzw. naszym. Byli kilka lat u władzy i rządzili emeryturami specjalnymi.
    patrz wyżej: PBSz

    ===
    edit2
    @krzychol66 wyżej post

    ===
    ogólnie Kędryna trochę zamącił wodę, niepotrzebnie...

    ====

    edit3
    oczywiście powinna wynosić już od dawna te z osiem,
    ale to była raczej kara niż emerytura...
  • 4 r.ś.
    +
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.