Skip to content

Nowy, lepszy strajk ma uderzyć w 500+

Czytam ja w prasie, że źli ludzie chcą zrobić zabastowkę i... nie wypłacać ludności okolicznej podstawowej zdobyczy robotniczej ostatnich lat, a mianowicie 500+

No, pomyślałem sobie, kruwom przestało wystarczać strzelanie sobie w stopę czy tam kolano i pragną w przeddzień wyborów do Wujni strzelić sobie prosto w oblicze. To nawet miło.

Po phawdzie, to ja wogle nie wiem, po co są jacyś ludzie do tego "wypłacania". Elektromobilna Jadzia z kolegami mogą przecie w try miga zrobić skrypt, który zassie dane z PESEL (kto ma ile dzieci) i skarbówki (kto ma jaki nr konta) i uroczyście zapuszczać go raz na miesiąc.

Na moje głowe, to taki skrypt będzie tańszy niż sprawdzanie, kto złożył wniosek o pincet+, a komu się nie chciało.

Na czas pisania skryptu robiłbym zaś szopki w rodzaju: Paczajcie, złe kruwy nie chcą, żebyście mieli na majówkę albo nawet i na stanie na wydmach w Jastarni! Jico, ji w nagrodę zagłosiujecie na nich?

Komentarz

  • Elektromobilna Jadzia z kolegami mogą przecie w try miga zrobić skrypt, który zassie dane z PESEL (kto ma ile dzieci) i skarbówki (kto ma jaki nr konta) i uroczyście zapuszczać go raz na miesiąc.
    Trochę ryzykowne, żeby ta ekipa się brała za taka automatyzację, bo zamiast przelać 500, jeszcze zabiorą 500, bo im się coś omsknie.
  • ePIT zrobili sprawnie.
  • A to nie było jeszcze przed Jadzią zaczęte?
  • Ojtam ojtam, grunt to nie pomylić plusa z minusem i jakoś to będzie.
  • Exspectans napisal(a):
    A to nie było jeszcze przed Jadzią zaczęte?
    To raczej zrobiła Teresa. Wszystko co na świecie zrobione, robią introwertycy a nie krzykacze. Jak krowa ryczy, to nie daje mleka.
  • Z doświadczenia szeregowego powiem, iż pracownicy tzw. skarbówki sami są zaskoczeni sprawnością działania ePITa. Wniosek: szysko się da.
  • Wszelkie MOPSy powinny zostać zburzone a ich pracownicy znaleźć lepszą pracę.
  • No więc własnie o to chodzi żeby urzędnicy w pocie czoła pracowali, narzekali na swój los i padali na twarz ze zmęczenia przed mości wójtem czy innym burmistrzem. No i o to aby petenci tłumnie stali na korytarzach urzędów, klęli na urzędników i więzi antyelitarne zawiązywali. Elektromobilność i sprawność nadmierna tylko to popsuje.

    Co do introwertyków to jako ekstrawertyk wypraszam sobie. Mam niejakie sukcesy zawodowe i życiowe osiągnięte jak najbardziej technikami ekstrawertycznymi w tym krzykiem jak potrzeba. I są to też sukcesy realne wymagające pomyślunku. Oczywiście miałem też porażki. Moje doświadczenie życiowe mówi że można osiągać te same cele bardzo różniącymi się metodami i technikami. I to doświadczenie mówi mi też, ze należy postępować zgodnie ze swoją naturą, a nie wbrew niej. Tylko wniosek mam inny niż los, bo on twierdzi że ludzie postępują zgodnie ze swoja naturą a nie interesem. To zbyt uproszczony czy też powierzchowny wniosek. Cała sztuka bowiem w tym aby w zgodzie ze swoją naturą realizować swoje interesy.
  • Morfeusz napisal(a):
    Wszelkie MOPSy powinny zostać zburzone a ich pracownicy znaleźć lepszą pracę.
    Myślałem, że 500+ jest po to żeby było mniej klientów pomocy społecznej, jest na odwrót, a i zatrudnienie w Gopsach poszło przy 500+ w górę
  • też tymi MOPSami-bankami byłem zaskoczony, bo syn1 (przez chwilę krótką, bo ma 19 wiosnę za tydzień) miał przez holenderski bank 500plus. Ale jaśnie poseł z Piekar mi wyjaśnił, że bank dostał tylko pełnomoctnictwo ode mnie, by ze MOPSem interesa układać.

  • Przerosty zatrudnienia w mopsach to zdaje się głównie w celu sprawniejszych kradzieży dzieci na mocy ustawy, ew. szybszego opędzania donosów do niebieskiej karty.
  • Niebieska karta już lagodniejsza
  • Ale dzieci zabierają za piwko u rodziców.
  • za niedotrzymanie przymusu szkolnego też
    dzieci zabiera sąd i decyduje czy do rodziny zastępczej czy do domu dziecka
  • ALe zanim swąd się za to zabierze, to przychodzi pracownik socjalny.
  • christoph napisal(a):
    Niebieska karta już lagodniejsza
    To jest pudrowanie g..wna, niestety.
    Jedno z większych zaniechań dobrozmianowców jak dotąd.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.