Skip to content

Ból mistyczny

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Czy zetknęliście się z problemem bólu fizycznego i cierpienia występującego np. tylko podczas Mszy Św., modlitwy albo po spowiedzi czy nasilającego się w stanie łaski uświęcającej?
Otagowano:

Komentarz

  • Osobiście nie doświadczyłem. W każdym razie nie kojarzę.
  • Czysto fizyczny nie, ale fizyczno- psychiczno- mentalny. Kiedy się zmagam z jakimś bardzo poważnym, długotrwałym problemem, szczególnie dotyczącym moich najbliższych i omodlonym wiele razy, poświęconym Panu Jezusowi i mimo to nie widzę efektów, po dłuższym czasie problem "powszednieje" na tyle, że nie myśli się o nim 24/7. Podczas Mszy Świętej, Komunii Świętej, modlitwy i ogólnie zwracania się do Pana Boga- myśli o problemie powracały i w tych momentach w dołku ściskało, do tego stopnia aż mi, za przeproszeniem, rzygać się chciało. Kilka razy tak źle się poczułem, że nie byłem pewny czy iść do Komunii.
    Ale chyba nie o to Koledze chodziło.
    Nie słyszałem o świętych, którzy odczuwali ból o którym Kolega pisze wyłączając oczywiście stygmaty.

    👣

    🐾
    🐾

  • Nie.
  • Też nie. Chyba Koledze nie chodziło o tak zwany ból istnienia? Na to Eucharystia jest najlepszym lekarstwem oczywiście przeżyta w miarę należycie i oczywiście w stanie łaski.
  • Nie.
  • raczej przeciwnie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.