Skip to content

Diabelska alternatywa Grzesia albo d'Hondt pogromca

loslos
edytowano May 2019 w Forum ogólne
Stan na dzień dzisiejszy - PiS ma niewielką przewagę nad PO i koalicjantami, przy dobrej kampanii wyborczej i odrobinie szczęścia Grześ ma szansę wygrać. Zadaje sobie pewnie pytanie: razem czy osobno?

Jeśli pójdą osobno, koalicjanci PO mogą po prostu do parlamentu nie wejść. Ale nawet jeśli SLD i PSL uciułają po te 6% (Nowoczesna już należy do historii), będą musieli wysoko wygrać, by mieć więcej mandatów, d'Hondt nie wierzy łzom.

Lepsza zabawa będzie jednak, jak pójdą razem, bo ordynacja premiuje wewnętrzną rywalizację, przykład Jakiego i Łukacijewskiej dowodnie to pokazuje. PiS nie będzie musiał nic robić, sami się pozabijają.

Idź lepiej Grzesiu spać.


«1

Komentarz

  • edytowano May 2019
  • Jest jeszcze ciekawiej, bo teraz PiS ma kij do okładania prętów klatki.
    Jak pokazały te wybory cztery litery niosą klęskę, chodzi o litery LGBT oczywiście, więc obecnie PiS może co jakiś czas zręcznie trącać strunę, a Grzegorz będzie miał do wyboru albo ścigać się Biedroniem w robieniu pedalstwu dobrze albo odpuścić, ale wtedy Biedroń będzie miał używanie ;)
    Po ostatnich wyborach Grzegorz wie, że choć komuchów jest zbyt mało aby samodzielnie się liczyć, to jednak są na tyle zdyscyplinowani, aby wpuszczeni na listy zrobili niewspółmierny wynik.
    PSL idzie na razie drogą Konwentu św. Katarzyny.
    Grzegorz ma więcej dylematów ...
  • loslos
    edytowano May 2019
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Jak pokazały te wybory cztery litery niosą klęskę, chodzi o litery LGBT oczywiście, więc obecnie PiS może co jakiś czas zręcznie trącać strunę, a Grzegorz będzie miał do wyboru albo ścigać się Biedroniem w robieniu pedalstwu dobrze albo odpuścić, ale wtedy Biedroń będzie miał używanie
    Biedroń to pół biedy, taka np. Senyszyn będzie mieć używanie a ona będzie na grzesiowych listach i za jej popisy obrywać będzie Grzesio. Nawet nie od wyborców ale od starszych panów w kolorowych sukienkach a ci dotąd stanowili bardzo ważny element pokomunistycznego establiszmentu, bez poparcia epidiaskopu PO wygrywać byłoby znacznie trudniej. A teraz jest sytuacja typu wszystkie ręce na pokład.

    Dlatego film Sekielskich był taki ważny - by uprawnić antyklerykalizm.
  • Nie wiem, czy Grzesio ma ochotę na SLD na listach...
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    https://twitter.com/300polityka/status/1134369243766689792

    Dobrze jej Sławek przygadał!
    Wogle, OCB w tej zdań wymianie?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    https://twitter.com/300polityka/status/1134369243766689792

    Dobrze jej Sławek przygadał!
    Wogle, OCB w tej zdań wymianie?
    Ustosunkowany partyjny nieudacznik dyscyplinuje doły partyjne, które po odniesieniu sukcesu okazały się harde.

  • edytowano May 2019
    Ło, widzę, że ta pani wejszła do EP, i to z Rzeszowszczyzny! Do tego z ostatniego miejsca baba wejszła, bijąc jedynkę i dwójkę, srogo! I ten błazen ma do niej daremne żale, że jest najpopularniejsza we własnej gminie? Duphawdy, myślałem, że to naturalny efekt bycia miejscowym.

    Przy czym też słodkie, że wejszła mając 40 tys. głosiów, a Poręba - 276 tys., Rzońca - 64 tys.

    BTW, czy ktoś wie, jak się mandaty POKO rozdzielają na partie-założycielki? Bo, w sensie, wiem, skąd są Miller, Kosiniak czy Kamysz, ale większa połowa nazwisk to dla mnie anonimy, a arcymciekaw, jaki wynik tej bratobójczej walki w ostatniej rundzie wyszedł.
  • Ech, Rzeszowszczyzna... 65% na PiS... Może by się tam przeprowadzić?

    U mnie na dzielniaku aż się boję spojrzeć...

    KONFEDERACJA 68 4,26%
    WIOSNA 188 11,79%
    POKO 944 59,18%
    PiS 282 17,68%
    Lewica 27 1,69%
    Kukiz 47 2,95%
    Gwiazdowski 39 2,45%
    W sumie głosiów 1595

    Zabawnie rozbijają się głosy na POKO:
    Cimoszko+Hubner 562 35,24%
    Halicki+Boni 180 11,29%
    Myszka 130 8,15%

    Tagwięc, tak... Wśród moich sąsiadów, miłych emerytów PZPR ma 2x tyle głosiów co PiS.
  • Nuale zielono jest. Dosłownie a pewnie i alegorycznie.
  • W Lizweeku znalazłem dane:

    Placforma: 11 osłów
    Pezel: 3 osłów
    Ezelde: 3 osłów
    Bezpartyjni: 5 osłów

    W poprzednim EP Placforma miała osłów w liczbie 18, a więc spadek pogłowia o 7 sztuk to wg Excela bez kozery 40% spadek.

    Hue hue hue.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    W Lizweeku znalazłem dane:

    Placforma: 11 osłów
    Pezel: 3 osłów
    Ezelde: 3 osłów
    Bezpartyjni: 5 osłów

    W poprzednim EP Placforma miała osłów w liczbie 18, a więc spadek pogłowia o 7 sztuk to wg Excela bez kozery 40% spadek.

    Hue hue hue.
    Dlatego taki szał miłości do tfurców Koalicji Europejskiej w PO panuje (bo PiS wygrał bezwzględną ilością mandatów, a ojroposłów mniej, więc i konfitur mniej).

  • Ło, w Olsztynie PiS wziął 2 z 3 mandatów, ale to chyba dlatego że Białystok należy do Olsztyna.

    We Wrocławiu: 3/5
    W Poznaniu 2/5, ale Placforma też 2/5
    W Ziemi Lubuskiej 2/2
    Na Warszawszczyźnie 2/3
    W Łodzi 2/3

    Szczecina nie widzę, też należy do Ziemi Lubuskiej?

    To są bardzo optymistyczne wyniki, gdyż jedynie w Gdańsku KE wzięła więcej mandatów niż PiS, choć z tego jeden bezpartyjny, więc żadne mecyje.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Przy czym też słodkie, że wejszła mając 40 tys. głosiów, a Poręba - 276 tys., Rzońca - 64 tys.
    Ale ponieważ wygrała w 3 gminach, a Poręba w 157 więc TVN ogłosił, że Poręba przegrał w swoim mateczniku!
    Podziwiamy i zazdraszamy, bo to już okolice pozyskanych wyborców na każdy przejechany kilometr kampanii.

  • Dyzio_znowu napisal(a):
    https://twitter.com/300polityka/status/1134369243766689792

    Dobrze jej Sławek przygadał!
    :))
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    https://twitter.com/300polityka/status/1134369243766689792

    Dobrze jej Sławek przygadał!
    Wogle, OCB w tej zdań wymianie?
    ChNiNK że podsycają waśnie we wrogim obozie ;-)
  • Jeśli wynik byłby dobry ale nie na tyle żeby starczyło na większość konstytucyjną to i tak zgłaszałbym co chwila sensowne projekty zmian w Ustawie Zasadniczej. Zamęczyłbym Opozycje, która nawet gdyby bohatersko wszystkie reformy blokowała przez całą kadencję to w następnych wyborach zostałaby zmieciona przez wyborców.
  • Trzeba ich doprowadzić do fazy apatii. Znakomicie się trzymają, inni by tę fazę osiągnęli już dawno, oni jako organizmy pierwotne są bardzo żywotni. Tego akurat im zazdroszczę, my jednak mamy pewną skłonność do dekadencji.
  • edytowano June 2019
    Halicki już zdjęcie ze szczeniakem do sieci wrzucal. Infantylizm spowodowany kacem.

    Trzeba upowszechnic ten stan.
  • ???
  • Jak Michnikojdy zaliczają wtope to zawsze przerzucają zainteresowanie na misie polarne, koty na dachu i piekno Machu Pichu. No I na dekolt jakiejs pindy.
  • Trzeba by obserwować różne portale typu wp.pl, Polsat tv bo w sumie teraz jest dobry czas żeby jakaś niewidzialna ręka skorygowała ich antypisowski przekaz.
    Oczywiście prawdopodobnie się mylę ale tak mi się przymyślało.
  • Na miejscu niewidzialnej ręki odpuściłbym PO, oni wyczerpali swe możliwości, i skoncentrował się na korumpowaniu obecnej władzy. Nie piszę PiS, bo PiSu już nie ma.
  • No ta akcja chyba się zaczęła jakiś czas temu. Tak gdzieś w okolicach osławionej rekonstrukcji, czyli znacznie przed nią. Inna rzecz czy ta akcja się powiedzie. Trzeba coraz bardziej się koncentrować na tym aby się nie powiodła.
  • Polsat od dawna jest "pośrodku"; do kawki i internetów, Polsat w tle najbardziej się nadaje, dwóch pozostałych stacji "informacyjnych" (co do zasady) nie da się znieść.
  • No ta wizyta Dudy w USA dużo powie.
    Dla mnie jest pewne, że jeszcze nigdy tak wiele nie zależało od wyborów u nas.
    Na pewno będzie walka o Polskę w samych Stanach co też widać. Nie mówiąc o reszcie świata.
  • los napisal(a):
    Na miejscu niewidzialnej ręki odpuściłbym PO, oni wyczerpali swe możliwości, i skoncentrował się na korumpowaniu obecnej władzy. Nie piszę PiS, bo PiSu już nie ma.
    Nie wiem czy PiSu nie ma ale wiem , że jest partia , która pobiła rekord poparcia ze wszystkich wyborów dotychczasowych
  • Może bardziej o ekipę PiS do PE chodzi?
  • loslos
    edytowano June 2019
    Dyzio_znowu napisal(a):
    los napisal(a):
    Na miejscu niewidzialnej ręki odpuściłbym PO, oni wyczerpali swe możliwości, i skoncentrował się na korumpowaniu obecnej władzy. Nie piszę PiS, bo PiSu już nie ma.
    Nie wiem czy PiSu nie ma ale wiem , że jest partia , która pobiła rekord poparcia ze wszystkich wyborów dotychczasowych
    Poparcie to tylko zewnętrzny przejaw, tak jak wycięta z papieru sylwetka nie jest człowiekiem, tak samo wynik wyborczy nie jest partią.

    Partia to wielkie przedsiębiorstwo i podobnie jak każde wielkie przedsiębiorstwo skomplikowana struktura ludzkich relacji. Ważnym elementem tożsamości partii jest jej mechanizm awansu. Jaki jest mechanizm awansu w PiSie? Najlepiej być banksterem i przyjacielem Jana Krzysztofa Bieleckiego, obracać należy się w kręgach PiSowi jawnie wrogich, wtedy jest otwarta droga na szczyt. A za bycie lojalnym wobec prezesa i partii (a jak jeszcze coś się poświęci) to człowieka mogą spotkać tylko nieszczęścia. Nie ma PiSu.
  • Skład list wyborczych na jesień może być bardzo pouczający.
  • A wcześniej skład Rady Ministrów.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.