Skip to content

Dla Haneczek i Anuś

edytowano March 2015 w Forum ogólne
To ważny dzień, bo moja najlepsza i najpiękniejsza na świecie Mamusia była Haneczką (Anna Celestyna) i o tej rannej porze szłam na łąki zrywać dla Niej dzikie kwiaty i stawiałam je w wazonie przy łóżku, bo wstawała o 8-smej. Obejmowałyśmy się, całowały i ściskały, przy udziale yorka Pucka, który spał z Mamą i dzień zaczynał się wesoło. Tata wychodził z łazienki i wymykał się do kwiaciarni po róże.
Śniadanko było lepsze niż zwykle, bo jedliśmy smakołyki przygotowane dla wieczornych gości. Gości było zawsze dużo: sąsiedzi i przyjaciele z W-wy, sąsiednich wsi, rodzina, wesoły ksiądz z ploteczkami z Kurii (był dobrze poinformowany bo przyjaźnił się z kanclerzem Królem i ks. Wasilewskim oraz ks. Edwardem Żmijewskim - tym, który popędził esbeków z Białostockiego prosektorium i osobiście eskortował ciało świętego ks. Jerzego do Warszawy. Zawsze było hucznie, ciekawie i wesoło, bo Tato od lat powtarzał, ze to już ostatnie podrygi zdychającej komuny.
Dziś zaniosę te polne kwiaty na Mamusi grób i pomodlę się za Jej duszę.
A wszystkim naszym Annom i Haniom z życzeniami szczęścia i zdrowia przysyłam również polne kwiaty.
Opieki Bożej na każdy dzień! +++

image

Komentarz

  • edytowano July 2019
    + wszystkiego najlepszego
  • + za dwie Anie - moją siostrę i córkę
    + za bratową Grażynę (też dzisiejszą solenizantkę)
    + za wszystkie Anulki i Grażynki
  • + za moją Chrzestną, samotnie mieszkającą w Krakowie
  • Wszystkiego najlepszego!
  • Sto lat!
  • hugses & kisses
    i +++
  • I oczywiście za wszystkie Anie z forumka.

    +++
  • i oczywiście
    image
  • Najlepszego!!!
    Wszystkim forumowym Annom i Hannom,
    mojej wnuczce Hani, dzielnie maszerującej obecnie po Tatrach :x
    a mojej śp. Mamie +++
  • edytowano July 2019
    Dziękuję wszystkim i wszystkiego najlepszego!
    Maniu, bukiet jest przepiękny.
    :*

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Dziękuję. :)
  • + w intencji Solenizantek
  • Dziękuję za piękny wątek, życzenia.
    I dopiszę się - dla mnie ten dzień jest zawsze opromieniony wspomnieniem mojej śp. prababki Anny, nazywanej powszechnie w bliższej i dalszej okolicy "świętą Anusią". Za życia zawsze pamiętała o biednych, potrzebujących, nikt nie odszedł od drzwi jej domostwa bez wsparcia i nakarmienia. Toteż na jej pogrzeb przyszły tlumy żebraków, kalek, bezdomnych - zwanych dziadami proszalnymi. Zeszło ich wtedy - zgodnie z przekazem rodzinnym - ponad 4 tysiące. Prababka zmarła w opinii świętości - i zawsze tego dnia czuję w sposób szczególny jej błogosławieństwo. Wieczny odpoczynek...
  • Chwałcia wszystkim Aniom!
    Mojej też. :o)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.