Skip to content

Nowenna Pompejańska przed wyborami parlamentarnymi

edytowano August 2019 w ŻRFF - modlitewnik
Przed wyborami do PE tysiące ludzi odmawiały Nowennę Pompejańską. Wierzę, że miało to wpływ na wynik wyborów. Za tydzień zaczyna się Nowenna w intencji wyborów parlamentarnych. Wklejam link dla tych, którzy chcieliby się włączyć lub chociaż czasem pomodlić się w tym czasie za Ojczyznę.
https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2019/08/11/nowenna-pompejanska-przed-wyborami-parlamentarnymi/
«13456

Komentarz

  • Właśnie o tym myślałam. Wchodzę w to i będę namawiać znajomych.
  • Ja też. :)
  • edytowano August 2019
    Przeczytałam link. Oni tam odmawiają jak chcą, nawet jedną część, trudno to nazwać Nowenną Pompejańską.
    Ja będę odmawiać jak w Pompejach - 3 części codziennie: radosne, bolesne i chwalebne. Od 19 VIII.

    Edit; zrezygnowałam tam z zapisu, bo email u nich szwankuje.
    Może zrobimy własną, forumkową grupę do odmawiania NP?
    W duchowej łączności z nimi?
  • Ja jedną tajemnicę
    +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Mania napisal(a):
    Przeczytałam link. Oni tam odmawiają jak chcą, nawet jedną część, trudno to nazwać Nowenną Pompejańską.
    Ja będę odmawiać jak w Pompejach - 3 części codziennie: radosne, bolesne i chwalebne. Od 19 VIII.

    Edit; zrezygnowałam tam z zapisu, bo email u nich szwankuje.
    Może zrobimy własną, forumkową grupę do odmawiania NP?
    W duchowej łączności z nimi?
    Odmawiają chyba na takiej samej zasadzie, jak my tutaj Różaniec? Tworzą grupy. Zapisałam się w komentarzach, bez problemu.
  • edytowano August 2019
    Uważam że, Cyrylica ma rację.
    Poza tym uważam że, jeśli nawet jest w błędnym błędzie, to i tak każda modlitwa jest wartością dodaną.
    Jeśli zbierzemy się tu w modlitwie różańcowej (na wzór Żywego Różańca) w intencji wyborów parlamentarnych w naszej Ojczyźnie i modlić będziemy się aż do ogłoszenia wyników wyborów, to Królowa Polski z pewnością zaniesie naszą modlitwę przed Boży Tron.

    Proponuję jeszcze inaczej. Tak, jak to jest praktykowane w kościołach, że kto chce, odmówi przynajmniej jedno "Zdrowaś Mario...".
    W sumie uskładać moglibyśmy sporo.

    Jak zadeklarowałam powyżej, będę rozważała:
    Część 1, Tajemnicę 1.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Od 2010 roku modlę się w ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Nie wiem, czy obie inicjatywy są ze sobą jakoś powiązane?
  • Brzost napisal(a):
    Od 2010 roku modlę się w ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Nie wiem, czy obie inicjatywy są ze sobą jakoś powiązane?
    Nie sądzę.
    Nasz ŻRFF też ma taką intencję ogólną wśród swych intencji stałych.
    Intencja bardziej szczegółowa, o której piszemy w tym wątku, dotyczy wyborów do parlamentu 2019 r.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Od dziś zaczęłam, bo godzi się tak świątecznie.
    +
    Jeszcze dziękczynnie za dzisiejszy dzień ze wspaniałą i udaną defiladą.
    +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    ...

    Jak zadeklarowałam powyżej, będę rozważała:
    Część 1, Tajemnicę 1.

    A co z resztą cząstek?
    Kto się z Tobą współmodli?
  • edytowano August 2019
    marniok napisal(a):
    AnnaE napisal(a):
    ...

    Jak zadeklarowałam powyżej, będę rozważała:
    Część 1, Tajemnicę 1.

    A co z resztą cząstek?
    Kto się z Tobą współmodli?
    Nie wiem. Nie będziemy tu raczej prowadzili ewidencji, no bo kto?
    Jeśli ktoś chce, niech się tu wpisze i włączy do modlitwy, chociaż dziesiątką. Trochę uzbieramy. A jeśli nikt nie zechce, to nakazu nie ma.
    :)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • A może dołączymy intencję z linku do naszych, Stałych z ŻRFF?
  • marniok napisal(a):
    A może dołączymy intencję z linku do naszych, Stałych z ŻRFF?
    Dobry pomysł.
  • Ok ale to dopiero w niedzielę. Nie mam już możliwości edycji postów. Chyba że @AnnaE, ty wstawisz?
    „O Polskę wolną od aborcji, eutanazji, lgbt i wszelkiego diabelstwa”
  • edytowano August 2019
    Ok. Wstawiłam tę intencję.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano August 2019
    +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Dziś początek Nowenny.
    +
  • OK, to ja od dziś odmawiam w ramach tej zbiorowej modlitwy część III, tajemnicę I. +++

    (nie zdołałam się tam zarejestrować)
  • +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Ja powrócę do różańca codziennie.
  • +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Rafał napisal(a):
    Ja powrócę do różańca codziennie.
    pora mnie też...

    +++
  • Dołączam się z dziesiątkiem różańca. +++
  • Dołączam do swoich codziennych stałych intencji.
  • +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Brzost napisal(a):
    Dołączam do swoich codziennych stałych intencji.
    +1
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.