Skip to content

Polska pod krzyżem.

2»

Komentarz

  • marniok napisal(a):
    Pozdrowienia dla wszystkich excathedrantów z Kruszyna. Pogoda wspaniała, ludzi tłumy ale będzie zapewne więcej. Czy jest ktoś z forum na miejscu?
    wychodzę wsłanie (na nockę) do pracy!

    ale fajnie że pojechałeś (z dziećmi? z małą żonką??
  • marniok napisal(a):
    Pozdrowienia dla wszystkich excathedrantów z Kruszyna. Pogoda wspaniała, ludzi tłumy ale będzie zapewne więcej. Czy jest ktoś z forum na miejscu?
    Jako zapowiadałem - będę na Drodze Krzyżowej. Pozdrawiam z IC Kujawiak między Sochaczewem a Łowiczem.
  • *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano September 2019
    Muszę przyznać, że wieczorne nabożeństwa/uroczystości, odprawiane pod gołym niebem, mają ogromne oddziaływanie.

    Transmisja w TVP1.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Piękna Droga Krzyżowa.
    +
  • edytowano September 2019
    Retransmisja na Trwam. Teraz.
    Naprawdę warto przeżyć tę Drogę. W stylu jakby Neońska, ale świadectwa są bardzo mocne. Jedna stacja "smoleńska".
    Z serca polecam.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Noooo
    Moooocne
  • Świadectwa wstrząsające.
    Transmisja znakomita.
    image
    image
    image
  • edytowano September 2019
    ethanol napisal(a):
    https://tv-trwam.pl/epg/audycja/prg.23489
    Tak. Oglądam/przeżywam ponownie.
    Chcę ponownie przeżyć obwołanie Chrystusa Królem Polski.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Znakomita transmisja.
    +++
  • edytowano September 2019
    Rzeczywiście, wstrząsające. Uczestniczyłem w niej razem z moim przyjacielem Pawłem, którego spotkałem na miejscu. Tylko zdziwiło nas, że urwała się na XII Stacji.
  • Brzost napisal(a):
    Rzeczywiście, wstrząsająca. Uczestniczyłem w niej razem z moim przyjacielem Pawłem, którego spotkałem na miejscu. Tylko zdziwiło nas, że urwała się na XII Stacji.
    Od którejś stacji świadectwa zaczęły ze stacji na stację mieć coraz większy ciężar. Rodzina ofiary katastrofy pod Smoleńskiem, później matka nastoletniej córki zgwałconej i zabitej pod domem, kobieta która zabiła własne dziecko, później ofiara księdza pedofila, z pooraną psychiką Pomyślałem wtedy, ja pierdziele co będzie następna - zabójca ? I był zabójca. Ale co dalej !!! I tu drogę krzyżową zakończono. Chyba coś w stylu, to nie koniec, są jeszcze inne krzyże, jeszcze cięższe, których sobie nawet może nie wyobrażamy, ale są i ludzi je niosą. Tak to widzę.

    Kazania JP2 byłp strzałem w 10. Generalnie JPII jest problemem i wydaje mi się, że to kwestia czasu kiedy mejnstrim go zaatakuje z furią.
  • AnnaE napisal(a):
    Tak. Oglądam/przeżywam ponownie.
    Chcę ponownie przeżyć obwołanie Chrystusa Królem Polski.
    Ponownie, a kiedy było pierwszy raz ? Przyznam, że te przyrzeczenia ruszyły mnie najbardziej. Były mocne i wymagające, jest gdzieś powtórka, skrót, co przyrzekaliśmy wczoraj ?
  • edytowano September 2019
    JORGE napisal(a):
    AnnaE napisal(a):
    Tak. Oglądam/przeżywam ponownie.
    Chcę ponownie przeżyć obwołanie Chrystusa Królem Polski.
    Ponownie, a kiedy było pierwszy raz ? Przyznam, że te przyrzeczenia ruszyły mnie najbardziej. Były mocne i wymagające, jest gdzieś powtórka, skrót, co przyrzekaliśmy wczoraj ?

    Zachęcałam powyżej.
    Transmitowała na żywo TVP1. W Trwam była retransmisja.
    Już jest na YT Droga krzyżowa i homilie z całego dnia.
    Tu Droga:


    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    Liczę na Twoją relację.
    No i wracajcie szczęśliwie.
    +
    Ralcja będzie, i owszem, ale niestety krótka. Jako że byliśmy wszyscy, w szóstkę, wszystkie nasze poczynania były filtrowanie przez najmłodszą osobę w naszej rodzinie.
    Na miejscu byliśmy spóźnieni, ok godziny 13 tej. Olbrzymia przestrzeń lotniska powodowała że początkowo tłum wydawał się niewielki. Po dojściu na miejsce z parkingu (około 1km) okazało się że ludzi jest naprawdę dużo mimo wczesnej pory. Zresztą wnosząc po ilości samochodów i autokarów na parkingu nie można się było spodziewać niczego innego.
    W momencie przybycia na miejsce że sceny przemawiał Lech Dokowicz dając swoje świadectwo wiary i dzieląc się swoimi doświadczeniami w tej kwestii.
    Duża część przestrzeni zajmowały stanowiska na których można było zakupić filmy i książki religijne.
    Mnóstwo stanowisk żywieniowych zapewniały możliwość kupna ciepłego posilku.
    Zapewne relacja telewizyjna była lepsza niż nasza perspektywa ale uboższa o bezpośredni kontakt z ludźmi uczestniczących w dzisiejszym spotkaniu. Naprawdę dużo ludzi młodych, dużo osób z małymi dziećmi, nawet tak jak my z wózkiem.
    Jak wspomniałem na początku ograniczały nas w jakiś sposób dzieci, zwłaszcza najmłodsza Emilka. Siłą rzeczy nie mogliśmy być na całości wydarzenia i na najważniejszych jej punktach. Dodatkowo silny wiatr na płaskiej przestrzeni dość mocno dawał się we znaki małym marniokom.
    We własnym zakresie, poza oficjalnymi modlitwami, wspominałem Was wszystkich tutaj obecnych z rodzinami oraz członków ŻRFF z najbliższymi w modlitwie pod Krzyżem, tam na lotnisku w Kruszynie.
    Na placu zgromadzenia co i rusz spotykaliśmy ludzi spowadajacych się. Były grupy modlitewne z całej Polski, a tablice rejestracyjne samochodów na parkingu tyko to potwierdzały. Byli rycerze natankowi i przedstawiciele wielu parafii z całej Polski.

    Chciałbym tutaj przy okazji gorąco podziękować Pani trepowej i samemu @trepowi za gościnę i umożliwienie spokojnego dojazdu i powrotu do domu spod Włocławka. Przy okazji pozdrawiam @Rafala. Dziękuję Wam za mile spędzony czas.
  • To my dziękujemy, że mogliśmy Waszą Rodzinę i Rafała gościć (-:
  • Bóg Wam zapłać!
    +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Trochę się czułem jak ambasador zrff tam gdzie Polska pod Krzyżem stała. Szkoda że nie miałem ze sobą banneru na tę okoliczność. Muszę na przyszłość pomyśleć nad tą kwestią....
    p.s.
    @trepie, Szymek najbardziej dziękuje za możliwość zabawy klockami Lego (zwłaszcza te koniki mu zapadły w pamięć) i za fikołki chodzone po Tobie...które teraz na mnie uskutecznia.
  • Noo, miałam nadzieję, że tam nas będziesz reprezentował.
    Kapitan i bosman z Rycerzami i Damami, to godna reprezentacja.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Ja tez byłam, ale strasznie zmarzłam ( trampeczki +cienkie skarpetki ). Uciekłam skostniała i bardzo żałuje że najważniejszy moment był beze mnie
  • KatarzynaPudlarz napisal(a):
    Ja tez byłam, ale strasznie zmarzłam ( trampeczki +cienkie skarpetki ). Uciekłam skostniała i bardzo żałuje że najważniejszy moment był beze mnie
    Ale byłaś :)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Tłumy do spowiedzi - bardzo charakterystyczne przy takich okazjach. Dokładnie tak samo podczas Wielkiej Pokuty.

    Przy okazji - jedną, jeśli nawet nie główną przyczyną uznania przez papieża (na wniosek abp. Hosera) Medjugorie za miejsce modlitewne i zgoda na organizowanie tam pielgrzymek były tłumy wiernych z zachodniej Europy, którzy specjalnie tam przyjeżdżali w jednym tylko celu - skorzystania z sakramentu spowiedzi św.
    Oczywiście nadal nie jest uznana, czy też rozstrzygnięta kwestia objawień. To rzecz zupełnie poza obszarem tego, o czym piszę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.