Skip to content

Amerykanie miszczami marketingu som!

2»

Komentarz

  • edytowano June 2021
    image
    przymiarka do hangaru armji szwajcarskiej / nie mylic z Gwardią Szwajcarską
    stary wontek
    ale nowe info
    Szwacarzy chcą kupić f-35
    jako najkorzystniejsze i najtańsze rozwiązanie
    https://www.tagesanzeiger.ch/braucht-die-schweizer-armee-einen-tarnkappenbomber-418070447053?utm_source=sfmc&utm_medium=email&utm_campaign=TA_ED_9_ENG_EM_NL_XX_DERMORGEN_XX_2021-06-23&utm_term=2021-06-22&utm_content=1360488_
  • Jakiś polski jenerał na defence24 wywiadował, że Polska jest za mała na F35, bo się nie rozpędzi na tyle by być stealth. I w ogóle fajny samolot, ale nie dla nas.

    Od siebie dodam, ze w sumie logiczne - samolot jest tylko dla wielkich krajów, które go zamówiły, jak Izrael, Holandia czy Szwajcaria właśnie. Dla takich maciupinek jak my, to nie ma sensu.
    Tak jenerał rzecze, a on się zna, więc go z pokorą słucham.
  • edytowano June 2021
    TecumSeh napisal(a):
    Jakiś polski jenerał na defence24 wywiadował, że Polska jest za mała na F35, bo się nie rozpędzi na tyle by być stealth. I w ogóle fajny samolot, ale nie dla nas.

    Od siebie dodam, ze w sumie logiczne - samolot jest tylko dla wielkich krajów, które go zamówiły, jak Izrael, Holandia czy Szwajcaria właśnie. Dla takich maciupinek jak my, to nie ma sensu.
    Tak jenerał rzecze, a on się zna, więc go z pokorą słucham.
    Ja to koledze wyjaśnię. Co do państw takich jak Israel czy Ólandia to one majom obok zara duże moerza i jak się te stilchy bedom rozpendzac to zwrócone bedo w kierunku wielkich wód.
    Natomiast co do powierzchni Szwajcu to łatwo wykazać, że oni mają dużo gór, a to odznacza rze jakby zliczyć powierzchnię calkowitą to wychodzi znacznie wiencej niż dla takiego nizinnego kraju jak Polska.
    A Bałtyk to taka kałuża przy innych akwenach c'nie?
    Pozatym sok z aroni dobry na upały :D
  • @wojtek, sądzę że po prostu trzeba ufać jenerałowi, co nawet nie będzie próbował tłumaczyć, bo i tak jesteśmy za gupi by to zrozumieć. Należy przyjąć że tak jest, i nie zadawać gupich pytań po prostu.
  • Jak byłem mały, to mnie połczali, że MiG-i na akcję nad Bałtykiem to z Kraksowa ruszają, ażeby godnie rozpędzić się. To F-35 miałyby mieć gorsze przyspieszenie niż radziecki szrot?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.