Skip to content

Na Allegro wypłynął weksel!

Co prawda już wykupiony, ale ładny. Wystawcami moi stryjeczni pradziadkowie, więc się pochwalę, a co:

...niestety nie umiem obrazka z Allegro wyciągnąć...

https://allegro.pl/oferta/tarnow-1924-mlyn-parowy-dagnan-weksel-historia-8475700989

Komentarz

  • Bardzo ładny :)
    image
  • Z tym, że warto wejść w link i poczytać.
  • BTW czy jakiś znawca prawa wekslowego wie co to znaczy, że dziadek Tonek wziął swój autograf w dwie kreski?
    Maria napisal(a):
    Z tym, że warto wejść w link i poczytać.
    Ba, to trzeba umić! Próbowałem ;_;
  • Nie skuszę się, bo po buszowaniu na strychu u dziadka Bolka mam pół szuflady jego weksli w takim stylu :D
  • Zresztą, uroda tych weksli to jeden z powodów, dla których zostałem prawnikiem!
  • randolph napisal(a):
    Wklejam, bo warto.

    https://gazetakrakowska.pl/tarnow-zydzi-chca-honorow-dla-rodziny-dagnanow/ar/221920
    Jeszcze jak żył Gustek, to przyjechał Żyd, którego on ukrywał i mieli wyrabiać medala. Do tego potrzebny był kwit od tego Żyda. Ale się pokłócili o to, gdzie był jakiś tam lufcik w danym młynie i nic nie wyszło.
  • co do tych kresek, to z punktu prawa wekslowego nie wiem, natomiast jest przypowieść, żyjąca w moim podpisie, jako pewna pani mojego nazwiska zawierającego literę 'ł' to może za takiego wyjść za mąż, o ile zacznie tę beleczkę we wspomnianej literze pisać. Działo się to w Wielkim X Poznańskim, gdzie prusacy tępili przejawy polskiej pisowni. Moje 'ł' leci na długość całego nazwiska (prawie).
  • Maria napisal(a):
    Bardzo ładny :)
    mój link duuużo większy! :))

    image

  • edytowano September 2019
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jeszcze jak żył Gustek, to przyjechał Żyd, którego on ukrywał i mieli wyrabiać medala. Do tego potrzebny był kwit od tego Żyda. Ale się pokłócili o to, gdzie był jakiś tam lufcik w danym młynie i nic nie wyszło.
    I to stąd - takich to "nieporozumień" - wynikają nasze problemy z Żydami???
    :)

  • Takie pytanko z gatunku ciekawskich. Czy poeta i tekściarz Marek Dagnan (m.in. "Drzewa ruszają w drogę", "Drzewo świata", "Tobie Karolino" z repertuaru Homo Homini) to z TYCH Dagnanów?
  • Brzost napisal(a):
    Takie pytanko z gatunku ciekawskich. Czy poeta i tekściarz Marek Dagnan (m.in. "Drzewa ruszają w drogę", "Drzewo świata", "Tobie Karolino" z repertuaru Homo Homini) to z TYCH Dagnanów?
    Tak, to wujek Marek. Niestety zmarło mu się parę lat temu.

    +
  • edytowano September 2019
    W ogóle, wszyscy Dagnanowie to jedna rodzina, pochodząca od żołnierza napoleońskiego z Marsylii, dziadka Gabryjela, co po powrocie z Moskwy osiadł u Sanguszków w Gumniskach. Tak było. Spoczął w Gorlicach w 1876, ale na cmentarzu tamże nie udało mi się znaleźć jego doczesnych szczątków.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Takie pytanko z gatunku ciekawskich. Czy poeta i tekściarz Marek Dagnan (m.in. "Drzewa ruszają w drogę", "Drzewo świata", "Tobie Karolino" z repertuaru Homo Homini) to z TYCH Dagnanów?
    Tak, to wujek Marek. Niestety zmarło mu się parę lat temu.

    +
    Podejrzewam że wiedziałem ale ten wstrętny nazista Alzheimer mi wykasował.

    RIP
    +++
  • BTW - @romeck, czy Tobie aby cuś na głowizne nie upadło pszes przypadeczek? Tak się pytam, bo zez zmartwienia aż mię zatchło :-O
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    W ogóle, wszyscy Dagnanowie to jedna rodzina, pochodząca od żołnierza napoleońskiego z Marsylii, dziadka Gabryjela, co po powrocie z Moskwy osiadł u Sanguszków w Gumniskach. Tak było. Spoczął w Gorlicach w 1876, ale na cmentarzu tamże nie udało mi się znaleźć jego doczesnych szczątków.
    A to długowieczny!
  • 85 lat? Idzie wytrzymać, ale żaden rekord.
  • Nieźle na tamte czasy.
  • przy całym szacunku .... etc etc
    kojarzy mnie sie z d"Artagnanem .....
    szapo & pokrewne
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.