Skip to content

błogosławiony abp Stefan Wyszyński

2

Komentarz

  • U mnie polska flaga wisi cały rok i dlatego wszyscy wiedzą, żem pisiara
    :D
  • Michał5 napisal(a):
    U mnie polska flaga wisi cały rok i dlatego wszyscy wiedzą, żem pisiara
    :D
    Oczywista oczywistość! Żeby być uznanym za pełowca musiała by koleżanka zawiesić jeszcze logo UE :D Tylko jeśli mieszka koleżanka blisko jakiegoś urzedu to proszę uważać bo mogą pomylić.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Widział ktoś księdza na ambonie?
    Jeśli myśliwy...

  • mieszkam w dziczy:)
  • Zazdraszczam
  • edytowano October 2019
  • randolph napisal(a):
    Zazdraszczam
    , Dzicz ta ,to wieś z dala od urzędów, przybytków kurtuly, biedronek, rosmanów, z drogą błotnistą i polem na końcu drogi.
    Do lasu też daleko.
    Domki z ogródkami, szkoła i kościół.
    I ludzie prości i dobrzy w zdecydowanej większości.
    Menele, to moi koledzy z podstawówki.
    Idziesz i wszystkich znasz.
  • edytowano October 2019
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mnie zawsze wzrusza nieodłączne: "Przegraliśmy, bo księża na ambonach wzywali do głosowania na PiS!"

    Serio?

    Widział ktoś księdza na ambonie?

    A słyszał ktoś księdza nawołującego do głosowania w którąkolwiek stronę?
    U mię było, że trza głosiować na porządnych i uczciwych.
  • Mruk napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mnie zawsze wzrusza nieodłączne: "Przegraliśmy, bo księża na ambonach wzywali do głosowania na PiS!"

    Serio?

    Widział ktoś księdza na ambonie?

    A słyszał ktoś księdza nawołującego do głosowania w którąkolwiek stronę?
    U mię było, że trza głosiować na porządnych i uczciwych.
    Księża chcą żeby Konfa i Gumiaki przekroczyły próg wyborczy?
  • Na moim zadupiu Konfa nie istnieje, za to Gumofilce, owszem, w cenie.
  • Michał5 napisal(a):
    jest termin beatyfikacji
    7 czerwca 2020 roku w Warszawie na Pl. Piłsudskiego
    Beatyfikacji dokona papieski wysłannik, prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych kard. Giovanni Angelo Becciu

    i strona mu pośiweocona

    prymaswyszynski.pl
  • Chwała Panu. Wielki rok nas czeka - beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia i setna rocznica Bitwy Warszawskiej.
  • edytowano October 2019
    nawet nie wiedziałem, że był taki chorowity, że nie został wyświęcony razem z klerykami z roku, ale później po wyjściu ze szpitala, "prywatnie", w kaplicy MB przez starego, chorego biskupa - obaj ledwo się na nogach trzymali!
    „Przez dłuższy czas każdego dnia wydawało mi się, że odprawiam ostatnią Mszę św. w moim życiu. Ale tych ostatnich Mszy było bardzo dużo… aż do dziś. Dziś już tak nie myślę, trochę się człowiek rozzuchwalił, upewnił w swojej drodze. Ale chciałbym mieć to usposobienie nadal, abym naprawdę wierzył, że co dzień trzeba sprawować Najświętszą Ofiarę tak, jak gdyby naprawdę była ostatnią”.
  • edytowano October 2019
    Obejrzyj ten film. Dużo z niego można się dowiedzieć. No i jest sporo filmów dokumentalnych. Warto, bo to był nieprzeciętny człowiek.


    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • romeck oworzył wątek wpisem:

    Dziś, 3. października 2019
    arcybiskup Stefan kardynał Wyszyński, prymas Polski
    (nieformalnie) został błogosławionym
    akt może nastąpić w okolicy maja lub czerwca 2020 roku w Polsce
    wezewiązku z pandemią, termin z 7. czerwca 2020 przesunieto na "kiedyś"
    Komunikat
    w sprawie beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia

    Beatyfikacja Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, uzgodniona ze Stolicą Apostolską na 7 czerwca 2020 roku w Warszawie, z akceptacją Watykanu zostaje bezterminowo zawieszona. Nowy termin zostanie ustalony i ogłoszony po ustaniu pandemii, z wyprzedzeniem czasowym, umożliwiającym odpowiednie przygotowanie bezpośrednie.

    Pandemia zagrażająca zdrowiu i życiu ludzi, uniemożliwia przygotowanie i przeprowadzenie tej uroczystości. Na pierwszym miejscu musi być troska o bezpieczeństwo ludzi. Z tego też powodu także Stolica Apostolska ograniczyła organizację uroczystości religijnych i działalności legatów papieskich.

    Biorąc pod uwagę wielkość i powszechną znajomość nowego Błogosławionego, musimy umożliwić udział w uroczystościach beatyfikacyjnych szerokiej rzeszy wiernych, także Polakom i gościom z zagranicy. Z tego względu, po ustaniu pandemii, zorganizujemy uroczystość beatyfikacyjną w Warszawie w sposób godny i podniosły, a równocześnie skromny i uwzględniający przewidywane skutki pandemii.

    Zawieszony, a nie rozwiązany, pozostaje Komitet przygotowujący beatyfikację. Wzorowa współpraca z władzami państwa i Warszawy w przygotowaniu beatyfikacji będzie miała swoją kontynuację, za co już teraz dziękuję.

    † Kazimierz Kardynał Nycz
    Arcybiskup Metropolita Warszawski

    Warszawa, 28 kwietnia 2020 roku
  • Coś mi się koronowektor w lekka przesunął w kierunku spiskowym.
  • nie rozumiem to bez wielkich tłumów nie można zrobić beatyfikacji?
  • natenczas napisal(a):
    Coś mi się koronowektor w lekka przesunął w kierunku spiskowym.
    Witamy na pokładzie.

    Swąd siarki.
  • Potrzebuję krótkiej notki po francusku ew. po angielsku o sumach bajonskich
    Ma ktoś z Kolestwa?
    Wiki ma tylko po polsku
  • Zacny głos redaktora naczelnego mojego ulubionego tygodnika.
    Ks. Henryk Zieliński napisał:
    Smuci mnie decyzja o „bezterminowym zawieszeniu” beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

    Przyjmuję argumenty metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza, że Prymas był wielką osobowością, powszechnie znaną, i wynikające stąd pragnienie umożliwienia udziału w jego beatyfikacji licznym gościom z kraju i zza granicy. Wiem, że bez osobistego zaangażowania kard. Nycza proces beatyfikacyjny Prymasa ślimaczyłby się jeszcze przez kolejne ćwierćwiecze. Ale to „bezterminowe zawieszenie” nie brzmi dobrze. Szczególnie że nie brak takich, dla których ta beatyfikacja jest solą w oku.

    To nie Prymasowi, ale nam potrzebne jest jego wyniesienie na ołtarze. On – jak głęboko wierzę – już cieszy się chwałą świętych w niebie. Mam na to swoje dowody. Zawsze, ilekroć w moim kapłańskim życiu coś się wali, idę do sarkofagu mojego Prymasa, by popatrzeć w jego mądre, dobre oczy – tak świetnie odmalowane na stojącym obok obrazie – i zwierzyć się w jego obecności przed Bogiem. Prymas zawsze pomaga. Musi zatem być świętym. Prywatnie mamy prawo wzywać jego wstawiennictwa. Ale chciałoby się móc to już robić także publicznie, w liturgii Kościoła. Do tego nie potrzeba wielkich uroczystości, tylko ogłoszenia dekretu beatyfikacyjnego Ojca Świętego.
    (...)
    http://idziemy.pl/komentarze/soli-deo/3287
    Niestety cd. w e-wydaniu (do pobrania za darmo) lub w wydaniu papierowym.
  • edytowano April 2021
    12. września 2021, niedziela
  • abp Nycz:

    Pragnę z radością zakomunikować, że Ojciec Święty Franciszek zadecydował, iż uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o godzinie 12.00

    link do kurii
  • Ciesze sie ale umniarkowano. Czasy tera takie isz odpowiedzialno cieszeć sie mogie czy dni napszud alesz nie wiency. Wżesię to chibasz byndzie czwarta fala...
  • Już raz było nazajutrz.
    Będzie, to podziękuję. Panu Bogu.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano April 2021
    Michalina Jankowska, dyrektor Instytutu PStKW, Nasz Dziennik, 24.04.2021

    ... Pan Bóg wybiera zawsze najlepszy czas, choć nam się wydaje, że beatyfikacja powinna być już rok temu ...
  • edytowano April 2021
    Nie wiedziałam, że obecny termin wybrał Pan Bóg...

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.