Skip to content

marszałek senior Sejmu 2019-2023

edytowano November 2019 w Forum ogólne
Antoni Macierewicz
Będę realizował moje obowiązki zgodnie z moim poczuciem odpowiedzialności za cały wysiłek niepodległościowy Polaków i decyzję narodu polskiego wyrażoną w wyborach, które miały miejsce ostatnio (http://www.tvn24.pl)
«1

Komentarz

  • edytowano November 2019
    z Regulaminu Sejmu
    "Marszałkowie seniorzy prowadzą obrady przez pierwszą część pierwszych po wyborach posiedzeń izb, podczas których odbywają się ślubowania posłów i senatorów oraz wybory marszałków"

    Już widzę te fotki ślubowań Schetyny czy Budki, a w tle TA TWARZ! :)
  • romeck napisal(a):
    z Regulaminu Sejmu
    "Marszałkowie seniorzy prowadzą obrady przez pierwszą część pierwszych po wyborach posiedzeń izb, podczas których odbywają się ślubowania posłów i senatorów oraz wybory marszałków"

    Już widzę te fotki ślubowań Schetyny czy Budki, a w tle TA TWARZ! :)
    Nie mogę się doczekać :)
    Co za radość!
    Ciekawe1 ilu nagle dopadnie grypsko ;))

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • No to Kaczor pojechał prętem po kratach ... Pamiętacie pierwsze 100 dni ? To był Blitzkrieg. Ciekawe co teraz będzie się działo ?
  • Prętem po kratach. Pawło- i Piotro-wicz, Antoni. Wprowadzanie totalnych w stan bezsilnej wściekłości. Żyłki nie wytrzymają.
  • A jak jeszcze Marszałek Senior wygłosi mowę wprowadzającą i podsumowująca wybory to apopleksja ich trafi. I to pójdzie w Polskę. I nie ma nadziei na Tuska na białym koniu. No znaczy jeszcze jest jeśli przypadkiem nie zostanie jednak szefem EPL. No bo po co im taki obciach? No rozumiem że Niemcom to po to aby zablokować ewentualne połączenie Konserwatystów i Reformatorów z nimi albo przejście PiS do EPL.
  • Rafał napisal(a):
    I nie ma nadziei na Tuska na białym koniu.
    A biały koń właśnie dziś ogłosił, że jego jeździec zostaje z "bagażem trudnych decyzji" w Rzeszy!

  • A tak naprawdę, to marszałek senior ma tylko jedno zadanie do wykonania - rozsadzenie posłów na sali. W tej kadencji i przy tej menażerii... Przewiduję niezłą zabawę.
  • Zamówił klatki?
  • Klatki w okrąglaku niepotrzebne. Walenie po prętach właśnie się odbyło, zaś Antuan ma dar poskramiania wzrokiem, za który to wzrok jest znienawidzony.
  • Nasz bazyliszek. Jest moim fanem
    :D

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Jak wyglądała rozmowa pomiędzy Macierewiczem a Dudą w sprawie tej nominacji?

    - Nie sadzę bym był upoważniony, by referować słowa pana prezydenta. Zostałem poinformowany o decyzji. Przyjąłem tę decyzję zgodnie z odpowiedzialnością tak jak to sformułowali Polacy w ostatnich wyborach - przyznał Macierewicz na antenie TVP Info.

    Pojawiło się również pytanie o to, jakie przemówienie wygłosi na pierwszym posiedzeniu Sejmu. - Sądzę, że usłyszy pan te słowa bardzo dokładnie. Poczekajmy do tego momentu. Dla mnie ważniejsze jest to, że większość Polaków glosowało za wartościami narodowościowymi, patriotycznymi i chrześcijańskimi - tłumaczył przyszły marszałek senior Sejmu.
    Prowadzący dopytywał, czy w przemówieniu Macierewicz pojawi się kwestia związana z katastrofą smoleńską. Przez ostatnie lata polityk badał wypadek TU-145M jako szef podkomisji smoleńskiej. - Nie ma takiego dnia, bym nie myślał o 10 kwietnia - odparł Antoni Macierewicz.
  • Bardzo chciałabym sie mylić, ale sądzę, że JK elegancko odstawił Antoniego Macierewicza na boczne tory.
    Szacowne, boczne tory.
  • No, to już w momencie odwołania z MON. Teraz używa go w bardzo godnym celu, a mianowicie wsadzenia palca w oko anty-PiS-owi. To słodkie i miłe.

    Pisałem już kiedyś, że wg któregoś z odłamów kalwinizmu jedną z radości zbawionych będzie spoglądanie z chmurki, jak się potępieńcy smażą w smole. Dzięki ostatnim nominacjom możemy właśnie doświadczać tej jakże słusznej radości.
  • Prętem po kratach. Ewidmą.
  • O matko nie mam nic z kalwinisty :)
    Wolałabym, żeby w każdym Pan Bóg wygrał do zera.

    Jednak jeszcze Antoni wisiał jak strzelba.
    Teraz ma popukać laską :( vel prętem.
    nie lubię

  • Chwilowe pukanie laską na szczęście nie zamyka drogi do innych funkcji. A te jeśli nie są teraz możliwe, to z innych powodów.
  • Jedynym plusem dodatnim tego zaszczytu będzie nieodebranie Antoniemu Podkomisji Smoleńskiej.
    Bo chyba trochę nie będzie wypadało.
    Z drugiej strony - nic nie wiadomo. Czy raczej wiadomo, że wszystko może się zdarzyć. Mnie już nic nie zdziwi.
  • edytowano November 2019
    image

    i otworzył!
    i uderzył laską marszałkowską!
    i zaintonował hymn Polski!


    (otwarcie Sejmu, teraz , godz. 12:05)

    i przywitał prezydenta RP (i ten dostał owacje na stojąco)
    i przywitał premiera RP (I ten dostał owacje na stojąco)
    i przywitał marszalków Sejmu poprzedniej kadencji, korpus dyplomatyczny, nuncjusza papieskiego oraz abp Gądeckiego
    i dowódców sztabu wojskowego
    i wszystkich innych gości


    i uczcił chwilą ciszy zmarłego parlamentarzysty oraz wszystkich zmarłych posłów:
    - "A światłość wiekuista niechaj im swieci (3x)"
  • A zanim otworzył. Twittera zalały zdjęcia uśmiechniętych posłów, ich tabliczek poselskich. Oj, będzie się działo ;)
  • posełfie?
    ;)
  • edytowano November 2019
    "Miejmy ufność w duchowe i materialne korzenie Narodu."
    PAD przypomniał słowa sprzed 30-u lat premiera... Tadeusza Mazowieckiego!

    (o PAD w wątek obok dalej....)
  • romeck napisal(a):
    posełfie?
    ;)
    Trochę tego poszło na ćwierkaczu.
  • agent napisal(a):
    ... ich tabliczek poselskich. Oj, będzie się działo ...

    Wanda Nowicka @WandaNowicka
    12.11.2019 2:40

    Niemiła niespodzianka. @KancelariaSejmu nie uwzględnila wystąpienia posłanek @__Lewica

    i na tabliczkach w sali sejmowej dała napis poseł zamiast posłanka przy naszych nazwiskach.

    Będziemy walczyć dalej. @gazeta_wyborcza @tvn24 @Radio_TOK_FM
    :))))
  • Lotta continua.
  • Piękne przemówienie marszałka seniora.
    w zasadzie - całe będzie do wklejenia.
  • edytowano November 2019
    jakaś idiotka posłanina z nowoczesnej ślubowała z podniesionym nad głową szalikiem!
    z napisem K O N S T Y T U C J A

    (Anita Suwińska)
    image


    e, jeszcze jedna idiotka
    image
  • KONSTYTUCJA
    art 8
    art 18
    art 38
    KONSTYTUCJA
  • otawrcie nowej kadencji Sejmu zbojkotował m.in. prezydent Wałęsa

    dziś 12. listopada
    a co Wałęsa robi 12, listopada?

    image

    (zwolnienie z internowania, 12.11.1982)
    :)
    za
    Historia Fotografią Pisana @Jan34733995

  • gówno-burza, czy cos więcej?

    ja akurat na żywo oglądałem (w tle) przemówienie otwierające marszałka seniora i byłem zdziwony, że Antoni Macierewicz odpowiedział (na okrzyk z sali), że ślubował ("zakończyłem: 'ślubuje'")

    super express
    2019-11-14 7:38

    To KONIEC Macierewicza?!
    "Oszust", "kompromitacja". Wszystko jest na piśmie.

    Czarne chmury nad głową Antoniego Macierewicza! Wszystko przez dzień, w którym odbyło się inauguracyjne posiedzenie Sejmu IX kadencji. "Ukazało się sprawozdanie stenograficzne z wczorajszego posiedzenia. Antoni Macierewicz nie jest posłem. Nie ślubował" - poinformowała Agata Kowalska po analizie stenogramu. Do sprawy szybko odniósł się były szef MON Tomasz Siemoniak. - Ze stenogramu wynika, że Macierewicz też od razu skłamał mówiąc, że na koniec powiedział "ślubuję". Skoro prezydent Duda desygnował oszusta na marszałka seniora to teraz ma za swoje. Nie potrafił złożyć ślubowania i skłamał na oczach całej Polski. Kompromitacja na całego! - stwierdził bez ogródek na ogół powściągliwy Siemoniak.




    ===
    ale dalej w SE .pl jest juz "normalnie", zaraz pod njusem:
    Czytaj więcej
    Jak się przygotować do seksu analnego?




    (przepraszam, ale musiałem....)
    (wyłączyłem w telefonie powiadomienia njusów z SE)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.